Wiosna  w tym roku nas rozpieszcza. Za nami połowa maja a już zieleń rozkwitła wokół nas w najpiękniejszej postaci. Obserwując dokonujących się zielonych-zmian, zaczynamy czuć potrzebę reorganizacji najbliższego otoczenia. Usilnie zastanawiamy się wówczas jak upiększyć nasze wnętrza, by każdego dnia było powodem radosnego nastroju. W wielu przypadkach nie trzeba od razu zakasać rękawów i rozpocząć przygotowania do długiego, żmudnego remont. Często wystarczy bowiem przemyślana wymiana dodatków lub wprowadzenie kilku nowych elementów…

MIEJSKA DŻUNGLA

Dzisiaj właśnie chciałabym zainspirować Was pewnym motywem, który po pierwsze jest tani, po drugie ponadczasowy, po trzecie uniwersalny i po czwarte niezwykle zdrowy! Mam na myśli motyw roślin we wnętrzach, czyli popularny trend zwany “Miejską dżunglą”. Narodził się on z tęsknoty za naturą i…przeszłością, kiedy w naszych domach królowały palmy, kaktusy i paprocie. Dziś wracają w nowoczesnej odsłonie: już nie kryją się na parapetach za firanką – za to stają się niejednokrotnie głównym punktem aranżacji całego wnętrza. Dużo szyku dodają im doniczki, które potrafią całkowicie odmienić charakter danej dekoracji. W nowoczesnych aranżacjach dominują plecione kosze, bardzo modne sa też naczynia z betonu, szkła czy metalu. Innymi słowy – najlepiej sprawdzają się proste formy i w neutralnych kolorach, tak aby nie rywalizowały z zielenią.

W moim domu od jakiegoś czasu królują rośliny. To zabawne, że przez długie lata nie dostrzegałam ich wartości we wnętrzu, a dzisiaj sprawia mi ogromną radość ich pielęgnacja. Wpis dotyczący motywu roślin we wnętrzu nie jest przypadkowy – to delikatna zapowiedź wielkich zmian, o których opowiem Wam niebawem. Tymczasem przedstawiam moje ulubione gatunki modnych roślin doniczkowych wraz z instrukcją ich potrzeb. Mam nadzieję, że poniższe akcenty zainspirują Was do wprowadzenia zieleni do Waszych domów.

wplywowa blogerka

diy-blog

blog-lifestylowy

blog-lifestylowy

Czy pamiętacie mój salon kąpielowy? Akcent zieleni zupełnie odmienił jego charakter! Kwiaty Dodały blasku, energii i radości we wnętrzu:

A tutaj małe przypomnienie dla fanów DIY. Motyw zieleni, możecie w prosty sposób wprowadzić do Waszych wnętrz również poprzez własnoręcznie wykonane dekoracje. Oto przykład:

  1. Stół, który kwitnie DIY (dostępny: TUTAJ )

2. Obraz wertykalny DIY (dostępny: TUTAJ )

3. Kwietnik DIY (dostępny: TUTAJ )

Jak widzicie, sposobów na motyw dżungli we wnętrzu jest naprawdę dużo. 

Wszystko zależy od naszej fantazji. Polecam Wam gorąco ten trend!

Kwiaty ucieszą Wasze oczy i z całą pewnością poprawią nastrój!