W trakcie ostatniego Balu Choinkowego Chłopców, dotarło do mnie jak wielu z Was mieszka z dala od swoich domów rodzinnych. Niedługo będziemy obchodzili święto naszych Babć & Dziadków i pewnie większość z Was nie będzie w stanie wyruszyć w podróż, aby złożyć życzenia najbardziej zainteresowanym…

Odległość wcale nie zwalnia z nas z obowiązku obchodzenia tego wyjątkowo sympatycznego święta. Dlatego wymyśliłam pewien sposób na przekazanie ciepłych życzeń naszym kochanym Dziadkom drogą pocztową! Co cieszy nasze Babcie i Dziadków najbardziej? Wszystko co jest zrobione własnoręcznie i osobiście przez ich wnuczęta! Jeśli do tego, będą mogli prezent poczuć a nawet spróbować…to prawie zupełnie tak jakbyście byli z nimi! Stąd właśnie pomysł na muffinki w słoiku dla słodkiej Babci oraz kakao w kubku dla smakosza Dziadka! Zobaczcie jaki to wdzięczny pomysł na prezent:

pomysl na prezent dla babcii

MUFFINY W SŁOIKU DIY

składniki, które kolejno umieszczamy w słoiku:

80 g białego cukru

2 łyżeczki proszku do pieczenia

2 łyżki kakao

200 g mąki pszennej

50 g cukru brązowego

groszki waniliowe do pieczenia

Do słoika dołączamy etykietkę wraz z przepisem: 

Składniki wymieszaj wraz z 1 jajkiem, 1 szklanką mleka oraz połową szklanki oleju. Przełóż do papilotek a następnie piecz w temperaturze ok. 180 stopni przez około pół godziny. SMACZNEGO!

pomysl-na-prezent-dla-babci

KAKAO W KUBKU DIY

kubek w 1/3 wypełnia kakao typu nesquik

białe pianki marshmallows 

czekolada w płatkach

Na etykietce zamieszczamy jedynie informację: zalej gorącą wodą lub mlekiem!

ciasto-kakao-babeczki-muffiny-w-sloiku

Tak przygotowane “ciepłe prezenty” od serca, starannie pakujemy w przygotowane pudełko i wysyłamy poczta by nasze upominki dotarły do adresatów o czasie! Jestem przekonana, że prezent zaskoczy i wzruszy tym samym niejedną Babcię oraz Dziadka!

Pomysł na prezent powstał z myślą o wszystkich mających swoich Dziadków na odległość ale myślę, że z powodzeniem sprawdzi się również jako prezent uniwersalny, bez względu na okazję czy odbiorcę.