Zastawiasz się, co obejrzeć w grudniu aby wraz z całą rodziną poczuć klimat świąteczny? Jakie bajki i filmy familijne warto zobaczyć? W programie jaki dla Was przygotowałam pojawią się filmy animowane i familijne. To świąteczne propozycje dla całych rodzin!

W jednym z ostatnich materiałów polecałam Wam najlepsze świąteczne filmy do obejrzenia we dwoje. Dzisiaj czas na coś dla młodszych widzów! Zapraszam do naszego zestawienia najlepszych bajek i filmów familijnych. Wybraliśmy wspólnie z chłopakami takie pozycje, które mają ciekawą treść, są zabawne i posiadają nutkę magii. Są to filmy do których wracamy z chęcią co roku i bez których nie wyobrażamy sobie wieczorów filmowych w grudniu. Oto nasza lista top 10 filmów familijnych i bajek świątecznych dla całych rodzin:

PADA SHREK

Oto krótkometrażowa animacja o Bożym Narodzeniu w wydaniu Shreka, który marzy i spokoju domowego ogniska. Nie przepada za świętami, a jego wizji tym razem nie pomagają jego przyjaciele, którzy wręcz ulegają euforii bożonarodzeniowej. Mimo wszystko, Shrek postanawia pomóc w przygotowaniach.

KRONIKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NETFLIX I i II część

Na początku tegoroczna nowość wprost od NETFLIX. Część 2 Kroniki Św. Mikołaja! Piękna ekranizacja i doskonała jakość. W Kronice świątecznej spotykamy się z rodzeństwem, które stara się pogodzić ze stratą taty. Strata dotyka szczególnie starszego Chłopca, który jest wyraźnie sfrustrowany i nie wie, jak poradzić sobie z żałobą. Mama rodzeństwa jest właściwie nieobecna, pracuje w szpitalu i często bierze podwójne zmiany. Noc wigilijną spędza na kolejnym dyżurze. Pod nieobecność mamy dwójka dzieciaków wpada na pomysł próby przyłapania Świętego Mikołaja na gorącym uczynku. Zuchwałość rodzeństwa jest źródłem początkowych problemów, w wyniku których Teddy i Kate muszą stać się przymusowymi pomocnikami Mikołaja i dzięki czemu bardzo zbliżają się do siebie.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z 34 ULICY

Piękny obraz świątecznej magii, który przywraca wiarę w istnienie św. Mikołaja nawet największym niedowiarkom. Nowy Jork w przeddzień świąt Bożego Narodzenia. Dorey Walker jest kierowniczką luksusowego magazynu z odzieżą i galanterią. Niestety sklep jest w poważnych tarapatach – wisi nad nim groźba przejęcia przez inną sieć. Dorey gorączkowo szuka sposobu na wyjście z impasu. Okazuje się nim niejaki Kriss Kringle, który zostaje zaangażowany w charakterze świętego Mikołaja. Wkrótce jego niekonwencjonalne pomysły podwajają obroty sklepu. Kriss utrzymuje, że jest prawdziwym świętym Mikołajem, ale ani Dorey, ani nawet jej 7-letnia córka Susan w to nie wierzą. Nie wierzy w to również szef konkurencyjnej sieci, więc obmyśla intrygę, która ma skompromitować domniemanego świętego. Niebawem Kriss staje przed sędzią Harperem, który ma ustalić jego prawdziwą tożsamość.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

Ekranizacji kultowego dzieła Karola Dickensa było już tak wiele, że nie sposób wszystkich spamiętać. Uniwersalne i nieśmiertelne przesłanie, jakie niesie ze sobą „Opowieść wigilijna” pozwala twórcom co pewien czas powracać do tego tematu. Opowieść przybliża historię podłego i skąpego człowieka, jakim jest Ebenezer Scrooge. Zamożny, ubóstwiający ponad wszystko brzęk monet, potrafiący liczyć je w nieskończoność, zapominając przy tym o otaczającym go świecie. Ten zatwardziały przeciwnik świąt przez lata dorobił się pokaźnej fortuny, coraz bardziej pogrążając się w swoim finansowym królestwie. Sytuacja ulega zmianie, gdy umiera jego wspólnik Marley – hiena jakich mało. Pewnej nocy jego duch nawiedza Ebenezera i oświadcza mu, że czeka go koszmarna kara za bezduszne życie jakie prowadzi. Początkowo liczykrupa nie daje wiary przepowiedni, jednak w momencie kiedy zaczynają się pojawiać następne widma, radykalnie zmienia nastawienie…W końcu w święta wszystko jest możliwe!

