Pomysł na tę realizację chodził za mną stosunkowo długo…Wciąż podziwiałam przepiękne sentencje wykonane na drewnie bądz metalu, które są dostępne w każdym większym sklepie z dekoracjami. Kilka razy skusiłam się nawet na ich zakup, po czasie nie będąc do końca zadowoloną ze swojego wyboru albo ze względu na zbyt wysoką cenę albo na napis, który nie do końca przemawiał do mnie w innym języku.

Nie byłabym sobą gdybym nie zaczęła szukać sposobu na wykonanie realizacji własnoręcznie. Inspiracją okazały się farby Śnieżka w soczystych kolorach, które pozostały mi jeszcze po poprzedniej realizacji oraz kawałek oszlifowanej deski, którą posiadałam w swoim warsztacie od miesięcy a którą wy możecie zastąpić np. zużytą deską do krojenia.

Chciałam stworzyć sentencję pasująca do naszego domu i zachować jesienny charakter realizacji. Na przykładzie filmu możecie odtąd do woli tworzyć ulubione cytaty, sentencje czy hasła, które będą stanowić nie tylko doskonałą dekorację wnętrza ale przede wszystkim odzwierciedlać Waszą duszę.

farby sniezka diy

Do wykonania realizacji potrzebowałam:
  •    oszlifowaną deskę
  •    FARBY ŚNIEŻKA Supermal
  •    gąbeczkę malarską (dostępną w sklepie z artykułami papierniczymi)/ewentualnie pędzel
  •    wiertarkę
  •    sznurek marynarski
  •    sentencję wydrukowaną na papierze samoprzylepnym
  •    nożyk do “wydłubywania” literek

Całkowity koszt realizacji: do 30 zł

farby sniezka diy

WYKONANIE krok po kroku:

Deskę szlifujemy papierem ściernym (musi mieć absolutnie równą powierzchnię). Jeśli wciąż nie uzyskaliśmy efektu gładkości, warto zaimpregnować drewno np. farbą VIDARON.

Po dwóch stronach górnej części naszej deski wywiercamy dwa otwory, przez które przeprowadzamy sznurek marynarski i zawiązujemy supły od strony docelowej.

Do deski przyklejamy nasza sentencję (swoją zaprojektowałam w domu i przesłałam do drukarni z prośbą o wydruk na ploterze). Następnie “wyskubujemy” kolejno wszystkie literki i malujemy na wybrany kolor poszczególne wyrazy.

Czekamy do wyschnięcia i odklejamy pozostałą część folii samoprzylepnej. Tak przygotowaną deskę z sentencją wieszamy w wybranym przez siebie miejscu. Ja swoją powiesiłam na kominku, jest to jeden z centralnych punktów naszego domu i w ten sposób realizacja cieszy oko wszystkich domowników.

A jak to wyglądało w praktyce, możecie zobaczyć tutaj:

Jestem ciekawa czy Wy również marzyliście o spersonalizowanych sentencjach w Waszych domach? Jeśli tak, to ufam, że mój wpis ułatwi Wam realizację wybranych projektów.

Muszę Wam przyznać, że osobiście jestem z niego bardzo zadowolona nie dosyć, że napis wkomponował się w jesienny wystrój domu, to na dodatek zaoszczędziłam dobre 100 złotych wykonując sentencję własnoręcznie.

farby sniezka diy

farby sniezka diy

farby sniezka diy

W kolejnym odcinku DIY wezmiemy się na blogu za MEBLE.

Śledzcie koniecznie!