Często jest tak, że to te najprostsze projekty, robią na nas największe wrażenie. Ta genialnie łatwa w wykonaniu gwiazda – z pewnością należy do tego typu realizacji! Jej wyjątkowość polega nie tylko na niskim poziomie trudności ale przede wszystkim na uniwersalności wykorzystania: w trakcie świąt może symbolizować gwiazdę Betlejemską, a w ciągu całego roku doskonale sprawdzi się jako dekoracja ścienna w sypialni lub w pokoju nastolatka.

Mam Czytelniczki, które z jednej strony chciałyby zacząć tworzyć projekty, które prezentuje na blogu, a z drugiej wciąż boją się, że ich poziom trudności jest zbyt wysoki. W cyklu “24 inspiracji na 24 dni do Gwiazdki” pomyślałam szczególnie o początkujących majsterkowiczach. Jeśli opanujecie technikę i sposób wykonania podstawowych projektów, pozostałe również wydadzą się Wam mniej skomplikowane. W dzisiejszej propozycji świątecznej, chciałabym zainspirować Was do wykonania, prawdziwego symbolu świąt Bożego Narodzenia, jakim jest bezsprzecznie – Gwiazda Betlejemska. Okazuje się, że gwiazda pięcioramienna jest również bardzo wdzięczną dekoracją, której wykonanie zajmie Wam około 15 minut.

Zapraszam do oglądania:

gwiazda-nap00-001

Do wykonania Gwiazdy Betlejemskiej potrzebne jest:

  • 5 desek
  • wiertarko-wkrętarka MAKITA
  • kilka wkrętów
  • lampki dekoracyjne

Sposób wykonania:

Gwiazda Betlejemska to dekoracja, której łączny koszt nie przekracza 20 zł! A może kosztować jeszcze mniej, jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie desek ze starych palet (gwarantowany efekt vintage w gratisie). Do mojej gwiazdy użyłam nowych desek, kupionych w markecie budowlanym. Zależało mi na świeżym drewnie, gdyż tego wymagało pomieszczenie w którym finalnie została umieszczona dekoracja.

Wymiary poszczególnych desek muszą być takie same jednak to na jaką wielkość się zdecydujecie, zależy wyłącznie od Was!

Zaczynamy od ułożenia desek. Upewnij się czy gwiazda jest równomierna. Dopiero teraz możesz wziąć się za łączenie desek. W celu potrzebne Ci będzie kilka wkrętów (najwyżej dwa na jedno łączenie) oraz wiertarko-wkrętarka.

Ostatnim etapem jest dekorowanie gwiazdy lampkami świątecznymi. Tak przygotowaną gwiazdę ustaw teraz na parapecie, komodzie, zawieś na ścianie lub ustaw w ogrodzie – z pewnością rozświetli tegoroczne święta!

swiateczne-dekoracje-diy

gwiazda-diy-2

 

img_3687

gwiazda-diy-ladyofthehouse

img_3695

gwiazda-betlejemska-diy

Mam nadzieję, że mój pomysł zainspiruje Was do wykonania dekoracji DIY. 

Do zobaczenia! Już jutro czekać na Was będę z kolejnym świątecznym projektem!

 

najlepszy-blog-zrob-to-sam-w-polsce