Moja ostatnia metamorfoza gabinetu, wywołała u Was tak dużą lawinę pytań dotyczących remontów i przeprowadzania zmian we wnętrzach, że postanowiłam zainspirować Was kolejnym tematem wnętrzarskim.

Tym razem przygotowałam coś specjalnego dla osób, które potrzebują zmian w swoim domu ale niekoniecznie marzy im się długotrwały i często żmudny remont. Udowodnię, że do przeprowadzenia wielkich zmian wcale nie trzeba angażować dużych pieniędzy czy też ogromnej ilości czasu. Przedstawię Wam jak totalnie możemy odmienić salon i nadać jemu wyjątkowy charakter poprzez wprowadzenie jednego MOTYWU PRZEWODNIEGO! A jako że mamy środek lata i marzymy głównie o dalekich podróżach, to za nurt przewodni wybrałam motyw MIEJSKIEJ DŻUNGLI. Trend zwany powszechnie jako – Urban Jungle, jak żaden inny wykreuje w naszym domu aurę niekończących się wakacji. Zdecydowałam się na niego także z kilku innych powodów: jest tani, dostępny, ponadczasowy oraz uniwersalny, a to oznacza, że bez względu na to w jakim klimacie macie urządzone wnętrza (rustykalnym, glamour czy klasycznym), motyw Miejskiej Dżungli jest zawsze strzałem w dziesiątkę!

Jak wprowadzić motyw MIEJSKIEJ DŻUNGLI do wnętrza?

ROŚLINY: Głównym elementem przy tworzeniu motywu Miejskiej Dżungli są bezsprzecznie rośliny! W tym wypadku możemy puścić wodzę fantazji łącząc ze sobą różne gatunki zielonych roślin (bo te w rezultacie utworzą zawsze ciekawą scenerię). Niech rośliny wypełnią Twój cały dom. Ustaw je w różnych zakątkach: przy kanapie, na stole, na komodzie a nawet na kominku. Zwróć jednak szczególną uwagę na doniczki, które powinny być wykonane z naturalnych materiałów.

DYWANY: Czy pamiętacie moją ostatnią wizytę w salonie KOMFORT? To właśnie tam przeglądając katalogi i asortyment, pomyślałam o zmianie również w salonie. Znalazłam dywany obok których nie mogłam przejść obojętnie! Na zdjęciach oraz video poniżej możecie zobaczyć jak dobrane dywany doskonale oddają ducha Safari w moim domu.

DEKORACJE: We wnętrzach o egzotycznym rysie, nie powinno zabraknąć naturalnych materiałów typu bambus, rattan czy juta. Warto także rozejrzeć się za dodatkami inspirowanymi motywem ptaków egzotycznych. Czy zwróciliście uwagę na olbyrzmi kwietnik, kształtem przypominający klatkę dla papug?

TKANINY: Oprócz dywanów w w salonie KOMFORT zakupiłam również poduszki i pledy, których kolor i materiał ma ogromne znaczenie w aranżacji. I mimo, że klimat Miejskiej Dżungli, nie ogranicza nas do jednakowej kolorystyki, to powinien nawiązywać do barw ziemi. Mam tu na myśli jasne beże, ecru i zielenie.

DIY: Nie byłabym sobą gdyby w aranżacji wnętrza zabrakło inspiracji z zakresu Zrób to Sam! Zwróćcie uwagę na dekoracje w postaci lasu zamkniętego w szkle, który wykonałam specjalnie do tejże aranżacji. Kropką nad “i” motywu Miejskiej Dżungli jest także stół, na którym nie mogło zabraknąć egzotycznych dodatków.

A jak to wyglądało w praktyce? Zapraszam do oglądania!


najpopularniejszy-blog-lifestylowy

Nie wiem jakie macie odczucia ale ja w moim odświeżonym wnętrzu, zamierzam już tylko odpoczywać! Poprzez odpowiednio dobrano kolory, dywany i dekoracje -czuję się jak w prawdziwym kurorcie egzotycznym. I to bez wychodzenia z domu!

Jeśli szukacie ciekawych rozwiązać na zaaranżowanie podłogi, polecam wizytę w w salonie KOMFORT, czekają tam na Was specjaliści, którzy z pewnością doradzą Wam jak znaleźć optymalne rozwiązania do Waszego wnętrza.

Zainspirowani? Zatem do dzieła!