Trzy najczęściej zadawane pytania w ciągu dnia: “Co zrobić na obiad?”, “Na co właściwie wydałam pieniądze…?” i “Gdzie są moje klucze?”. W przypadku tego ostatniego, problem właśnie się rozwiązał, bo ja już nie potrzebuję kluczy. Klucze za chwilę odejdą do lamusa. Co je zastąpi? Inteligentne zamki do drzwi, które odblokują się automatycznie, gdy tylko się do nich zbliżymy.

Brzmi zaskakująco…wiem. Gdy po raz pierwszy usłyszałam o smart-zamkach YALE również miałam mieszane uczucia ale testuję te rozwiązania od jakiegoś czasu i jednak ma to sens! Zacznijmy od początku…jak wiecie jednocześnie remontuję Siedlisko LadyoftheHouse i wykańczam LadyLake House (nowy cykl wnętrzarski, który od Wiosny poznacie dokładniej). Lokalizacje są oddzielone od siebie o dobrych 50 kilometrów. Bywały dni kiedy z jednej budowy, pędziłam na drugą chociażby tylko po to, aby otworzyć drzwi ekipie remontowej. Co często skutkowało tym, że na przykład przeliczyłam możliwości zbiornika paliwa i utknęłam w szarym polu czekając na wsparcie, albo zdenerwowałam kuriera, który musiał czekać na mój przyjazd “nieco” dłużej niż zakładałam. Do tego między czasie przez pośpiech zabrałam klucze od domu i nikt nie mógł się do niego dostać….takie sytuacje zdarzały się nazbyt często. Cóż – niezależnie od tego czy jesteście influencerami wnętrzarskimi, czy też zajmujecie się zupełnie inną profesją – łączy nas jedno: wszyscy mamy stanowczo za dużo “na głowie” i każdemu z nas zdarza się o czymś zapomnieć, w tym: na przykład o kluczach…

yale-linus-smart-lock

yale-linus-smart-lock

Yale Linus Smart Lock – bezkluczowy zamek do drzwi. Jak to działa?

A teraz wyobraźcie sobie rzeczywistość bez kluczy: w której – niosąc torby z zakupami nie musisz przeszukiwać torebki w celu znalezienia kluczyków, gdzie nie musisz już martwić się o pewność zamknięcia drzwi po odjechaniu kilku metrów od domu lub też wstawać w środku nocy w celu upewnienia, że drzwi wejściowe zostały zamknięte, gdzie możesz uprościć sobie codzienne zadania, takie jak wpuszczanie znajomych, rodziny lub zaufanych robotników do domu, pod nieobecność. Brzmi interesująca, prawda? Mam dobrą wiadomość: Istnieje rozwiązanie, które sprawi, że jego użytkownicy nigdy nie będą musieli się martwić o brak dostawy, ponieważ przy użyciu inteligentnego zamka, będą mogli wpuścić dostawcę do środka na określony czas. To rozwiązanie to YALE Linus Smart Lock – czyli automatyczny zamek, który został zaprojektowany po to, aby zagwarantować nam bezpieczeństwo i znacznie ułatwić życie.  Zamek jest obsługiwany z poziomu aplikacji Yale Access, która umożliwia bezkluczowy dostęp i pozwala użytkownikom zobaczyć kto i kiedy, przyszedł czy wyszedł z domu, przydzielić wirtualne klucze dla gości i sprawdzić, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte. Funkcja Auto-Lock automatycznie rygluje zamek natychmiast po zamknięciu drzwi lub po określonym czasie, skonfigurowanym w aplikacji Yale Access. Kiedy wrócisz do domu i zbliżysz się do drzwi, funkcja automatycznego odryglowania Auto-Unlock odrygluje zamek dzięki geolokalizacji. Możesz ponadto sprawdzić status drzwi w dowolnym momencie za pomocą aplikacji Yale Access. Linus wykorzystuje technologię DoorSense, dzięki której dowiesz się czy Twoje drzwi są bezpiecznie zamknięte. A jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, na przykład drzwi zostaną uchylone, aplikacja wyśle powiadomienie. Dodatkowo Yale Linus Smart Lock integruje się z Philips Hue co umożliwia nam również sterowanie światłem podczas na przykład wychodzenia z domu, nieobecności lub chęci miłego przywitania gości – wystarczy jedno dotknięcie klawiatury Yale Smart Keypad, które otworzy drzwi i dostosuje światło.

Yale Linus Smart Lock – INSTALACJA, rozładowany telefon, bezpieczeństwo i inne pytania…

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o bezkluczowych zamkach Yale Linus Smart Lock w głowie pojawiło mi się mnóstwo zapytań. Na przykład związanych z instalacją. W pierwszym momencie myślałam nawet o konieczności zakupu specjalnych drzwi…Nic bardziej mylnego! Instalacja rozwiązania Yale zajęła nam łącznie niespałna godzinę. Linus Smart Lock można bardzo łatwo zainstalować na istniejącej wkładce po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych, dzięki czemu można zachować i używać dotychczasowych kluczy. Drzwi wejściowe nadal wyglądają z zewnątrz tak samo jak przedtem – bez ujawniania jakichkolwiek inteligentnych funkcji. Przed zakupem warto “przetestować” swoje drzwi pod kątem kompatybilności z Yale, bo być może nasze drzwi będą wymagały wymiany wkładki. Wszystko sprawdzicie <tutaj>. Kolejnym zapytaniem dotyczącym bezkluczowych zamków, które zaprzątało mi głowę była czerwona lampka: “A co w przypadku kiedy rozładowałby mi się smartphone?” Nic straconego! Nadal w sytuacjach awaryjnych możemy otworzyć drzwi tradycyjnym kluczem od zewnątrz i pokrętłem od środka. Przetestowałam takie awaryjne rozwiązanie u siebie i faktycznie bez problemu da się otworzyć zamek kluczem od zewnątrz, nawet jeśli w Linusie nie ma włożonych baterii. Od środka natomiast – niezależnie czy z bateriami, czy bez – da się go otworzyć wygodnym pokrętłem.

Bezpieczeństwo to główna dewiza firmy YALE

Yale Linus Smart Lock ma na rynku sporą konkurencję. Jednocześnie żaden smart lock nie może pochwalić się, że stoi za nim firma od lat zajmująca się zamkami i zabezpieczeniami. Nasze konto w Yale Access jest chronione dwuetapową weryfikacją, a szyfrowanie samego dostępu do zamka jest dwuwarstwowe. Sam produkt został już doceniony prestiżowymi nagrodami Red Dot Awards i The Ambient Awards na targach elektronicznych CES w Las Vegas za elegancki, inteligentny design i najlepsze w swojej klasie materiały wykonania. Jest idealnym punktem wejścia do nowoczesnego, stylowego i inteligentnego domu! Za Linusem przemawia także jego design, dostępność w kolorze srebrnym i czarnym.

Poniżej UWAGA! UWAGA! Pierwszy materiał z domu LadyLakeHouse tu system YALE już działa, a aktualnie montuję je także w Siedlisku LadyoftheHouse.

yale-zamek-do-drzwi

yale-smart-linus

Zamki bezkluczowe/automatyczne od Yale to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Stało się standardem w domach inteligentnych ale czuję, że niebawem stanie się normą w każdym domu czy mieszkaniu.