Ludzie z reguły dzielą się na dwie kategorie: na tych, którzy lubią prasować i na tych, którzy wręcz odwrotnie…Dlatego w dzisiejszym artykule (szczególnie z myślą o tych drugich), wyszukałam wśród producentów sprzęt, który totalnie odmieni Wasze podejście do prasowania! Zapomnijcie zatem o sposobach na prasowanie, które znaliście do tej pory, bo nadeszło nowe, genialne i doskonałe w swojej kompleksowości…

Oto moi mili przed Wami system do prasowania TEFAL IXEO POWER. Pewnie wielu z Was zastanawia się skąd w nazewnictwie pojęcie “system”. Otóż TEFAL IXEO POWER to urządzenie z kategorii all in one – zawierające w sobie wszystko, czego potrzebujemy do prasowania i mieszczące się w jednym! Futurystyczne rozwiązanie będące połączeniem dobrego generatora pary z innowacyjną deską do prasowania.

Co zawiera System do prasowania TEFAL IXEO POWER?

ŻELAZKO – lekkie, zwinne i bardzo precyzyjne, docierające nawet do najmniejszych zakamarków jak chociażby pomiędzy guzikami w koszulach. Samo żelazko jest kompaktowych rozmiarów i jest zdecydowanie lżejsze w porównaniu do typowego żelazka. To zaleta, która umożliwia nie zaprasowywanie kantów spodni lub koszuli, jeśli chcemy tego uniknąć. Samo prasowanie żelazkiem nie wymaga ponadto ręcznej regulacji temperatury. Zastosowano tutaj technologię Smart Protect, która zapewnia uniwersalną temperaturę, bezpieczną do wszystkich typów tkanin. Jeśli jakieś elementy naszego ubrania są mocniej pogniecione i chcemy skutecznie i szybko poprawić ich wygląd, to z pomocą przychodzi przycisk regulujący moc wyrzutu pary. Jednorazowe naciśnięcie wyrzuca podstawową ilość pary, a dwukrotne naciśnięcie (opcja power) wyrzuca olbrzymią ilość pary wodnej, aby rozprasować wszelkie zagniecenia. W zestawie ze stacją do prasowania jest również szczotka nakładana na żelazko. Przydaje się ona przy prasowaniu grubych tkanin.

UCHWYT NA ŻELAZKO – komfort pracy zapewniają też inne udogodnienia, np. uchwyt do odstawiania żelazka czy haczyk do zawieszania ubrań. Należy dodać, że uchwyt do odstawiania żelazka możemy zamontować po prawej lub lewej stronie stelaża, co powinno ucieszyć osoby leworęczne – ktoś pomyślał o ich wygodzie projektując to urządzenie.

ZBIORNIK NA WODĘ – Generator pary został wyposażony w 1,1-litrowy zbiornik na wodę, który możemy łatwo wyjąć i napełnić bezpośrednio pod kranem. Taka pojemność spokojnie wystarczy nam na wyprasowanie dużej sterty ubrań, bez konieczności ciągłego dolewania wody. Podczas moich testów, na jednym zbiorniku wody spokojnie wyprasowałam kilka koszul, pościele, ubrania dziecięce, a także odświeżyłam tapicerkę krzeseł oraz kanapy. Migająca kontrolka water na pojemniku informuje nas o tym, że pojemnik na wodę jest pusty i należy go uzupełnić.

DESKĘ DO PRASOWANIA – Stacja do prasowania składa się również z opatentowanej deski do prasowania, którą można łatwo składać, rozkładać, podnosić, obniżać i ustawiać położenie platformy do prasowania w trzech pozycjach: w pozycji poziomej (czyli tradycyjnej), którą możemy sobie ustawić w pozycji idealnie dopasowanej do naszego wzrostu i prasować sobie tradycyjne ubrania w sposób tradycyjny, w pozycji pionowej, która umożliwia zawieszenie ubrań na wmontowanym wieszaku i prasowanie ubrań w pozycji pionowej – co osobiście wykorzystuję najczęściej do odświeżania ubrań przed wyjściem. Deskę do prasowania możemy także ustawić w pozycji pośredniej pod kątem 30 stopni. To rozwiązanie jest idealne do prasowania chociażby koszul.

