Nigdy dotąd nie spędzaliśmy w naszych domach tyle czasu…Domy stały się miejscem pracy, wypoczynku, szkołą, centrum rozrywki, a nawet formą spędzania wakacji…Teraz szczególnie zwracamy uwagę na to, jak mieszkamy oraz jak bardzo wystrój naszych wnętrz potrafi wpłynąć na nasze samopoczucie.

W najbliższym czasie we wnętrzach będziemy szukać organizacji, porządku i schronienia. Modne wnętrza w roku 2021 będą przede wszystkim azylem, osobistą, przytulną przestrzenią – uspokajającą lub stymulującą do działania. Wszystko wskazuje na to, że motywem przewodnim nadchodzącego roku będzie zdecydowanie – powrót do natury. Trendy wnętrzarskie 2021 to także przede wszystkim naturalne kolory i materiały oraz dominujący we wnętrzach: spokój, harmonia i wyciszenie. Jeśli zatem w najbliższych miesiącach planujesz remont lub metamorfozę w swoim domu albo chcesz po prostu wiedzieć co będzie trendy w wystroju wnętrz w nadchodzącym czasie – to jestem przekonana, że przygotowane zestawienie 5 głównych trendów wiele ci wyjaśni.

Co będzie modne w 2021? Główne trendy wnętrzarskie 2021

 

OPŁYWOWE MEBLE – obłe kształty znowu są trendy w 2021. Nic w tym zaskakującego – zaokrąglone meble, zmiękczając stanowczość kątów prostych – potrafią wspaniale podnieść poczucie przytulności. Są pretekstem, żeby wprowadzić do wnętrza oryginalne motywy. jednak nie tylko dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Mają też udział w tym, jak korzystamy z przestrzeni. Okrągły stół, półokrągły barek czy zaokrąglona kanapa mogą także ułatwić samo poruszanie – wyznaczyć najbardziej ergonomiczne trasy, wydzielić przejrzyste trasy. W parze z obłymi kształtami będą szły aksamitne obicia, często wzbogacone o ozdobne pikowanie. Fioletowe, czerwone, różowe, złote, butelkowe czy granatowe – im bardziej nasycony kolor pokrycia, tym lepiej! Wygląd wyraźnie nawiązuje do stylu art déco i aranżacji rodem z lat 70. XX wieku! Trend ten – mimo że został zapoczątkowany już w 2019 roku – aktualnie osiąga największą popularność.

NACZYNIA: POWRÓT DO KORZENI – w 2021 głównym trendem będzie “powrót do korzeni”, który objawiać się będzie na każdym etapie urządzania wnętrz. W domach poszukamy schronienia, bezpieczeństwa i ciepła. Zapragniemy na nowo stworzyć klimat, który pamiętamy z dzieciństwa. Co będzie miało swoje odzwierciedlenie również w powrocie do autentycznego rzemieślnictwa, sztuki ręcznego wytwarzania pięknych przedmiotów oraz wspierania lokalnych producentów, którzy często od lat wytwarzają swoje przedmioty w rodzinnych manufakturach. Z tego trendu wyrasta kolejna modna gałąź: wielki powrót ceramicznych naczyń. I mimo, że ten trend mogliśmy zaobserwować już jakiś czas temu, to w przyszłych sezonach pojawi się w nieco odmienionym, nowoczesnym wydaniu: skandynawskim, minimalistycznym i właśnie ręcznie tworzonym. Piękna ceramika, w której serwujemy posiłki to uczta dla wszelkich zmysłów. Dlatego właśnie korzystamy z przedmiotów codziennych, które są nie tylko funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, ale również wyjątkowe i designerskie.

KOLORY ZIEMII – BARWY NATURY: w 2021 kolory wnętrz będą należały do przyrody. Wyróżniamy ciepłe brązy – które są inspirowane piaskiem i spaloną glebą. W modnych paletach odnajdziemy karmelowy brąz, otulający beż i łagodne szarości, stłumiony żółty i rdzawe odcienie pomarańczu. Dzięki tym solidnym, bezpiecznym kolorom klasyczne aranżacje staną się bardziej szykowne, a w minimalistycznych wnętrzach zapanuje przytulna atmosfera. Barwami 2021 będą także zielenie leśne oraz błękity – czyli kolory kojarzące się z wodą, niebem i lasem. Ich nasycone odcienie będą jak zastrzyk energii, a te bardziej rozmyte wyciszą i odświeżą zmysły.

