Gdybym miała tylko jednym słowem podsumować miniony rok – byłoby to zdecydowanie: “budowanie”. Ta żmudna choć finalnie niezwykle satysfakcjonująca czynność dotyczyła absolutnie każdej sfery mojego życia zarówno prywatnego jak i spraw około – blogowych.  Wyremontowałam ponad 120-letnie siedlisko, zbudowałam od podstaw swoje nowe dziecko w postaci własnego sklepu, urządziłam nasz dom nad jeziorem, zaprojektowałam i urządziłam kilkanaście wnętrz  na zamówienie, odbudowywałam swoje marzenia i zbudowałam nową perspektywę blogową, a co za tym idzie: całe podłoże, które pozwala mi wreszcie wejść z przytupem w 2022!

W mijającym roku – blog i same media LadyoftheHouse przeszły ogromną metamorfozę. Zarówno wizualną jak i tematyczną. Zrezygnowałam z wielu dotychczasowych kategorii – skupiając się tym samym wyłącznie na tematyce domowej. To stały trend, który się już utrzyma. Zagadnienie “domu” interesuje mnie w każdej postaci. Zarówno w formie remontów, metamorfoz wnętrz, organizacji, patentów na sprawne funkcjonowanie domu jak i wreszcie bardziej duchowy wymiar domu w postaci tworzenia ciepła i domowego ogniska.

Za nami wspaniały i niezwykły rok! Obchodziliśmy 10-lecie bloga, po wielu latach marzeń otworzyłam swój sklep z meblami i dekoracjami do wnętrz: ForTheHouse, który w ubiegłym roku miał raczkować, a tymczasem zainteresowanie i ilość złożonych w nim zamówień  przeszły moje najśmielsze oczekiwania! Wyremontowałam ponad 120-letni dom, kupiliśmy dom nad jeziorem. W 2021 stworzyłam całe zaplecze i bazę na kolejne lata sprawnego funkcjonowania mediów LadyoftheHouse. Przygotowałam dla Was wiele nowości na nadchodzące miesiące. Zobaczcie sami!

Co nowego w mediach LadyoftheHouse w 2022?

Zacznijmy od tego, że w 2021 wypracowałam sobie wszystko, co daje mi podstawy do wejścia z przytupem w Nowy Rok. Nowe projekty, nowe cykle i świeża energia! W 2022 zamierzam niczego nie odkładać na potem. To będzie rok wytężonej pracy i wielu wyzwań. Gdy o tym piszę, moja ekscytacja sięga zenitu! To wszystko przed nami. Dzisiaj zdradzę Wam po krótce co nowego zawita niebawem na blogu:

1. Domowe Ognisko wg. LadyoftheHouse

W swoim życiu urządziłam niejedno wnętrze. Bez względu na to czy mieszkaliśmy w 40 metrowym mieszkaniu, w pierwszym domu na obrzeżach miasta, w warmińskim siedlisku, czy też w nowoczesnym domu nad jeziorem – wszystkie wnętrza łączyło jedno: każdy kto do nich przychodził, czuł się jak w…domu. Nasza energia wypełnia przestrzeń, daje jej siłę i życie. Zapach domowego jedzenia, suszona lawenda w szafie i garderobie, kwiaty na toaletce, aromatyczna świeca na biurku… W nowym cyklu podpowiem jak tworzyć domowe ciepło i piękno wokół nas. Jak zaczarować martwą przestrzeń i tchnąć w nią życie. Bo dom to nie tylko piękne wnętrza i ładne meble. DOM to przede wszystkim ciepło domowego ogniska. W nowych bardzo przytulnych i “domowych” materiałach zobaczysz jak stworzyć niepowtarzalną aurę także w Twoim domu.

