Po minionym weekendzie pełnym świątecznych przygotowań, pomyślałam sobie, że gdyby świąt nie było – należałoby je stworzyć. Dla chwil spędzonych wspólnie, dla okazania troski o najbliższych, dla autentycznego poczucia, jak cudowne jest przebywanie w gromadzie. A także dla chociażby drewnianych dziadków do orzechów, kolorowych dekoracji czy skrzatów na choince, zapachu pierników, rozgardiaszu w kuchni i pełnych oczekiwań oczu dzieci…

Słyszałam ostatnio jedną z najsmutniejszych opowieści wprost z domu, w którym mieszka trójka dzieci. Otóż za dni kilka, przyjdzie tam pewna pani dekoratorka i ubierze im choinkę w złoto i srebro a potem przystroi kominek i stół przed samą Wigilią też udekoruje. Oczami wyobraźni zobaczyłam także firmę cateringową, która “upiecze” im święta, a idealnie symetryczny i estetyczny dom zapisze się w pamięci dzieci, które nie będą nawet śmiały zbliżyć się do eleganckiej choinki. Zaczęłam się zastanawiać po co właściwie są święta? I pomyślałam, że zupełnie “po nic” jeśli robimy z nich jedynie szopkę na pokaz, jeśli zamiast cieszyć się sobą, nerwowo staramy się aby były perfekcyjne. Urokiem świąt jest ich rodzinność. I to na nią należy się nastawić! Na to, że przygotowania są wspólne, że działamy razem we własnym tempie i na tyle, na ile każdego stać, że miło jest po prostu być ze sobą…

Modne święta – smutne święta.

Stale badam modę, śledzę trendy i eksperymentuję. Lubię bawić się stylami. Wciąż coś zmieniam i przerabiam. W grudniu jednak wszystko musi być „po staremu”. Choinka musi się zielenić. Kuchnia powinna pachnieć cynamonem, suszonymi grzybkami i piernikiem. A światełka koniecznie muszą migotać, przynajmniej w co drugim oknie…W święta myślę przede wszystkim o dzieciach, staram się aby miały wyjątkowe wspomnienia z tego okresu. Daję się ponieść fantazji i sama budzę w sobie uśpione w ciągu roku dziecko. I choć z całym przekonaniem przyznaję, że atmosferą każdego domu tworzą przede wszystkim Domownicy, to jednak bajkowa aranżacja wnętrza, pozwala nam już od początku grudnia przenieść się w jakby zupełnie inny, piękniejszy świat. Wspólnie ten świat zresztą tworzymy. To już nasza tradycja, że razem dobieramy świąteczne dekoracje a potem ochoczo ustawiamy je w domu. Niezależnie od wieku każdy czuje się swobodnie, dobrze…magicznie.

W święta nie eksperymentujcie z modą i ekstrawagancją…

Choinka z przysłowiową srebrno-złotą bombką,

może stać się zwyczajnie nieprawdziwa…

Znacznie lepiej ubrać ją w piękną, rodzinną historię….

KONKURS

W te święta przyjrzyj się swoim najbliższym.

Na co dzień dużo czasu poświęcamy pochyleni nad ekranami smartfonów, komputerów…
Przez co tracimy z oczu to, co najważniejsze — bliskie nam osoby.

W te Święta zatrzymaj się na chwilę, spędź czas z najbliższymi. Pamiętasz, czym kiedyś pasjonowała się Twoja mama?
Może uwielbiała malować, ale w ostatnim czasie nie starczało jej na to czasu lub siły? Czy tata uwielbia jazdę na rowerze? Może to on zaraził Cię pasją do tego sportu? Czy twoja siostra testowała na Tobie smak swoich najnowszych wypieków i wiesz, że marzy o kursie gotowania? Czy twój partner niedawno pokochał bieganie i podziwiasz go za tę pasję i poświęcenie, dzięki któremu osiąga coraz lepsze wyniki? A może twoja partnerka tworzy piękną biżuterię, dzięki czemu widzisz, że się spełnia…?

Kto Cię inspiruje?

Z kim chciałbyś spędzić więcej czasu i poznać świat z jego bajki?

Napisz list o bliskiej Ci osobie.

Uzasadnij, dlaczego to właśnie ona i jej zainteresowania Cię inspirują. Wygrajcie nagrodę główną o wartości do 2000 zł na wspólną realizację pasji bliskiej Ci osoby lub jedną z pozostałych nagród.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW: <TUTAJ>