Piękne, stylowe otoczenie, zgodne z naturą i zmieniającą się aurą za oknem to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na nasze samopoczucie. Przypominam Wam o tym każdorazowo w związku ze zmianą pór roku, starając się tym samym zainspirować Was do zmian we wnętrzach.

I chociaż Wiosna dzięki budzącej się do życia przyrodzie jest zachwycającą porą roku samą w sobie, to szkoda byłoby nie “przemycić” jej walorów do naszych domów. Przekonuję się o tym za każdym razem kiedy po ponurych dniach przełomu lutego/marca, wprowadzając zieleń w postaci kwiatów i domowych ziół zauważam jak rośliny ożywią i pobudzają nas do życia. Kwiaty zarówno cięte, cebulkowate jak i doniczkowe są jak biżuteria dla domu. Stanowią ozdobę i najlepszą domową ekspozycję. Warto podkreślić je przy pomocy oryginalnych kwietników bowiem odpowiedni model nie tylko uwydatni ich walory ale stanie się także dodatkową dekoracją.

Zobaczcie jak stworzyć kwietnik, który możemy wykonać sami, mając tym samym pewność, że doskonale wpasuje się w otoczenie naszego wnętrza.

Zapraszam do oglądania:

Do wykonania WISZĄCEGO KWIETNIKA potrzebne są:

  • wiertarko-wkrętarka
  • solidny sznurek
  • 3 drewienka w kształcie kwadratu (lub więcej w zależności od ilości kwiatów)
  • wyrzynarka
  • 3 donice
  • FARBY ŚNIEŻKA z serii “Barwy Natury” (polecam w szczególności ze względu na duży wybór kolorów). W realizacji użyłam koloru: “Wiosenny Deszczyk”.
  • wybrane kwiaty

Sposób wykonania:

Na drewnie w kształcie kwadratu zaznacz środek a następnie z pomocą np. cyrkla odrysuj okrąg w kształcie koła w rozmiarze szerokości donicy. Czynność powtórz w zależności od ilości doniczek (mój kwietnik posiada 3 otwory z doniczkami). Następnie na każdym z 4 rogów drewienka wywierć 4 otwory. Z pomocą wyrzynarki natomiast wytnij zaznaczony wcześniej okrąg. Czas na najprzyjemniejsze czyli malowanie! W tym celu wybrałam Farby Śnieżka z serii “Barwy Natury”, które nie tylko wysychają w zaskakująco krótkim czasie ale także posiadają ogromny wybór kolorystyczny dzięki czemu każdy z Was z pewnością znajdzie swoją ulubioną barwę;) Ostatnim etapem jest przełożenie sznurka, który będzie miał za zadanie podtrzymywanie całej konstrukcji. W tym celu odmierz 4 równe odcinki a następnie zawiązując supełek “pod” i “nad” otworem przełóż sznurki przez 3 drewienka. Sznurki zwiąż razem na górze, włóż doniczki z kwiatami w otwory a następnie powieś kwietnik w wybranym miejscu.

Wykonanie wiszącego kwietnika to prosta i przyjemna realizacja DIY. Jego koszt jest nieporównywalnie niższy od tego co oferują nam kwiaciarnie czy sklepy wnętrzarskie. Co więcej! Dzięki Farbom Śnieżka, możemy idealnie dopasować kolorystykę do naszego wnętrza lub balkonu. Mam nadzieję, że stojąc przed wyborem zakupu kwietnika, przypomnicie sobie o tej realizacji i weźmiecie sprawy w swoje ręce!