Od początku cyklu “Zabawki dla Dzieci DIY”, wciąż pojawiało się pytanie: Czy przygotuję coś specjalnie dla Dziewczynek? I choć zabawa w gotowanie “na niby” czy też jako pomoc w codziennych obowiązkach jest uniwersalna, to myślę że mimo wszystko moja propozycja spodoba się szczególnie rodzicom córeczek.

Wykonanie tej realizacji sprawiło mi ogrom frajdy! Przeniosłam się na ten czas do swojego pokoiku w którym prawie każdego dnia na biurku ustawiałam komplet garnków aluminiowych i po kryjomu przed mamą wlewałam wodę, udając że gotuję w nich zupę. Zresztą o moich zdolnościach kulinarnych zrobiło się pewnego dnia głośno na całym osiedlu! Czy pamiętacie historię Rafałka i jego zatrucie moim popisowym daniem z piasku? Cóż gotowanie, z czasem stało się moją pasją choć po marnych początkach nikt tego z pewnością nie zakładał;)

Jeśli Wasze pociechy również uwielbiają zabawy w dom i w małe gospodynie, ta propozycja na zabawę z pewnością je uraduje.

Potraktujcie tą realizację za inspirację do wykonania podobnej kuchenki. Moją rolą jest chęć przekazania Wam, że nie potrzeba wydawać fortuny na drogie zabawki, wystarczy odrobina chęci i kilka akcesoriów, które z pewnością każdy z nas posiada w domu.

“Zabawki dla Dzieci DIY – KUCHENKA” film:

Do wykonania realizacji potrzebne są:

  •    stara komoda
  •    płyta MDF (dostępna w marketach budowlanych)
  •    Farby Śnieżka Supermal Akrylowa kolor biały i czarny
  •    listwa
  •    materiał na zasłonę
  •    pokrywki od słoików
  •    wieszak
  •    akcesoria kuchenne typu kran, miska itp.
  •    wkręty
  •    pędzle

zabawki-dla-dzieci-blog-ladyofthehouse

Sposób wykonania:

Do realizacji wykorzystaj starą komodę, z pewnością macie taką w swoich piwnicach, jeśli nie, popytajcie znajomych i rodzinę. Moja kiwała się na wszystkie strony i miała wyłamane szuflady (po kilku poprawkach sprawdziła się idealnie!)

Pomalowałam ją Białą farba Supermal Akrylową, która nie tylko szybko schnie ale również nie wydaje nieprzyjemnego zapachu, co w przypadku realizacji dla Dzieci jest szczególnie istotne! Z komody odczepiłam lewe skrzydło i zamiast niego przymocowałam listwę z zasłoną. Co sprawiło, że kuchenka przypomina swoim designem styl typowo rustykalny. Na plecach kuchenki przymocowałam pomalowaną płytę MDF, którą kupiłam pod wymiar w markecie budowlanym koszt około 10 zł. Płyta służy jako przestrzeń do zawieszenia akcesoriów kuchennych oraz płytek kuchennych do których wykorzystałam obrazki na płótnie. Świetnie sprawdziłoby się również na tym miejscu “okienko”wykonane listew. 

Jako palniki posłużyły mi pokrywki od słoików, które pomalowałam na czarno i przymocowałam do zniszczonej deski do krojenia.

Z prawej strony szafki, przymocowałam również wieszak na ściereczki a całość wyposażyłam w akcesoria kuchenne, które miałam w domu.

zabaki-blog-parentingowy

śnieżka-diy

ladyofthehouse-śnieżka

najlepszy-blog-parentingowy-ladyofthehouse

Kochani Rodzice zabierajcie się do pracy!!! Do Dnia Dziecka zostało zaledwie 5 dni, a ja mam dla Was kolejną inspirującą niespodziankę z zakresu zabawek zrobionych własnoręcznie! Zapytam tylko: kto lubi się czasem pobujać?;)