Oto przed Wami drugi odcinek, który miałam przyjemność tworzyć dla IPLA i posiadaczy sieci PLUS (aplikacja Plus Fun), którzy co środę mogą oglądać mój nowy autorski program DIY. W programie, staram się inspirować Was do wykonania łatwych i efektownych dekoracji/dodatków do domu/pomysłów na prezent a to wszystko z rzeczy znanych i ogólnodostępnych.

Zależało mi aby poprzez ten projekt, zarazić ZRÓB TO SAM nawet najbardziej zdystansowanych odbiorców. Przez blisko 6 lat – nie setki a tysiące razy usłyszałam: “piękne jest to co robisz ale ja tak nie potrafię, mam dwie lewe ręce”.
Właśnie, że potrafisz!!! Obejrzyj mój odcinek raz, a potem drugi i zacznij czerpać radość z tworzenia! DIY to nie tylko oszczędność ale przede wszystkim poczucie ogromnej mocy sprawczej. Format tego programu z założenia przewiduje realizacje, które może zrobić absolutnie każdy! Jeśli zatem chcesz mieszkać pięknie i modnie, lubisz otaczać się oryginalnymi rzeczami, chcesz zacząć swoją przygodę z DIY – to ten program jest właśnie dla Ciebie!!! Odcinki będą dostępne także na blogu! W każdy czwartek od godziny 10:00 będę na Was czekała z nowym video i projektem!

Lustro DIY. Jak zrobić lustro z plastikowych łyżek?

Realizacja, którą za chwilę obejrzycie, to doskonały przykład tezy, iż aby mieszkać modnie i stylowo, wcale nie trzeba kupować najnowszych kolekcji z wnętrzarskich showroomów, a wystarczy odrobina otwartości i chęci do pracy twórczej. Przedstawię Wam tym razem sposób na wykonanie lustra, które stało się niezbędnym elementem dekoracyjnym każdego eleganckiego i modnego wnętrza a którego cały projekt i wykonanie kosztuje około 30 zł.

Jeśli posiadasz zatem przypadkowo w domu trochę zbędnych sztućców, a już szczególnie mam tu na myśli łyżeczki, wykorzystaj je do zrobienia oryginalnej dekoracji do salonu, garderoby, łazienki lub przedpokoju. Moja dzisiejsza propozycja to małe lustro z ramą ze sztućców inspirowane modnym od kilku sezonów lustrem – słońcem, na które można natknąć się w wielu magazynach dotyczących aranżacji wnętrz.

UWAGA: Zanim zawiesimy lustro, zorientujmy się, co będzie się w nim odbijało. Wybierzmy miejsce z taką perspektywą, by np. nasi goście, siedząc na kanapie, mogli się cieszyć widokiem powielonych obrazów, fotografii lub zieleni za oknem, a nie odwracać oczy od zwielokrotnionego bałaganu na kuchennym blacie. W przypadku tak zdobionego lustra, sprawdzi się ono także w większym towarzystwie. Zdecyduj się na przykład na 3 bliźniacze realizacje, zawieszone jedna obok drugiej w odległości do 20 cm.

Zapraszam do oglądania video tutorialu: LUSTRO z plastikowych łyżek DIY

Lustro z łyżek DIY. Potrzebne będą:

 •  okrągłe lustro
 •  około 100 sztuk plastikowych łyżek
 •  tektura
 •  pistolet z klejem na gorąco
 •  cyrkiel
 •  nożyce
 •  Spray z efektem miedzi Śnieżka Moje Deco

Sposób wykonania LUSTRA :

 1. Odrysuj obwód lustra na kawałku kartonu. Następnie z pomocą cyrkla, odrysuj większy krąg, korzystając z wypośrodkowanego lustra jako przewodnika. Utwórz większy krąg tak duży, jak tylko chcesz. Za chwilę pokryjesz go kawałkami łyżek, więc zastanów się, ile będziesz potrzebować warstw/rzędów przy tworzeniu ramy. Wytnij duże koło i odłóż na bok.  
 2. Teraz zabierz się za przygotowanie łyżek – najważniejszego elementu naszej dekoracji. W tym celu przydadzą Ci się ostre i wytrzymałe nożyczki, którymi odcinamy uchwyty łyżek tuż przy samej nasadzie. Zachowaj ostrożność podczas cięcia uchwytów, aby nie uszkodzić plastiku.
 3. Czas na najprzyjemniejsze, czyli oklejanie lustra. W tym celu nałóż odrobinę gorącego kleju z tyłu każdej łżeczki i mocno dociśnij, aby klej przylgnął do tektury. Stwórz krąg łyżeczek wokół pierwszego koła miarki. Przed przejściem do kolejnego rzędu, pozwól przeschnąć i związać pierwszej warstwie.
 4. Kontynuuj pracę na zewnątrz, aż cały karton zostanie pokryty łyżkami.
 5. Rozpyl teraz farbę na całej ramie, nakrywając łyżki i widoczne elementy kartonu. Zdecydowałam się na niezawodną farbę w spray’u marki Śnieżka z efektem miedzi, która nie tylko doskonale kryje plastikową powłokę ale też tworzy genialny efekt połysku.
 6. Na środku z pomocą kleju na gorąco, przymocuj teraz lustro. Gotowe!

Mam nadzieję, że moje realizacje przypadły Wam do gustu.

Pamiętajcie – premierowe odcinki czekają na Was na IPLA i

w aplikacji dla wszystkich posiadaczy sieci PLUS: Plus Fun w każdą środę!

A my widzimy się na blogu i moim kanale Youtube w każdy czwartek o godzinie 10:00!