Myślę, że jestem na dobrej drodze do wydania poradnika odnośnie żywienia niejadków. Nazwę go: „1000 sposobów na nakłonienie Dziecka do spróbowania potrawy, której nigdy wcześniej nie jadł ale wie, że nie lubi”. O moich metodach prób i błędów mogliście poczytać niejednokrotnie. Dzisiaj czas na kolejną. ..

Niedawno wspominałam Wam, że wybraliśmy jeden dzień w tygodniu, w którym Chłopcy sami przygotowują sobie obiad. To zadanie miało na celu przybliżenie Chłopakom zarówno różnych smaków, jak i poznanie warzyw, ziół, owoców a także nauki gotowania.  Dla mnie nadrzędną sprawą w tym przypadku, było przełamanie Wiktora do urozmaiconego jedzenia.

Moje starania zauważyła firma TEFAL i w ramach pomocy przesłała nam do testów zestaw garnków UNO, które miały za zadanie ułatwić nam wspólne gotowanie.

Garnki przypadły do gustu Chłopcom od pierwszego momentu. Docenili gest i tym samym poczuli swoją silniejszą pozycję w kuchni…w końcu każdy MesterChef wie, że profesjonalny sprzęt w gotowaniu to podstawa! Ja z kolei przyjrzałam się produktom z bardziej praktycznego punktu widzenia…

tefal 3

tefal

ladyofthehouse

ladyofthehouse.pl

ladyofthehouse.pl

ladyofthehouse.pl

 

GARNKI UNO przekonały mnie przede wszystkim swoim solidnym wykonaniem ze stali nierdzewnej, stabilnością oraz nienagrzewającymi się uchwytami do stopnia, który groziłby poparzeniem. Te 3 cechy w przypadku kuchni otwartej oraz obecności Dzieci jest warunkiem absolutnie koniecznym.

W kwestii gotowanie niewiele się zmieniło i wciąż każdy z nas stosuje inną dietę. W praktyce wygląda to tak, że nasze poprzednie garnki nie przetrwały próby czasu i ze względu na intensywne użytkowanie i narażenie na wysoką temperaturę wciąż odklejały się w nich drewniane uchwyty. Garnki Tefal Uno zdaje się, że znalazły rozwiązanie dla tak wymagających użytkowników jak my, gdyż oprócz tego, że można je myć w zmywarce, sprawdzają się również w pieczeniu w piekarniku.

To co przemawia do mnie najbardziej to ich elegancki design oraz praktyczność. GARNKI są odporne na wszelkie zarysowania. Nie straszne im narzędzia zarówno do mieszania jak i ubijania. O czym dodatkowo zapewnia nas wydłużona gwarancja 5 lat!

Z jednym jednak nie do końca się zgadzam…Producent, linię garnków Tefal Uno dedykuje przede wszystkim początkującym kucharzom…Wiktor i Borys są zachwyceni jednak niemniej niż ja….nieco bardziej doświadczony kucharz;)

Śledzcie bloga! Już niebawem czeka tutaj na Was konkurs w którym do wygrania będzie podobny zestaw garnków!