Budujesz? Remontujesz? Malujesz? Tapetujesz? A może po prostu chcesz odświeżyć wnętrze nowymi obrazami? Jedno jest pewne – każdym z przypadków przyda Ci się drabina! Drewniana drabina bez względu na to czy jest nowa czy też z odzysku stanowi nieograniczone źródło możliwości aranżacji o konkretnym zastosowaniu.

Może być zarówno wieszakiem na ręczniki, ramą na zdjęcia, kwietnikiem jak i oryginalnym stojakiem na ubrania. Możemy ją pomalować, ozdobić, zostawić w plamach po farbie czy nawet podświetlić. Wszystko zależy wyłącznie od naszej konwencji i charakteru wnętrza w którym ma się znaleźć.

Rozkładana drabina to idealny pomysł na regał, który może stanowić miejsce na ekspozycję dekoracji, albo obszar do przechowywania książek. Nie wiem jak w Waszym przypadku ale u nas mimo obszernych półek wciąż go brak.

Prostota wykonania jak i efektu wizualnego osobiście mnie urzekła. Regał z drabiny stanowi co prawda część pełnej aranżacji salonu z autorskiego cyklu: “Meble DIY” jednak sam w sobie idealnie wkomponował się nawet we wnętrzu typowo w stylu francuskim.

“Meble DIY” odcinek II. Zobaczcie jak to wyglądało w praktyce:

drabina-we-wnetrzu

Do wykonania REGAŁU Z DRABINY potrzebne są:

Sposób wykonania REGAŁU Z DRABINY:

Zbieramy materiały. Drabina jest na tyle tania i powszechnie dostępna, że jej zdobycie nie powinno stanowić dla nas wyzwania. Nieco trudniej jest z półkami. Możemy je wykonać z desek po paletach jak i płyt sosnowych. Ważne jest aby szerokość półek odpowiadała szerokości szczebli. A w przypadku drabiny najczęściej poszczególne szerokości się różnią. Natomiast za długość półek powinniśmy przyjąć rozstaw drabiny na wysokości szczebla plus po 20 centymetrów z każdego boku. Jeśli tak jak ja zdecydujecie się na deski sosnowe, możecie poprosić o ich przycięcie już w markecie budowlanym. Jeśli wybierzecie opcję z półkami w postaci desek z palet, ciekawym rozwiązanie jest tutaj nierównomierne zakończenie poszczególnych półek.

Drabinę bez względu na to czy jest nowa czy też  “z przeszłością” należy oszlifować i wygładzić. Następnie z pomocą wiertarki i wkrętów umieszczamy kolejno płyty i przywiercamy je do schodków drabiny. W ten sposób przygotowany regał jest gotowy do zagospodarowania.

najlepszy-blog-zrob-to-sam

jak-zrobic-meble-do-domu

najlepszy-blog-diy

makita-diy

jak-zrobić-regał-z-drabiny

drabina-w-pokoju

regał-z-drabiny-DIY

Z napływających wiadomości wiem, że remonty trwają u Was w najlepsze! Mam nadzieję, że pomysł na kreatywne wykorzystanie drabiny pobudzi Was do zmian w wystroju mieszkań, tak bardzo jak prezentowana w poprzednim tygodniu konsola z palet!

Czekam na Wasze realizacje! Niech moc będzie z Wami!

Moje projekty niezmiennie wspierają narzędzia MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

unnamed

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.