W trakcie trwania remontu, przyszły mi do głowy fantastyczne pomysły na projekty DIY. Jednym z nich jest pomysł na przechowywanie przypraw, które podczas kulinarnych wariacji sprawiały zawsze nie lada zamieszanie i bałagan. 

Zresztą z moich obserwacji wynika, że na przechowywanie przypraw z reguły brak nam pomysłu. Najczęściej wkładamy je prosto ze sklepu do koszyczka żeby po jednym użyciu rozsypywały się na boki….albo też kupujemy gotową, drewnianą szafeczkę w której są już przygotowane przyprawy  (niestety bez dat ważności).

Przedstawię Wam dzisiaj mój optymalny sposób na przechowywanie przypraw w domu, na który wpadłam robiąc zakupy z zakresu grafiki u jednego z allegrowiczów. Kupując sentencję na ścianę, znalazłam u tego samego sprzedawcy naklejki z nazwami chyba wszystkich istniejących przypraw na świecie. W tym samym czasie w głowie zrodził mi się pomysł na ich przechowywanie.

Zobaczcie jak niewiele potrzeba aby raz na zawsze pożegnać się z nieładem w Waszej kuchni.

Potrzebne będą:

  • malutkie, przezroczyste słoiki
  • spray koloryzujący ( użyłam czarnego)
  • naklejki z nazwami przypraw badz biały marker

sposob na przyprawy

sposob na przyprawy

sposob na przyprawy

Wykonanie:

Słoiki parzymy gorącą wodą i dokładnie osuszamy. Nakrętki układamy na podkładzie i z pomocą farby w sprayu zmieniamy ich zabarwienie wg. wystroju w kuchni i naszych upodobań. Po wyschnięciu naklejamy nazwy przypraw lub też z pomocą korektora bądz markera opisujemy.

sposob na przyprawy

Swoje przyprawy umieściłam w szufladzie ale prezentowałyby się także doskonale na półce kuchennej w widocznym miejscu. Muszę Wam przyznać, że ten pomysł zachęcił mnie do kolejnych zmian w domu. Porządek naprawdę umila życie;) a już na pewno ułatwia;)

A Wy macie jakieś nietypowe sposoby na utrzymanie porządku w Waszych domach?