Niesamowite jak z czarnoziemu, miejscami porośniętego chwastami, wreszcie udało nam się stworzyć ogród. O trudach związanych z projektowaniem, dbaniem o zieleń i pielęgnacją trawy, z pewnością powstanie oddzielny post, dzisiaj jednak chciałam Wam w końcu zaprezentować mini świat naszych Chłopców zamknięty w ogrodowym domku.

Czy wiecie co jest najcudowniejsze w rodzicielstwie? Mogłabym opowiadać o tym godzinami… Dzisiaj skupię się na możliwości spełniania dziecięcych marzeń po narodzinach własnego Potomstwa. Jednym z takich moich największych życzeń był domek na drzewie, który już sam w sobie wydawał mi się czarodziejski i magiczny. Magią dzieciństwa staram się wypełniać świat Chłopców dlatego przed wszystkimi planami związanymi z ogrodem na pierwszym miejscu postawiliśmy przede wszystkim na przestrzeń tylko dla Nich.

Muszę Wam przyznać, że nad wyborem tego jedynego, spędziliśmy kilka dobrych dni gdyż internet oferuje naprawdę ogromne pole do popisu w tej kwestii. To czym zawsze się kieruję podejmując takie decyzje jest wygląd i pierwsze wrażenie (90% moich zakupowych decyzji wynika z faktu, że albo dany artykuł do mnie przemówił albo pozostał obojętny). W przypadku Piotra sprawy wyglądają zupełnie inaczej: analiza, precyzja i pewność…,bez tych czynników żaden z poważniejszych zakupów w naszym domu nie miał miejsca.

Tata szukał więc domku solidnego, bezpiecznego i takiego który przetrwa wszystkie ewentualne huragany i anomalie pogodowe a kiedy przedstawił nam okrojoną listę spełniającą wymagania, mogliśmy wybrać ten, który zwyczajnie nam się spodobał.

Ten, który możecie zobaczyć poniżej, mało przypomina wersję która do nas przyjechała. Po złożeniu przyszedł czas na personalizację czyli wybór dachu, malowanie i to na co czekałam z Chłopcami najbardziej…urządzanie! Pomysły były dwa: domek dla badacza lub majsterkowicza – to dwa motywy przewodnie ostatnich zainteresowań Chłopaków. W domku brakuje jeszcze kilku elementów, które Im obiecałam ale one są bardziej w mojej gestii gdyż należą do projektów DIY. A Wy, prosiliście mnie o zdjęcia więc wstawiam.

domek dla dzieci

domek dla dzieci

domek dla dzieci

domek dla dzieci

domek dla dzieci

domek dla dzieci

domek dla dzieci

domek dla dzieci

domek dla dzieci

domek dla dzieci

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem lub budową domku dla swoich pociech – szczerze polecam. Pozwólcie jednak Dzieciom na urządzenie go według Ich własnych upodobań. Zastanówcie się wspólnie czy wolą mieć w nim kuchenkę, narzędzia, samochody a może w przypadku dziewczynek będą to lalki? Prawdziwa zabawa zaczęła się dopiero po spersonalizowaniu Ich pierwszej kawalerki;) gdyż domek sam w sobie nie stanowi atrakcji na dłużej. Dzieci muszą mieć w nim zajęcie.

 

Po każdym z wpisów dostaję od Was dziesiątki zapytań, gdzie wynajduję poszczególne artykuły. Od dzisiaj ułatwiam odpowiedz zarówno Wam jak i sobie i pod każdym z artykułów umieszczam linki do poszczególnych sklepów:

magiczny plakat:   Żyrafy z Szafy

zestaw majsterkowicza dla młodszego dziecka:   Nefere

zestaw narzędzi w teczce:   Fabryka Wafelków

półka do zawieszenia “telewizor”:   Up Warsaw

girlanda:   tu

skuter (absolutny ulubieniec Borysa):   tutaj dostępny

krasnal, taczka, skrzynia:   targ staroci (ostatnio odwiedzam namiętnie)

fot. Michał Ciucias