Jak wiecie – jestem w trakcie budowy swojego studia i tym samym mój dom powiększa się właśnie o kolejne 30 metrów pięknej powierzchni, którą trzeba będzie dodatkowo i intensywnie sprzątać po wszystkich projektach DIY i kulinarnych, które zamierzam Wam regularnie przedstawiać. A tak całkiem serio…to czy Wy również uważacie mycie podłóg za jedno z najbardziej irytujących zadań domowych jakie musimy wciąż wykonywać i to w XXI wieku??!!

Bo ja tego szczerze nie znoszę! Na szczęście ktoś o nas  stale pamięta i robi wszystko aby pomóc nam w codziennych ważnych i uciążliwych domowych obowiązkach! Mam tu na myśli moją ulubiona markę produkującą roboty sprzątające – firmę iRobot!
iRobot troszczy się o nasze podłogi kompleksowo i po serii genialnych robotów odkurzających, właśnie wypuścił model robota mopującego Braava jet m6!
I tutaj zaskoczenie! Dlaczego zdecydowałam się właśnie na model Braava jet m6  a nie na przykład na jakikolwiek robot myjący marek konkurencyjnych? Odpowiedz jest  prosta! I gdybyście tak jak ja mieli możliwość przetestowania i porównania tychże modeli od razu dostrzeglibyście różnicę, która wynika z ich budowy! Otóż Zdecydowana większość robotów mopujących na rynku to urządzenia hybrydowe, które łączą funkcje robota sprzątającego na sucho i mokro. W wielkim skrócie wygląda to tak, że pojemnik na brud zamieniamy na pojemnik na wodę z przyczepioną szmatką. Rozwiązanie to jest o tyle proste, co niepraktyczne, bo robot tym samym nie sprząta, tylko rozsmarowuje nieczystości na podłodze. KLAPA!!!
ROBOTY BRAAVA działają zupełnie inaczej i to zdecydowanie wpływa na ich ostateczną ocenę jakości! Z czego to wynika? Przede wszystkim z przemyślanej budowy. Zapraszam do oglądania:

  • PRECYZYJNY SPRYSKIWACZ – Braava posiada spryskiwacz umieszczony z przodu. Co oznacza, że najpierw zwilża podłogę a dopiero potem z pomocą siły nacisku i odpowiedniej nakładki usuwa brud.
  • NAKŁADKI CZYSZCZĄCE – Produkt został opracowany do sprzątania podłóg twardych takich jak kafelki, panele czy kamień. W trybie pracy na mokro, spryskiwacz rozprowadza wodę, a nakładka mopująca zbierają lepki brud. Użytkownicy robota Braava jet m6 mogą skorzystać także ze specjalnego płynu do mycia twardych podłóg dedykowanego do użytku z robotem. W trybie pracy na sucho nakładki zbierają z podłogi kurz czy sierść zwierząt, które się na niej osadzają. Kiedy robot Braava jet m6 skończy swój proces sprzątania, użytkownik nie musi martwić się o kontakt z brudnymi nakładkami. Jedyne co należy zrobić, to nacisnąć przycisk zwalniający nakładkę (nie dotykacie brudnej nakładki rękami). Robot Braava jest inteligentny, więc rozpoznaje rodzaj nakładki i wie jakiego trybu pracy użyć – na sucho czy na mokro.
  • INTELIGENTNA NAWIGACJA – Braava jet m6 używa nawigacji iAdapt 3.0 oraz inteligentnych map Imprint. Dzięki temu uczy się planu domu oraz daje użytkownikowi możliwość pełnej kontroli nad tym, kiedy i jakie pomieszczenie ma być sprzątnięte. Co więcej doskonale porusza się po pomieszczeniach z meblami – omija przeszkody, sprzątając wokół nich i nie ma problemu z wjazdem pod łóżko!
  • ODPOWIEDNIA BUDOWA – Budowa robota Braava sprawia też, że ten, w przeciwieństwie do odkurzaczy, nie wjeżdża na dywany. To ogromny plus. A jednocześnie pozwala na dotarcie do wszelkich zakamarków.
  • DUŻY ZBIORNIK – zbiornik ma pojemność 0,5 litra, co pozwala na posprzątanie powierzchni 100 mkw. Masz mniejsze mieszkanie? Zatem po zakończeniu mopowania robot wróci na stację dokującą i pozostałą część wody zużyje przy następnej okazji.

robot-myjacy-podlogi

Łatwość użytkowania Braava jet m6

Wystarczy wlać wodę. By uzyskać długotrwały, świeży zapach, użyj środka do czyszczenia powierzchni twardych Braava jet.

  • Krok 1: załóż odpowiednią nakładkę
  • Krok 2: uzupełnij zbiornik wodą opcjonalnie z odrobiną środka do czyszczenia powierzchni twardych.
  • Krok 3: naciśnij CLEAN na robocie bądź zdalnie uruchom robota za pomocą aplikacji iRobot HOME
  • Dzięki przyciskowi Easy Pad Eject, nie musisz dotykać brudnych nakładek, wystarczy że naciśniesz przycisk, a nakładka sama wpadnie do kosza.

robot-mopujacy

braava-jet-m6

robot-ktory-myje-podlogi

irobot-test

najlepszy-robot-myjacy

robot-do-mycia-podlog

irobot-mopujacy

Najciekawsze jednak jest, że Braava Jet m6 współpracuje z robotami odkurzającymi Roomba S9+ oraz i7/i7+ i nie mówię tu wyłącznie o tym, że oba te sprzęty można obsługiwać za pomocą jednej aplikacji.
Sama korzystam z tego połączenia od jakiegoś czasu i doskonale widzę, że Roomba i Braava to zestaw absolutnie bezkonkurencyjny ale o tym w następnym materiale!
Więcej o produkcie tutaj: <klik>