Bez względu na okazję. Walentynki czy rocznica ślubu, są takie momenty kiedy chcemy wyglądać olśniewająco! Sukienka, piękne buty, zadbane włosy – wszystko w taki wieczór powinno ze sobą współgrać. Wielkie wyjście wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego dzisiaj wraz z mistrzynią makijażu Marzeną Tarasiewicz przedstawię Wam jak krok po kroku wykonać makijaż uniwersalny, elegancki i odpowiedni dla każdego typu oka. Wszystko po to, abyśmy od czasu do czasu poczuły się naprawdę wyjątkowo!

SMOKY EYES bo o nim mowa, ma za zadanie wydobyć z naszych oczu zmysłowość i tajemniczość. Zasady wykonania “przydymionych oczu” wymagają pewnej wprawy a cała tajemnica ich sukcesu tkwi w umiejętności rozcierania jednego koloru, aby płynnie przechodził od ciemnego do jasnego odcienia.

SMOKY EYES krok po kroku:

Nawet najpiękniejszy makijaż oka nie będzie prezentował się zjawiskowo, jeśli reszta Twarzy nie będzie dokłądnie przygotowana…Stworzenie naszego perfekcyjnego makijażu twarzy rozpoczynamy od bazy pod makijaż, idealnie sprawdzi się nam Rouge Bunny Rouge Metamorfoza. Kolejny krok to podkład, w tym przypadku wybrałyśmy Estee Lauder DW odcień 1w1. Lekki korektor pod oczy to kolejny etap makijażu. Całość utrwalona została sypkim pudrem Rouge Bunny Rouge 055 Brwi podkreśliłyśmy cieniami do ich stylizacji NYX no.03

makijaz wieczorowy

 

SMOKY EYES  z metaliczną poświatą fioletu

Krok 1

makijaz wieczorowy

Makijaż oka zaczynamy od czarnej kredki Bourjois Effet Smoky, rozcieramy ją na ruchomej powiece, posłuży jako baza pod cień.

Krok 2

makijaz wieczorowy
Na kredkę nanosimy czarny matowy cień marki Make Up Atelier Paris z paletki T20

Krok 3

makijaz wieczorowy

Następnie puszystym pędzelkiem zamoczonym w grafitowo-brązowym cieniu również z paletki Make Up Atelier Paris T20 rozcieniowuje cień poza załamanie powieki tak by powsał charakterystyczny „dymek” smoky eyes.

Krok 4

makijaz wieczorowy

Pod łuk brwiowy z tej samej paletki aplikuje matowy cielisty cień.

Krok 5

makijaz wieczorowy
Wewnętrzny kącik górnej powieki zaznaczam złotym opalizującym pyłkiem Glazel, ma on lekko srebną poświatę.

Krok 6

makijaz wieczorowy
Na środkową część powieki ruchomej dokładamy intensywnie fioletowy, metaliczny pyłek Glazel. W balasku świec będzie pięknie rozpraszał światło i wibrował kolorem na powiece.

Krok 7

makijaz wieczorowy

Przechodzimy do makijażu powieki dolnej, zaczynamy od zaznaczenia linii wodnej czarnym eyelinerem 77 Inglot i zarysu dolnych rzęs

Krok 8

Eyeliner rozcieramy pędzelkiem tak by powstała smuga i delikatne przydymienie.

Krok 9

makijaz wieczorowy
Kolejny etap to pokrycie roztartego eyelinera czarnym matowym cieniem tak jak w przypadku górnej powieki

Krok 10

makijaz wieczorowy


Wewnętrzny kącik zaznaczamy fioletowym pyłkiem, będzie intrygującym wykończeniem naszego makijażu

Krok11

makijaz wieczorowy
Ostatni etap oczu to wytuszowanie rzęs maskarą Pupa.

 

makijaz wieczorowy

makijaz wieczorowy

makijaz wieczorowy

 

Kropką nad “i” udanego makijażu jest zawsze wybór odpowiedniego koloru ust.

W przypadku Smoky Eyes zaleca się kolory nude oraz wszystkie blade odcienie, których nie uznaję;) Wybłagałam Marzenę o soczysty kolor i myślę że finalnie prezentuje się bardzo ciekawie.

Koniecznie dajcie znać, jakie są Wasze doświadczenia z wykonywaniem “przydymionych oczu”!

…i czarujcie spojrzeniem jak najczęściej;)

 

 

* Makijaż Marzena Tarasiewicz

* Zdjęcia Piotr Ratuszyński