2. Organizacja & Patenty na Dom

Pozostając w tematyce domowej, przyjrzymy się także bardziej technicznym aspektom – funkcjonalności domu. To będzie z jednej strony kontynuacja cyklu dotyczącego rekomendacji urządzeń AGD, które realnie zmieniają jakość naszego życia, a z drugiej postawię bardzo na organizację domu. Przedstawię patenty na odgracanie naszego otoczenia i oszczędzanie nie tylko czasu ale i pieniędzy. Postawiłam sobie za cel stworzenia szeregu materiałów, które pomogą Wam zorganizować Waszą przestrzeń w duchu zero waste. Uważam, że przejście na  bardziej ekologiczny styl życia to wręcz moralna konieczność i w nadchodzącym cyklu bardzo obrazowo przedstawię, że taki model prowadzenia gospodarstwa domowego wcale nie musi być przykrym przymusem ale ogromnym przywilejem, który wpływa pozytywnie na całe otoczenie. Sama rekomendacja urządzeń AGD będzie również poddana nowym kryteriom oceny. Wezmę pod uwagę nie tylko trwałość produktu, innowację, stosunek jakości do ceny, czy wielofunkcyjność ale także takie cechy jak: zużycie energii, czy materiały z których dany sprzęt został wykonany.

3. Siedlisko LadyoftheHouse – co słychać na Warmii?

Dla odmiany będziemy często pomieszkiwać w Siedlisku LadyoftheHouse. Remont domu to zaledwie ułamek tego, co kryje w sobie siedlisko. Cykl remontowy, który mieliście okazję oglądać do tej pory, był zaledwie wstępem do przygody, w którą zamierzam Was zabrać w najbliższych miesiącach. Tworząc materiały z Warmii, dopiero wówczas zobaczyłam skalę fenomenalnego zjawiska: chcecie na wieś! Niesamowite jak natura, sielskość i bliskość zwierząt bardzo Was inspirują! Poznacie bliżej naszą sielską rodzinę i zobaczycie jak wiele pracy zostało wykonanej od ostatniego video z Home Tour! Wiejskie życie jest cudowne w swojej zwyczajności. Chciałabym przedstawić Wam szerzej zarówno okolicę jak i sposób funkcjonowania naszej siedliskowej rzeczywistości. Publikacje remontów Siedliska LadyoftheHouse zanotowały milionowe wejścia w poszczególne artykuły. Żaden inny cykl nie cieszył się jak dotąd tak dużą popularnością! O siedlisku pisały największe magazyny wnętrzarskie jak Elle Decor, Dobrze Mieszkaj, Onet i wiele innych. Wielokrotnie padały pytania o poszczególne materiały wykorzystane w remontach. Sam cykl zresztą stał się dla Was dużą inspiracją w metamorfozach Waszych wnętrz. Otrzymywałam od Was niejednokrotnie realizacje kopij-wklej! Co było i jest dla mnie ogromną satysfakcją!

4. LadyLakeHouse – cykl wnętrzarski

…dlatego nie poprzestałam na Siedlisku! Kupiliśmy dom nad jeziorem, a materiały przedstawiające wnętrza z tego wyjątkowego miejsca w 2022 już na dobre zagoszczą w rzeczywistości moich mediów. Wnętrza, remonty i metamorfozy to niekwestionowany faworyt inspiracji, których Wy sami poszukujecie na blogu. W najbliższych tygodniach przedstawię Wam kolejne pomieszczenia tego wyjątkowego miejsca. Jestem przekonana, że  wnętrza takie jak kuchnia, czy salon zrobią na Was ogromne wrażenie i staną się dla Was kolejną wnętrzarską inspiracją!

5. DIY – zrób to sam

Czy pamiętacie jeszcze jak prezentowałam Wam projekty DIY, w których od niczego urządzaliśmy całe pomieszczenia w realizacje “zrób to sam”? Prezentowałam jak zbudować własnoręcznie łóżko, fotel, a nawet szafy i biurka. Minęło sporo czasu od publikacji, ale Wy wciąż zaglądacie do archiwów i czerpiecie inspiracje z tych materiałów. Ten cykl, to będzie taki powrót do korzeni. Tym razem jednak w nieco odmienionej odsłonie! Skupimy się na tutorialach zrób to sam ale skoncentrowanych na domu. Przedstawię jak krok po kroku zrobić świecę zapachową, czy na przykład: środki czystości. To będzie bardzo inspirujący materiał! I sama nie mogę się doczekać pierwszych publikacji!

