Dokładnie tydzień dzieli nas od święta Babci i Dziadka. To oznacza, że przyszła najwyższa pora na obmyślenie i przyszykowanie tego wyjątkowego święta. Zastanówcie się czy zaprosicie Dziadków do siebie, wyręczając Ich tym samym z obowiązków, czy też wspólnie się gdzieś wybierzecie. Niezależnie od planów, to święto nie może obejść się bez upominków. Zdradzę Wam pewną tajemnicę, każda Babcia i każdy Dziadek uwielbiają wszystko co zrobią dla Nich ich wnuczęta – własnoręcznie.

Dziadkowie kochają podziwiać trud i starania małych rączek a Dzieci tym samym uwielbiają sprawiać radość bezinteresownie i szczerze….Biorąc te wskazówki za punkt wyjścia – uznałam, że wykonanie drzewa genealogicznego stanie się świetną okazją do zabawy, rozmów o własnych korzeniach a także idealnym prezentem z okazji nadchodzącego święta.

 

dzien dziadka

 

Czy pamiętacie DRZEWO GENEALOGICZNE, które rok temu podarowałam swojej Babci? Ten pomysł był tak udany, że zainspirował mnie do stworzenia czegoś podobnego ale w wykonaniu moich Chłopców i w tym przypadku dla Ich Dziadków.

Do jego wykonania użyłam ramki na zdjęcia Ung Drill  – IKEA, która wcześniej znajdowała się w miejscu obecnej szafy w sypialni. Pomalowaliśmy ją farbą akrylową na kolor iście morski, przez co bardzo ożywiła nasze dzieło. Jeśli zdecydujecie się na zmianę koloru tej lub innej ramki użyjcie zamiast zwykłego pędzla, gąbki malarskiej. W ten sposób unikniecie niechcianych smug.

Narysowałam drzewo, Wiktor je pomalował, wyciął listki oraz etykietki z imionami. A następnie wraz ze zdjęciami członków Rodziny, przystąpiliśmy do ulokowania najbliższych na odpowiednim miejscu.

 

dzien dziadka

 

dzien dziadka

 

Wykonanie drzewa genealogicznego to świetny pretekst do rodzinnych anegdot i wspomnień. Zadanie pochłonie Wasze Dzieci a Dziadkom z pewnością sprawi dużo radości.

Jeżeli macie troszkę więcej czasu, proponuję do drzewa dodać zdjęcia. Wówczas stanie się jeszcze bardziej przejrzyste.

Do dzieła!

 

* dopisane: Zobaczcie co własnie znalazłam u mojej koleżanki z My Pink Plum 😉