Chciałabym opowiedzieć Wam o projekcie, do którego zostałam zaproszona przez markę NIVEA. Nivea po ponad stu latach postanowiła powrócić do swojej pierwotnej nazwy “NIVEA KREM”, tym samym inspirując trójkę blogerów do podróży sentymentalnej…Wszak każdy z nas wiąże jakieś wspomnienia z kremem,który od pokoleń jest obecny w każdym domu. Jednocześnie muszę Wam przyznać, że projekt “#ŁączyNasNIVEAKrem” okazał się wyjątkowym przeżyciem, który wyzwolił we mnie wiele refleksji i wzruszeń….

Są w życiu takie wydarzenia i miejsca, które wypracowały sobie wyjątkową pozycję w naszym sercu. Mamy z nimi piękne wspomnienia, są częścią nas…. Niejednokrotnie wiążemy je z poszczególnymi osobami i usilnie pragniemy zapamiętać te obrazy dokładnie takimi, jakie były… kiedyś.

Kiedy marka NIVEA zaprosiła mnie do podróży sentymentalnej, wiedziałam, że przyjdzie mi się zmierzyć z pewnym ważnym etapem w moim życiu. Postanowiłam wybrać się wraz z Dziećmi do miejscowości, w której spędziłam niejedne wakacje i święta. Do miejsca, które od zawsze będzie mi się kojarzyło z beztroską, ciepłem i radością…to dom moich Dziadków, w którym nie byłam od blisko 10 lat… Właśnie w tamtym okresie skreśliłam tę miejscowość, uznając, że wraz z Dziadkiem odeszła cała jej magia. Okazji aby tam wrócić było kilka, pewnie kilkanaście – każdą z nich odrzucałam pod byle pretekstem wypierając zdarzenia, które dawno stały się rzeczywistością. Najwyrazniej, dopiero teraz nadszedł odpowiedni moment tej podróży…

W domu moich Rodziców wisi taki wielki obraz przedstawiający drzewo genealogiczne kilku pokoleń, widnieje też na nim napis:

Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: I zwyczaje. I święta rodzinne. I dom pełen wspomnień.

Kiedy poznaliśmy się z Piotrem i niedługo potem zaręczyli, któregoś dnia wziął w dłonie mapę i kręcąc palcem wskazującym powiedział, że mógłby wybrać nasze miejsce zamieszkania choćby w tej chwili, „na chybił, trafił”! Pamiętam, że bardzo mnie wówczas zaskoczył, gdyż dla mnie Dom to Rodzina, to nasze żarty przy obiedzie niedzielnym, miejsce, w którym zawsze czeka Cię dobre słowo i prawdziwe, czyste uczucie. Po latach, kiedy sami stworzyliśmy Dom, Piotr przyznał mi rację….Ja również z czasem jeszcze bardziej doceniam tradycjęwięzi rodzinne oraz jak poczucie przynależności jest istotne w życiu każdego Człowieka.

W dniu ślubu dziękowałam moim Rodzicom za bezwarunkową miłość oraz CZAS, który mi poświęcili. Od zawsze miałam poczucie, że są blisko i to było dla mnie ważne. W pędzie dnia codziennego, CZAS wydaje się najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować drugiemu Człowiekowi. Czasu potrzebujemy jako Dzieci, zabiegając o uwagę dorosłych, potrzebują go nasi Rodzice, którzy „nie chcąc się narzucać” zachodzą w głowę co u nas. CZASU potrzebują także nasi Dziadkowie, którzy nigdzie się już w życiu nie spieszą, czekają tylko na nas….

Relacją z podróży, którą odbyłam z Dziećmi postanowiłam podzielić się z moją Babcią, która od wielu lat mieszka z moimi Rodzicami. Chłopcy pełni entuzjazmu opowiadali o swojej pierwszej wycieczce pociągiem, pasażerach w przedziale oraz o przepięknym domu, w którym nikt już nie mieszka. Mówili także o trzepaku, który wciąż znajduje się przed samym oknem domu babci, a na którym fikołki robiła ich mama. Dla Chłopców była to znakomita przygoda, zachwyceni widokami Mazur chyba nie do końca rozumieli sens naszej podróży.  Dla mnie ten dzień znaczył znacznie więcej.

NIVEA ladyofthehouse.pl

NIVEA ladyofthehouse.pl

NIVEA ladyofthehouse.pl

NIVEA ladyofthehouse.pl

NIVEA ladyofthehouse.pl

NIVEA ladyofthehouse.pl

NIVEA ladyofthehouse.pl

NIVEA ladyofthehouse.pl

NIVEA ladyofthehouse.pl

#łączynasniveakrem 5

Po całym wydarzeniu, kiedy emocje jeszcze silnie przeze mnie przemawiały, gościłam u siebie kamerzystów, którzy prosili o zdanie relacji z naszej wyprawy. O tym, jakie to było dla mnie trudne, możecie wyczytać z mimiki twarzy…

 

 

Wy także możecie wybrać się w swoją sentymentalną podróż. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są bilety oraz plecaki pełne kosmetyków NIVEA. Zarejestruj się w KLUBIE MOJA NIVEA i weź udział w konkursie ŁĄCZY NAS NIVEA KREM. Odpowiedz na pytanie: „Jak Ty pielęgnujesz swoje rodzinne relacje?” i wyślij zgłoszenie. Razem z NIVEA wybierzemy osiem najlepszych odpowiedzi, a ich autorzy otrzymają nagrody!