6. Domowa Kuchnia – tematyczne gotowanie.

W Kuchni Domowej LadyoftheHouse postawię w tym roku na tygodniowe cykle kulinarne i tematyczne gotowanie. Ten schemat bardzo się sprawdza. Ubiegłoroczne cykle: “Domowa piekarnia”, “Tydzień gotowania z Tefal i-Companion”, czy “Tydzień z przepisami na gofry” osiągnęły rekordowe statystyki. Każdy dzień danego cyklu wnosił nie tylko nowy przepis ale także szereg sprawdzonych porad i patentów w danej dziedzinie kulinarnej. Po zakończeniu takiego cyklu mam pewność, że mój czytelnik staje się ekspertem w danej sztuce kulinarnej. Potrafi nie tylko przygotować danie ale także wie jak uniknąć błędów i potrafi co nie co opowiedzieć o danej potrawie czy formie wypieku. Ten cykl, to takie domowe lekcje z gotowania. Polecam Wam serdecznie! Będzie pysznie.

7. Sklep ForTheHouse 

O sklepie ForTheHouse marzyłam od pierwszych dni powstania bloga. Chciałam stworzyć miejsce wyjątkowe, w którym będą sprzedawane meble i dekoracje, w pełnych kolekcjach, umożliwiające odbiorcom stworzenie spójnych wnętrz i ułatwiające odnalezienie własnego stylu. Sklep, który sama chciałabym odwiedzać. ForTheHouse było budowane przez mocno ponad półtora roku. Czas pandemii wypełniły rozmowy z producentami mebli na całym świecie i wirtualne wycieczki po produkcjach. Wspaniałe doświadczenie i praca połączona z wiedzą o wnętrzach, którą chłonęłam jak gąbka. Do tego ogromna inwestycja. Aktualnie 80% produktów, które widnieją w sklepie posiadam w swoich magazynach. Powiem Wam szczerze, że kiedy otwierałam swój sklep nieco ponad 2 miesiące temu, chyba nie byłam do końca gotowa na to co się niedługo po tym wydarzy… Dzień przed otwarciem zadzwoniła do mnie przyjaciółka, mówiąc: “Gosia dekoracji do wnętrz i mebli – nie kupuje się spontanicznie. Daj sobie czas”. A jednak okazało się, że moja intuicja i tym razem mnie nie zawiodła! Moi odbiorcy dopisali w 120% ! Wiem jak to zabrzmi ale po pierwszych zamówieniach płakałam ze wzruszenia. Płakałam ze szczęścia także po telefonach do sklepu. Okazywało się, że wielu z Was śledzi mojego bloga od wielu lat ale nigdy nie miało okazji do skomentowania albo wysłania wiadomości ale na przykład już sklep okazał się impulsem! Nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy! I nie zrozumcie mnie źle. Jestem kreatywną duszą, stworzoną do inspirowania. To jest moim paliwem. W 2022 chcę rozwinąć ForTheHouse bo wiem to na pewno, że to miejsce ma dobre intencje i ogromny potencjał.

8. Warmia Family House – zamieszkaj u mnie!

Nie zliczę ile razy po publikacjach z Siedliska LadyoftheHouse albo z domu nad jeziorem LadyLakeHouse, pytaliście czy można wynająć prezentowane wnętrza, czy można przyjechać, czy można pojeździć konno, albo czy te miejsce są po prostu publiczne..;) Zarówno siedlisko, jak i dom nad jeziorem są naszą oazą. Miejscem z których będę dla Was tworzyć i starać się Was inspirować na co dzień. Wasze zapytania tym razem to mnie dla odmiany mocno zainspirowały! Postanowiłam znaleźć dla Was miejsce na Warmii, które będzie połączeniem zarówno siedliskowego klimatu jak i atmosfery krainy tysiąca jezior, czyli wszystkiego co w Warmii najpiękniejsze. Już za chwilę – zaproszę Was do “Warmia Family House” – 280 metrowego domu, który każdy z Was będzie mógł wynająć!!!! Warmia Family House to dom nowy, z ogromnym ogrodem, prześlicznie wyposażony i przede wszystkim położony w malowniczej okolicy! Wokoło czekać na Was będzie mnóstwo atrakcji jak: pola golfowe, jeziora, lasy, wiele ścieżek rowerowych, stadnina koni i wiele innych! Nie mogę się doczekać momentu, w którym go wykończymy (jesteśmy już na etapie wyposażenia) i kiedy będę mogła przedstawić go Wam na łamach bloga. Mam nadzieję, że dom stanie się jedną z ulubionych destynacji niejednej rodziny śledzącej moje media!

 

Mam nadzieję, że moje cykle przypadną Wam do gustu!

ŚLEDŹCIE TAKŻE  KONIECZNIE MÓJ INSTAGRAM!