CO WIECIE O SWOICH DZIADKACH?

Przygotujcie się na ojca wszystkich komedii rodzinnych! Dusty (Mark Wahlberg) i Brad (Will Ferrell) wreszcie opanowali technikę wspólnego wychowywania dzieci. To znaczy do czasu, gdy do miasta przyjeżdżają macho-ojciec Dusty’ego (Mel Gibson) i słodki z natury tata Brada (John Lithgow), którzy wywołują w rodzinie chaos. Gdy dawna rywalizacja stwarza nowe problemy, partnerstwo Dusty’ego i Brada zostaje wystawione na ostateczną próbę. To wszystko w tej komicznej i pokrzepiającej komedii, która nadaje nowe znaczenie frazie „mieszana rodzina”. Ta komedia to kontynuacja przeboju sprzed kilku lat: “Tata kontra tata”.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Ten film rozwieje Wasze wszelkie wątpliwości dotyczące świąt i Mikołaja. Święty Mikołaj kojarzy się wszystkim z czerwonym strojem i czapką oraz z tym, że lata on z prezentami na wielkich saniach zaprzęgniętych przez renifery. Taki obraz świętego Mikołaja to nic innego jak fałszywa kreacja, którą stworzyła popkultura i branża handlowa. Jaka jest prawdziwa historia świętego Mikołaja? Kim naprawdę był? – 6 grudnia obchodzimy mikołajki i jest to idealny dzień, by rozwikłać wszelkie wątpliwości na temat tej postaci.

CHŁOPIEC ZWANY GWIAZDKĄ

Piękny, wzruszający film o sile miłości, wiary w dobro, oraz poszukiwaniu lepszego jutra. Klimat produkcji, garściami czerpie ze świątecznej mitologii. Film opowiada o Chłopcu o imieniu Nikolas który wyrusza w towarzystwie upartego renifera i udomowionej myszki na zaśnieżoną Północ, aby odnaleźć ojca, który udał się na poszukiwanie legendarnej wioski elfów. W tej magicznej, zabawnej i wzruszającej opowieści, która dowodzi, że nie ma rzeczy niemożliwych, Nikolas odkrywa swoje przeznaczenie. To idealną propozycją dla całej rodziny.

GRINCH ŚWIĄT NIE BĘDZIE

W małej wiosce o nazwie Ktosiowo trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Nieopodal na górskim szczycie, w ciemnej jaskini mieszka zlośliwy Grinch, który różni się od innych zielonym i owłosionym ciałem. Zgorzkniały samotnik nienawidzi świąt i robi wszystko, by zniszczyć je mieszkańcom leżącego w pobliżu miasteczka. Chce, żeby wszyscy byli tak samo nieszczęśliwi jak on. Czy jest coś, bądź ktoś, kto zdoła odmienić jego serce? Mała Cindy Lou chce na własną rękę rozprawić się z Grinchem i jest gotowa zrobić wszystko, aby i on pokochał święta. Odrobina uprzejmości ze strony małej Cindy Lou Ktoś i jej rodziny podbija serce Grincha. W roli tytułowej wystąpił najpopularniejszy komik Hollywood Jim Carrey, którego trudno rozpoznać dzięki znakomitej charakteryzacji. Świetny film zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

PAN JANGLE I ŚWIĄTECZNA PODRÓŻ

“Pan Jangle i świąteczna podróż” to przepięknie zrobiony film dla całej rodziny z rewelacyjną muzyką, za którą odpowiada John Legend. Opowieść osadzona jest w tętniącym życiem, urokliwym miasteczku, w którym legendarny twórca zabawek Jeronicus Jangle tworzy swoje pełne magii i fantazji wynalazki. Jednak wiele lat temu doświadczył bolesnej zdrady, zaufany czeladnik skradł jego najwspanialsze dzieło. Odzyskuje nadzieję, gdy w jego życiu pojawia się bystra i pomysłowa wnuczka, która z pomocą dawno zapomnianego wynalazku, leczy stare rany i rozbudzając magię, którą każdy z nas nosi w sercu.

 

Mam nadzieję, że moje zestawienie przypadnie Wam do gustu! Zimowe, grudniowe wieczory w świątecznym klimacie są wyjątkowe i bardzo umilają oczekiwania na Gwiazdkę!