Zazwyczaj było tak, że aby uzyskać smaczny i aromatyczny bigos wigilijny, należało go gotować przynajmniej przez kilka dni i zacząć gotowanie najpóźniej na tydzień przed świętami. W ten sposób udawało się nam się uzyskać pyszną i aromatyczną potrawę świąteczną.

…pytanie tylko: któż z nas w ferworze świątecznych przygotowań miałby czas, aby tyle poświecić dla jednej potrawy. Na przykład ja. Robiłam tak co roku i co roku także obiecywałam sobie, że nigdy więcej tego nie powtórzę! Że za dużo z tym bigosem zachodu, że jest zbyt pracochłonny itd. Zresztą podobnie było z innymi potrawami np. kutią. W końcu się doczekałam i znalazłam rozwiązanie na szybkie i sprawne przygotowywanie posiłków. Późnym latem stworzyłam nawet, o tym cykl kulinarny na blogu. Stanowił o tym: jak urządzenie Cook4me, uwalnia od godzin spędzanych w kuchni. Testując Cook4me przy okazji zimowych potraw, przygotowałam w nim bigos. Wyszedł na tyle smakowicie, że postanowiłam przedstawić Wam ten przepis. Bigos wigilijny gotowy w 30 minut!

Wigilijny bigos składniki: 

 • 1 kg. kapusty kiszonej
 • 3 cebule
 • 12 suszonych grzybów
 • sól, pieprz
 • 1 łyżka oleju rzepakowego
 • 220 ml wody
 • 3 ziela angielskie
 • 3 liście laurowe

Bigos wigilijny sposób przygotowania:

 1. Namocz grzyby w ciepłej wodzie
 2. Pokrój cebulę i włóż do Cook4me
 3. Dodaj łyżkę oleju
 4. Dodaj wodę, kapustę, namoczone grzyby wraz z wodą
 5. Gotuj składniki 25 minut
 6. SMACZNEGO!

W przygotowaniu świątecznego bigosu, pomógł mi Cook4me Touch, dzięki któremu świąteczną potrawę przygotowałam w 30 minut!

Oto urządzenie wielofunkcyjne. Nowość na rynku: Cook4Me Touch z wgraną bazą 250 przepisów (ponad 500 w aplikacji Tefal) oraz przewodnikiem, który krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces gotowania. Dzięki Cook4Me możemy przygotowywać dania pod ciśnieniem, gotować na parze, możemy dusić potrawy, albo je smażyć. Co więcej! Gotowanie większości potraw zajmie nam około 10 minut! Brzmi jak ideał? Nic dziwnego, bo trochę nim jest! Szczególnie w przypadku, kiedy na 1 dzień, musimy przygotować 12 potraw.

 

Dzisiaj ogłaszam wszem i wobec: bigos nie jest pracochłonny!

Otóż z pomocą Cook4me robi się praktycznie sam.