TEFAL IXEO POWER nie tylko do prasowania ubrań!

Jeśli myślicie, że to koniec możliwości tego sprzętu… to mam dla Was wiadomość: nic bardziej mylnego! Jesteśmy w okresie pandemii i dla większości z nas już na zawsze pozostanie ten skądinąd dobry nawyk dezynfekcji. Ja oprócz tego mam totalną obsesję na punkcie zmiany aranżacji w domu – co wiąże się także z koniecznością częstego przeprasowywania zasłon i firan. TEFAL IXEO POWER to urządzenie, które służy w domu nie tylko do prasowania stacjonarnego! Możemy go wykorzystać także do dezynfekcji i prasowania w dowolnie wybranym przez nas miejscu, gdyż bazę wraz z żelazkiem możemy wyjmować ze stojaka, co pozwala nam na komfortowe wyprasowanie oraz odświeżenie wiszących zasłon, kanapy czy nawet tapicerki w samochodzie. Przewód, przez który przechodzi para, ma ok. 170 cm, więc wyczyszczenie tego rodzaju tapicerki nie stanowi najmniejszego problemu. Co najlepsze! Para wodna generowana przez urządzenie pozwala nie tylko na pozbycie się zagnieceń, ale także pełni funkcję odświeżającą i dezynfekującą. Jak zapewnia producent para wodna może zabijać nawet do 99,9% bakterii. Zatem szybko i sprawnie możemy pozbyć się bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów z zasłon czy tapicerek. Podczas czyszczenia kanapy czy grubszych tkanin pomocna okazuje się specjalna szczotka, dołączona do zestawu. Wystarczy nałożyć ją na stopę żelazka, a usuniemy bez trudu kłaczki i uniesiemy włókna tkanin, że będą wyglądać jak nowe…

ZOBACZ JAK DZIAŁA TEFAL IXEO POWER na video, które przygotowałam

TEFAL IXEO POWER – pierwszy taki sprzęt do prasowania, który dobrze wygląda!

Mając tak elegancki system do prasowani – wcale nie musimy go ukrywać…ale jeśli ktoś, nie lubi eksponować sprzętów AGD w domu – to może go swobodnie schować w dowolne miejsce w mieszkaniu z pomocą kółek wmontowanych w podstawę. Warto tutaj zaznaczyć, że stacja do prasowania TEFAL IXEO POWER nie należy do najmniejszych – jest to solidny sprzęt, ale dzięki swojemu eleganckiemu designowi dopasuje się do każdego rodzaju wnętrza i na co dzień nie będzie zbytnio przeszkadzać jeśli postawimy go pod ścianą w sypialni czy w garderobie. Po ustawieniu deski w pozycji pionowej, będziemy mogli umieścić sprzęt np. w większej szafie.

Dla kogo jest TEFAL IXEO Power ?

Przede wszystkim dla kogoś, kto chce polubić prasowanie. TEFAL IXEO POWER sprawdzi się na pewno jeśli prasujemy często i na ostatnią chwilę, przed wyjściem. To idealne rozwiązanie dla ludzi żyjących w biegu, ale chcących wyglądać nienagannie. Generator pary przyda się również tym, którzy na co dzień, np. do pracy, potrzebują wyprasowanej koszuli czy odświeżonej marynarki. Możliwość szybkiego prasownia, odświeżania i dezynfekcji sprawia, że urządzenie wydaje się niezastąpione w domach, w których tętni życie. Dla mnie jest to sprzęt innowacyjny i zdecydowanie plasuje się na jednym z pierwszych miejsc mojego blogowego cyklu dotyczącego urządzeń, które realnie zmieniają jakość naszego życia!