Nie wiem czy wiecie, ale istnieje na świecie firma, której twórcy od blisko 20 lat mają jedną intencję: chcą abyśmy raz na zawsze mogli zapomnieć o sprzątaniu! Ten cel jeszcze nigdy nie był tak blisko! Na rynku właśnie zadebiutował nowy model robota sprzątającego iRobot Roomba i7 plus.

Śledziłam jego amerykańską premierę i muszę przyznać, że moje oczekiwania względem tego modelu nie są małe! Tym bardziej jestem podekscytowana bo jestem jedną z pierwszych osób w Europie, która w ramach autorskiego cyklu na blogu: “Urządzenia, które realnie ułatwiają nam codzienne życie”, mogła dogłębnie przetestować ten sprzęt! Zatem czego możemy się spodziewać po nowym modelu iRobota i7 plus? Zachęcam do oglądania video, które mam nadzieje rozwieje Wasze wątpliwości:

iRobot Roomba i7+  UNBOXING

Już na pierwszy rzut oka – mamy do czynienia ze znacznie większym opakowaniem. Różnica wynika z załączonej stacji dokującej – CLEAN BASE. której zadaniem jest usunąć ze zbiornika robota śmieci, które zebrał w trakcie odkurzania. W praktyce oznacza to tyle, że nie musimy czyścić naszego robota po każdym odkurzaniu a jedynie raz na kilka tygodni wymienić worek.

Roomba i7+ nie różni się znacząco designem od swoich poprzedników. Od spodu mamy ponownie szczoteczki w głowicy czyszczącej. Pierwsza odpowiada za rozbijanie zabrudzeń, a druga – poruszając się w przeciwnym kierunku, podnosi i wciąga zabrudzenia z pomocą siły ssącej. Ruchoma głowica czyszcząca pozwala iRobotowi Roomba na automatyczne dostosowanie się do warunków otoczenia. Nie ma dla niego znaczenia czy odkurza dywan, parkiet czy drewno.

Kluczowe różnice dotyczą jednak tego, co nowa Roomba potrafi zrobić z wymienionymi elementami:

  • Roomba i7+ doskonale radzi sobie przy krawędziach i w narożnikach
  • Jak podaje producent, w przypadku w przypadku Roomby i7+ mamy do czynienia z 10-krotnie większą mocą ssącą, co jest zauważalne nie tylko w wydajności robota ale przede wszystkich w dokładności czyszczenia.
  • Niski profil Roomby i7 umożliwia czyszczenie przestrzeni pod meblami, a technologia DIRT DETECT sprawia, że robot stale poszukuje obszarów wymagających szczególnej uwagi.
  • Nasza Roomba nie spadnie ze schodów i ustrzeże się innych niebezpiecznych uskoków.
  • I teraz najlepsze! iRobot Roomba i7+ nie potrzebuje aplikacji aby sprzątać efektywnie. ALE…po zainstalowaniu aplikacji iRobot Homeotrzymujemy dostęp do szeregu ustawień, które pozwolą na totalne spersonalizowanie pracy naszego robota.
  • Roomba i7+ jest jedynym robotem odkurzającym, który można zaprogramować do sprzatania nazwanych pomieszczeń. Wraz z inteligentnymi mapami IMPRINT SMART MAPPING, Roomba uczy się Twojego domu i pamięta nazwy wnętrz. Możemy zatem odtąd sterować, które pomieszczenie ma być sprzątane i kiedy. Co więcej: możemy wydać komendę przy pomocy asystenta GOOGLE.

Czym zaskakuje nowy iRobot Roomba i7 plus?

Moi Drodzy! W przypadku nowego iRobota Roomba i7+, mamy do czynienia z robotem, który:

po pierwsze: sprząta za nas i robi to niezwykle dokładnie,

po drugie – sam się oczyszcza,

po trzecie – doskonale odnajduje się w naszych wnętrzach

a po czwarte: słucha naszych poleceń!

Czy można chcieć więcej???