DESIGN W DUCHU NATURY I EKOLOGII – w 2021 inspiracje czerpiemy garściami od Matki Ziemi i sięgamy po surowe drewno, rattan, wiklinę, trawę pampasową, bambus, kamień, bawełnę i len. Modne przestrzenie w kolejnych sezonach będą aranżowane w duchu ekologii i bliskości ze światem fauny i flory, a wykorzystywane w stylizacjach tworzywa są tego przejawem. Jeśli zamarzą nam się drewniane meble, koniecznie wybierzmy te o rustykalnym charakterze, wykonane z niepomalowanego surowca. Modne mieszkanie w 2021 roku nie będzie kompletne bez plecionek. Śmiało sięgaj po ażurowe stoliki, konsole, krzesła, fotele, kwietniki i zagłówki, które nadadzą wnętrzom charakteru boho i vintage. W 2021 roku w modnej aranżacji nie może zabraknąć lamp, stolików i bibelotów wykonanych z metalu w kolorze złotaznakomicie będą wyglądać w połączeniu z marmurem, szkłem, drewnem lub cementem.

NAJMODNIEJSZE STYLE w 2021

JAPANDI – Z połączenia stylu japońskiego i skandynawskiego wyrasta nowy trend zwany: japandi. Z tego miksu dostajemy wnętrze proste i funkcjonalne, ale zarazem przytulne i z dużą ilością światła. Miejsce wprost idealne dla potrzeb człowieka. Oprócz obecności naturalnego drewna można także wprowadzić rośliny, które będą dodatkową dekoracją pomieszczenia. W stylu Japandi wnętrza są przytulniejsze w porównaniu do czysto skandynawskich, ze względu chociażby na podłogi pokryte wykładzinami i dużą ilość szlachetnego drewna. Pomieszczenia, zaprojektowane w tym stylu, są idealną oazą spokoju. Minimalistyczna baza, wzbogacona o bambusowe maty, wiklinowe klosze i gliniane dodatki, tworzą wyjątkowy klimat.

MODERN COUNTRY LIFE, czyli współczesne życie na wsi – Na koniec coś, co kocham najbardziej…i w roku minionym zaczęłam już prezentować Wam poprzez moje media remontując ponad 100-letni dom. “Siedlisko LadyoftheHouse” czyli wszystko to co kojarzy nam się z radosnym czasem spędzonym w domku babci na wsi, przytulnymi obiadami z rodziną, bezpiecznym, domowym klimatem i ogromem ciepła…Nurt wnętrzarski modern country life, to estetyka czerpiąca z sielskiego życia na wsi, choć w nieco nowoczesnym wydaniu..To trend, który łączy sielską i swojską przytulność z nowoczesnymi rozwiązaniami. Bardzo nostalgiczny, ale jednocześnie nawiązujący do nurtu eko w designie. Wykorzystuje on rozwiązania vintage oraz naturalne materiały, takie jak surowe drewno, bawełnę, len czy wiklinę.

MODERN-COUNTRY

Wystrój domu posiada ogromny wpływ na jakość życia jego mieszkańców. Winien odzwierciedlać naszą osobowość, temperament, gust i charakter. Jego nadrzędną wartością jest wsparcie nie tylko na co dzień, ale i od święta. Styl wnętrza choć w sposób nieoczywisty, znacznie wpływa na samopoczucie domowników…

Dla mnie – urządzanie domu to proces ciągły. Domy ewoluują, tak jak nasze życie. A same wnętrza zmieniają się w naturalnym rytmie – nie bacząc na pory roku ani daty. Wciąż jesteśmy bogatsi o nowe doznania i doświadczenia. Nasze domy natomiast wzbogacają się nieustannie o nowe akcesoria, pamiątki i dekoracje. Napływające przedmioty sprawiają, że warto od czasu do czasu uporządkować naszą przestrzeń i zastanowić się (zupełnie tak jak w życiu), w którą stronę zmierza nasza codzienność. Mam nadzieję, że moje zestawienie trendów wnętrzarskich na 2021 rok – trochę Wam ułatwi, a przynajmniej zainspiruje do kreacji nowych, funkcjonalnych przestrzeni…

I śledźcie koniecznie bloga, pracuję nad ogromnym domowym i inspirującym projektem! Jestem przekonana, że Wam się spodoba;)