Taras i balkon to nie tylko miejsce na odpoczynek i chwile błogiego relaksu ale także obszar, w którym nie możemy zapomnieć o kąciku dla najmłodszych! Zobaczcie co tym razem wymyśliłam dla Dzieci!

Po publikacji dotyczącej przydomowego placu zabaw, pojawiły się głosy w których ubolewaliście nad brakiem ogródka i możliwości posiadania podobnego miejsca do zabaw dla Dzieci. W tym wpisie postanowiłam udowodnić Wam, że stworzenie kącika dla najmłodszych jest możliwe nawet na małym balkonie czy tarasie!

Chciałabym zainspirować Was do własnoręcznego zbudowania Indiańskiego namiotu Tepe, który składa się z desek uprzednio odzyskanych z palet. Śmiem twierdzić, że jest to najtańsza i z całą pewnością – najtrwalsza wersja namiotu, która po wakacjach z powodzeniem może przenieść się nawet do najbardziej stylowego pokoiku dziecka.

Do wykonania namiotu Tepe wykorzystałam:

  •    Impregnat Vidaron
  •    wyrzynarkę do drewna
  •    wiertarko-wkrętarkę
  •    solidny sznurek
  •    linę żeglarską (do dekoracji)
  •    kilkanaście wkrętów (po dwa na jedną deskę)
  •    4 listwy na konstrukcję o wymiarach: minimum 4*2 metry
  •    deski o wymiarach: 3*160 cm, 3*150 cm, 3*140 cm, 3*130 cm, 3*120 cm, 3*100 cm, 3* 60 cm, 5*50 cm.

Sposób wykonania:

Do wykonania realizacji potrzebujemy cztery konstrukcyjne listwy, które zdobyłam u najbliższego stolarza w cenie 20 zł. Jeśli nie posiadacie palet, możecie również u stolarza zamówić niezbędne deski. Z pewnością ułatwi i przyspieszy Wam to pracę. W przypadku gdy zdecydujecie się na bardziej pracochłonną wersję z deskami z odzysku, pamiętajcie aby uprzednio dokładnie je oczyścić i oszlifować.

Listwy konstrukcyjne układamy na ziemi na kształt namiotu tepe. Na wierzchołku (w miejscu przecięcia 4 listew) robimy otwór, przez który przepuszczamy sznurek. Następnie obwiązujemy konstrukcję kilkanaście razy. Całą konstrukcję stawiamy w pionie, układając listwy w kształcie docelowym. Rozpoczynamy mocowanie desek. Usuwając końcówki wyrzynarka do drewna. Całość malujemy impregnatem Impregnatem Vidaron i obwiązujemy liną żeglarską.

Zdecydowałam się na wersję z otworami dlatego, że docelowo zamierzam do konstrukcji doszyć nieprzemakalny materiał. Z pewnością ciekawa jest również wersja w pełni zabudowana.

blog ladyofthehouse

blog zrób to sam

blog-zrób-to-sam

ladyofthehouse blog

jak-zrobić-namiot-dla-dzieci

IMG_4189

Kącik dla Dzieci jest ostatnią realizacją z cyklu “Taras w czterech krokach DIY”. Jeszcze w tym tygodniu opublikuję zdjęcia przedstawiające taras w całej okazałości a także podsumowanie akcji wraz z dokładnym cennikiem.

Mam nadzieję, że jesteście wystarczająco zainspirowani do zmian w wystroju balkonów i tarasów! Czekam na Wasze realizacje!