Jednym z najgorętszych trendów obecnego sezonu jest styl BOHO. Dzisiaj podpowiem Wam jak w prosty sposób nanieść lekkość tego stylu do dekoracji, które z pewnością znajdziecie w swoich domach.

Styl boho świetnie wpisuje się w modę i od kilku sezonów nie traci popularności również we wnętrzach. Jest również inspiracją podczas organizacji tematycznych wesel oraz urządzania balkonów i tarasów. Czym tak naprawdę jest styl boho? Boho to przede wszystkim brak konkretnej recepty na urządzanie. Stąd na próżno szukać gotowego przepisu na stworzenie wnętrza w tym stylu, ponieważ boho oznacza nie mniej, nie więcej jak łamanie wszelkich, ustalonych wcześniej, reguł. Im bardziej oderwane od rzeczywistości i artystyczne wnętrze uda nam się stworzyć – tym lepiej!

Skąd wywodzi się styl BOHO?

Boho wywodzi się z cyganerii, czyli grupy francuskich artystów żyjących według własnych zasad. Po rewolucji francuskiej stracili swój majątek, co zmusiło ich do częstych przeprowadzek oraz urządzania domów z tego, co udało im się zdobyć. Tak więc często tworzyli wielobarwne aranżacje łączące różnorodną stylistykę. Istotna w tym ruchu, jak i stylu okazała się swoboda twórcza, niezależność i wolność. Wszystko to widoczne jest w boho, czerpiącego inspiracje ze stylu folkowego, hipisowskiego, vintage oraz z pamiątek i wspomnień z podróży.

3 dekoracje DIY w stylu BOHO

Moda we wnętrzach nie oznacza jednak, że co sezon musimy wymieniać wszystkie dekoracje. Jako zwolenniczka DIY, podpowiem Wam, że często wystarczy odrobina kreatywności, a z powodzeniem przerobicie posiadane akcesoria na super modne dodatki do Waszych wnętrz. Wraz z BRICOMARCHE – gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne akcesoria do projektów DIY, serdecznie zapraszam do oglądania video:

POMYSŁ I – dekoracja ścienna

W styl BOHO doskonale wpisuje się surowe drewno oraz nadmorskie dodatki. Dekorację ścienną wykonałam ze starych desek, muszli i rozgwiazdy przywiezionej z podróży (dokładnie tak jakby to zrobiła francuska cyganeria).

POMYSŁ II – donica z wikliny

Styl BOHO to także wiklina. Starym doniczkom nadałam modnego wyrazu poprzez ozdoby z pomponów, które w prosty sposób z pomocą kleju na gorąco przykleiłam do doniczki. Nowa odsłona donicy tak bardzo spodobała się zwierzakom, że chwilowo musiała ustąpić miejsca kwiatom.

POMYSŁ III – świecznik 

Styl boho to również stworzenie doskonałego nastroju. Dlatego warto zapewnić sobie komfortowy klimat w mieszkaniu dzięki świecznikom. Zwykłe naczynie przerobiłam na styl boho poprzez naturalną linę, którą okleiłam słój.

Mam nadzieję, że moje 3 pomysły przypadły Wam do gustu

i zarazem staną się inspiracją do kreatywnych metamorfoz w Waszych wnętrzach.