Mam dla Was wiadomość na którą wielu z Was czekało miesiącami! Otóż od dzisiaj na blogu rozpoczynam długo oczekiwany przez Was cykl remontowo-wnętrzarski. Znajdziecie w nim całe mnóstwo inspiracji, porad, a także sposobów na metamorfozy poszczególnych pomieszczeń. 

Po co to wszystko? Ano po to aby pomóc Wam stworzyć DOM komfortowy, funkcjonalny oraz taki, który wywołuje uśmiech na samą myśl o nim. Osobiście uważam, że otoczenie i wygląd DOMU ma ogromne znaczenie. A stworzenie go takim, by czuć się w nim dobrze, jest absolutnie kluczowe do odczuwania zadowolenia.

Na dobry początek zdecydowałam się na METAMORFOZĘ SYPIALNI. Przyznam, że pierwotnie nie poświęciłam jej zbyt wiele uwagi. Szaro-białe ściany, przypadkowe aranżacje ścienne, a do tego brak aranżacji okien dachowych – sprawiały, że sypialnia wydawała się pusta, bezosobowa i monotonna. Brakowało mi w niej koloru, wyrazu i poczucia przytulnej oazy – w końcu to tutaj właśnie winniśmy odpocząć i zregenerować siły. Narzekaliśmy także na uporczywe naświetlenie, które sprawiało, że temperatury w sypialni sięgały rekordowych granic…Długo zastanawiałam się jak chciałabym aby nasza sypialnia wyglądała finalnie i ostatecznie główną inspiracją stały się amerykańskie filmy familijne, które zestawiałam z aktualnymi trendami wnętrzarskimi.

Zresztą zobaczcie sami! Zachęcam do oglądania video:


METAMORFOZA SYPIALNI “PRZED” i “PO”

METAMORFOZA SYPIALNI – sposób na ściany

Pierwsze co z pewnością rzuciło Wam się w oczy po przeprowadzonej metamorfozie – to na pewno ŚCIANY. Czy pamiętacie jak na początku roku opowiadałam o trendach wnętrzarskich 2019? Wspominałam wówczas, że po latach dominacji minimalizmu, coraz głośniej zaczynają przeważać odważniejsze połączenia faktur, kolorów i wzorów. W sypialni postanowiłam zaszaleć! I choć początkowo planowałam wytapetować tylko jedną-centralną ścianę, to ostatecznie wzór spodobał mi się tak bardzo, że ozdobiłam nim całą sypialnię. Żałuję, że tym razem nie nagraliśmy relacji w trakcie metamorfozy. Nie ukrywam – że jest to moja pierwsza tapeta w karierze i bałam się, że przy tak wysokim wnętrzu, możemy mieć z nią nie lada problem. Tymczasem cały pokój został wytapetowany w zaledwie 1 dzień!!!

Lustra w SYPIALNI

W kwestii aranżacji ścian tapeta to jednak nie wszystko! Zdecydowałam się także na lustra w złotych ramach. Lustra na ścianach stanowią nie tylko efektowną dekorację ale także doskonały trik na optyczne powiększenie wnętrza oraz wpuszczenie do niego światła – co szczególnie sprawdza się na skosach i w zakamarkach.

VELUX ACTIVE – genialne rozwiązanie na okna dachowe

Kolejna zmiana dotyczyła okien balkonowych. Mamy środek lata – więc ciężkie, szare zasłony – ustąpiły miejsca lekkim, zwiewnym tkaninom. Ale prawdziwa zmiana dotyczy okien dachowych! Doprawdy nie mam pojęcia jak przez ostatnie 6 lat przeżyliśmy z prażącym słońcem i to od samego świtu! W końcu znaleźliśmy doskonałe w przypadku okien dachowych w postaci VELUX ACTIVE.

Pierwszą odczuwalną zaletą tego systemu jest przede wszystkim znaczny spadek temperatury. Ale to nie wszystko! Wiecie doskonale, że uwielbiam urządzenia, które realnie zmieniają jakość naszego życia. VELUX ACTIVE to przede wszystkim inteligentne sterowanie. Na czym ono polega? Otóż cały system bazuje na danych z czujników jakości powietrza oraz aktualnej pogodzie – dzięki czemu system samodzielnie zarządza oknami oraz roletami VELUX. Dzięki czemu system zapewnia nam automatyczną wentylację pomieszczenia 3 razy dziennie, ochronę przed CO2, a także ochronę przed nadmiernym nagrzaniem. System działa automatycznie ale jeśli chcemy nim sterować to oczywiście możemy albo z pomocą aplikacji w smartfonie albo poprzez sterowaniu manualnym.

Po montażu systemu VELUX ACTIVE w sypialni, od razu zamontowaliśmy to samo rozwiązanie w pokoju Chłopaków.

Modna ARANŻACJA ŁÓŻKA w sypiialni

Zmieniając wystrój sypialni, nie mogłam pominąć także zmiany aranżacji łóżka. Wybrałam delikatną narzutę ale w energetyzującym kolorze Living Coral – kolorze przewodnim roku 2019. Ciepły kolor Living Coral – doskonale kontrastuje z kwiatowymi ścianami i wprowadza do całego pomieszczenia efektowny akcent.

Mam nadzieję, że moja odwaga w metamorfozie sypialni,

zainspiruje Was do podobnych starań w Waszych wnętrzach!

Do zobaczenia w kolejnym odcinku!