Każda zielona dekoracja, potrafi wnieść do naszego wnętrza powiew świeżości, energii i..życia! Żywą zieleń do domu wprowadzam zawsze kiedy potrzebuję pobudzenia kreatywności, orzeźwienia albo (tak jak w tym przypadku) z powodu ogromnej tęsknoty za Wiosną!!!

W najnowszym cyklu wpisów, przedstawiam Wam sposoby na nietypowe i oryginalne zielone aranżacje, które nie tylko ucieszą nasze oko ale również staną się realnymi płucami każdego wnętrza! W ostatnim tutorialu pokazałam Wam jak sprawić aby rośliny stały się nieodłącznym elementem naszych stołów. Dzisiaj pokażę Wam jak stworzyć prawdziwy obraz wertykalny, który wypełni puste, niezaaranżowane ściany tworząc tym samym niezwykle bogatą kompozycję artystyczną.

Do jego wykonania przymierzałam się już kilkukrotnie. Odwiedziłam studio zajmujące się profesjonalnym tworzeniem ekościan, o czym pisałam Wam w ubiegłym roku <tutaj> Zaraz potem zainspirowana zielonymi ścianami, które miałam okazję podziwiać, wykonałam dla Was realizację z mchu reniferowego, którą udostępniliście na swoich profilach FB w rekordowo licznej ilości. Wykonanie prawdziwego obrazu wertykalnego budziło jednak we mnie zarówno duży respekt jak i ciekawość. Wyobrażałam sobie tą realizacje jako niezwykle wymagająca tymczasem ta czynność okazała się nie tylko banalnie prostym zadaniem ale również przy tym ogromnie przyjemnym!

Zapraszam do oglądania:

Do wykonania Obrazu Wertykalnego potrzebne są:

  • odpowiednie gatunki kwiatów (jak np. zielistka, fatsja, pilea czy maranta) w przypadku mojej realizacji zdecydowałam się na różne odmiany sukulentów)
  • folia ochronna
  • zamykane pudełko ze sklejki drewnianej
  • siatka ogrodnicza
  • wyrzynarka
  • wiertarko-wkrętarka, szlifierka lub papier ścierny
  • MULTISPRAY ŚNIEŻKA w kolorze białym
  • nożyce do metalu
  • ziemia

Sposób wykonania:

Na pudełku wymierz dokładnie kształt w jakim zdecydujesz się wykonać obraz. W swojej realizacji, zdecydowałam się na kwadrat. Następnie z pomocą wiertarki, wywierć w jednym z rogów kwadratu mały otwór, który to z kolei umożliwi umiejscowienie w pudełku wyrzynarki, która wytnie w odpowiedni kształt otworu. W razie konieczności wyszlifuj ramy otworu z pomocą szlifierki lub papieru ściernego.

Kolejnym etapem jest pomalowanie siatki ogrodniczej i pudełka na wybrany kolor. W moim domu przeważają jasne barwy dlatego bez wahania zdecydowałam się na kolor biały, który dodatkowo doskonale eksponuje zieleń.

Spód pudełka wykładamy folią ochronną, co ochroni drewno przed wilgocią, wsypujemy ziemię, uklepujemy ją, układamy na niej siatkę i zamykamy pudełko. Sukulenty opłucz z ziemi i posadź delikatnie między dziurkami siatki. Układaj je według własnej fantazji, pamiętaj jednak aby kwiaty zostały posadzone gęsto obok siebie. Obraz wertykalny powieś na mocnym kołku i nie zapomnij o podlewaniu. Szczęśliwie moje sukulenty nie potrzebują dużo wilgoci, wystarczy im cotygodniowe zraszanie.

Mam nadzieję, że moja kolejna “zielona inspiracja” i tym razem przypadnie Wam do gustu!

Dajcie koniecznie znać jak się mają Wasze wiosenne metamorfozy!