Dzisiaj oprowadzę Was po ulubionych miejscach w moim mieście – czyli Olsztynie! Doczekaliśmy się upragnionych wakacji i jeśli zastanawiacie się czy odwiedzić Olsztyn, to mam nadzieję, że mój przewodnik, rozwieje Wasze wątpliwości! Oprowadzę Was po miejscach, które odwiedzam, które darzę sentymentem, a także takich które oddają charakter tego miasta…

Zapraszam do oglądania video poniżej. Olsztyn-poznaj moje miasto:

Olsztyn – poznaj moje miasto! Poznaj moje miejsca

Pracownia Wizerunku w Olsztynie – Swój przewodnik rozpoczęłam od Pracowni Wizerunku. Dlaczego? To właśnie od Pracowni zazwyczaj rozpoczynam swoje dni nagraniowe. To tutaj Dziewczyny dbają o moje nieokrzesane włosy, zniszczone dłonie po wszystkich metamorfozach wnętrz oraz wykonują perfekcyjny makijaż. Tutoriale z ostatniego śledziliście zresztą niejednokrotnie na blogu! Dziewczyny oprócz tego, że są profesjonalistkami w swoich dziedzinach, stworzyły także miejsce iście magiczne miejsce na  mapie Olsztyna. A do tego wspierają przeróżne akcje charytatywne, co sprawia że to miejsce ma jeszcze większe znaczenie!

Olsztyńska Filharmonia – Kolejne kroki skierowałam do olsztyńskiej Filharmonii. To miejsce zachwyca nowoczesnym designem ale przede wszystkim to tutaj odbywają się najpiękniejsze koncerty w moim mieście. Tuż przy filharmonii znajduje się Szkoła Muzyczna, a wraz z nią choć składam ukłony – wiąże się dość przykra dla mnie historia…otóż dwukrotnie w wieku 5 i 6 lat nie przeszłam rygorystycznej rekrutacji. Na tamten moment moim największym marzeniem była kariera piosenkarki, ewentualnie wybitnej pianistki…

 

Targ Olsztyński – Gdybyście odwiedzili Olsztyn w takie dni jak wtorek, piątek bądź sobotę polecam odwiedzenie olsztyńskiego targowiska. To miejsce w wymienione dni tętni życiem jak mało które i to właśnie na targowisku zaopatruję się w większość produktów do przepisów kulinarnych, które śledzicie na blogu. Oprócz świeżych warzyw, ziół i kwiatów – znajdziecie tu także wiele lokalnych przysmaków. Koniecznie poszukajcie dostawcy z rybami i pieczywem!

Restauracja “u Jacka” w Olsztynie – Uważam, że każdy region smakuje inaczej, a jednym z ważniejszych elementów są jego punkty gastronomiczne. Dlatego uprzedzam – będzie dużo o kulinariach! Restauracje to nie tylko dobre jedzenie, miła obsługa ale także klimat tego miejsca. Jednym z naszych ulubionych punktów na mapie Olsztyna jest restauracja “u Jacka”. To tutaj Piotr przez chwilę czuje się prawdziwym Master Chefem – własnoręcznie dopiekając steka na gorącym kamieniu. Ja z kolei gustuję w kuchni sezonowej, która zmienia się tutaj co kilka miesięcy.

Stare Miasto w Olsztynie – Olsztyńska starówka składa się z kilku centralnych punktów jak chociażby:

  • Wysoka Brama – czyli najbardziej charakterystycznym miejscu w centrum Olsztyna i ulubionym miejscu spotkań mieszkańców. Jeśli jesteście w Olsztynie po raz pierwszy i macie jakieś niepełnione marzenie, polecam przejście pod bramą z zamkniętymi oczami. Legenda głosi, że nie ma takiego marzenia- które by się nie spełniło…
  • Olsztyński Zamek/Amfiteatr/Fosa – to tutaj odbywają się wszystkie imprezy kulturalne, jak chociażby Olsztyńskie Lato Artystyczne. Radzę sprawdzić repertuar na czas wakacyjny, bo z pewnością znajdziecie w nim coś ciekawego dla siebie. Jest to Olsztyn moimi oczami więc mogę sobie pozwolić na małą prywatę…spacerując po olsztyńskich zabytkach zwróćcie proszę uwagę na rzemiosło kamieniarskie. Otóż wszystko co w Olsztynie jest ładne i zostało wykonane z kamienia – zrobił mój Tata. Z czego jest niezmiernie dumna, bo jest trochę tak, że przyłożył swoją cegiełkę w piękno tego miasta.
  • Punkty gastronomiczne na Olsztyńskiej Starówce – Gdybyście będąc w centrum nabrali ochoty na małe “co nieco”, polecam ulubione sushi Yoko, albom na większego głoda – restaurację Misa – prawdziwą azjatycką ucztę smaków!

Karczma w Gietrzwałdzie – Wiecie już gdzie podają dobre steki, wyjątkowego sushi i dlaczego warto wstąpić do Misy…Sęk w tym, że aby skosztować prawdziwie regionalnej warmińskiej kuchni, trzeba udać się do małej i niezwykłej miejscowości, położonej 5 kilometrów od Olsztyna jak Gietrzwałd. Znajduje się tutaj Karczma Warmińska, która swoim wystrojem przenosi nas do domu naszych babć i tradycji. Uwielbiamy spędzać tu szczególnie jesienno/zimowe niedzielne popołudnia. Tradycyjna Kuchnia Warmińska to przede wszystkim ryby, produkty leśne oraz produkty regionalne. Polecam w szczególności warmińskie dzyndzałki – czyli mini wersję pierogów z wołowym farszem.

Plaża Miejska – Wreszcie docieramy do mojej ulubionej części Olsztyna, czyli Plaży Miejskiej! Plaża Miejska jest najbardziej charakterystycznym i znanym wśród turystów punktem rekreacyjnym jednak należy zaznaczyć, że wzdłuż całego jeziora Krzywego dzieje się naprawdę wiele! Znajduje się tu mnóstwo kawiarni, pięknych i dobrych restauracji a także możecie tutaj wypożyczyć praktycznie każdy sprzęt wodny. Będąc w Olsztynie musicie także być przygotowanym na niezliczoną ilości siłowni i fitness klubów! Tutaj albo ludzie trenowali zawodowo, albo trenują rekreacyjnie, albo tak jak ja…obiecują sobie, że na pewno  kiedyś zaczną! Mówiąc o Plaży Miejskiej nie można pominąć także świetnego wydarzenia jakim jest Green Festival – czyli 3 dni ze wspaniałą muzyką, wspaniałymi ludźmi i rewelacyjnymi artystami! W tym roku Olsztyn odwiedzą: Mrozu, Smolik i mój ulubiony Paweł Domagała!

Na koniec chciałabym to wyraźnie podkreślić! Olsztyn jest piękny nie tylko latem!

Wakacje są jednak świetną okazją do rozpoczęcia przygody z tym miastem!

Do zobaczenia w Olsztynie!

 

ps. I pamiętajcie proszę: Olsztyn to Warmia! Nie Mazury 😉