Oto czwarta i zarazem ostatnia realizacja z cyklu: “Sypialnia w 4 krokach”, w którym przedstawiałam Wam pomysły na zaaranżowanie sypialni. Muszę przyznać, że gdybyście zapytali mnie jeszcze cztery, pięć lat temu czy własnoręczne stworzenie mebli ma jakikolwiek sens? Pewnie bym zaprzeczyła…

Tymczasem projekt sypialniany jest już kolejną realizacją, na łamach której powstały unikatowe meble, dodatki i tworzą się w całości urządzone pomieszczenia. Przy czym są to realizacje bardzo funkcjonalne, stylowe i na dodatek niezwykle konkurencyjne cenowo. Bo czy możliwe jest urządzenie sypialni w budżecie 600 zł? Myślę, że w sklepach meblarskich byłoby bardzo trudno. Mam nadzieję, że projekt “Sypialnia w 4 krokach” zainspirował Was nie tylko do metamorfozy wnętrza ale przede wszystkim do chwycenia za wiertarkę i rozpoczęcia swojej przygody z majsterkowaniem! Przygotowując ten artykuł, przeszukałam internet i wygląda na to, mój autorski projekt sypialniany jest jedyną taką realizacją, która została zrealizowana w całości DIY i na bazie przetwórstwa: palet, drewnianych skrzynek czy dodatków hydraulicznych. Tym bardziej cieszę się, że mogłam podzielić się swoją inspiracją właśnie z Wami.

Zobaczcie jak w krok po kroku w szybki sposób urządziłam SYPIALNIĘ

  1. Łóżko z palet DIY:

2. Szafki nocne:

3. Mobilny wieszak:

W dzisiejszej realizacji pokażę Wam jak wykonać bardzo efektowną dekorację w postaci oryginalnego zegara ściennego. Ten projekt jest taką kropką nad “i” całego cyklu.

Zapraszam do oglądania:


Do wykonania realizacji potrzebne są:

Sposób wykonania zegara ściennego:

Wybieramy 6 desek, a następnie układamy je na przemian i symetrycznie w odległości około pięciu centymetrów od brzegu, raz z prawej a raz z lewej strony. Następnie łączymy deski, listwami, które uprzednio zostały wycięte wyrzynarką na długość tarczy zegara (w tym przypadku – 30 cm). Listwy przywiercamy kolejno do każdej z desek tarczy. Ostatnim etapem budowy naszego zegara jest wywiercenie otworu na środku tarczy, który pozwoli nam na zamontowanie mechanizmu.

Oto efekt końcowy a wraz z nim SYPIALNIA W 4 KROKACH:

Z okazji zbliżających się 5 urodzin bloga a także niezliczonych realizacji, które wykonaliście inspirując się moimi pomysłami już niedługo ogłoszę konkurs przeznaczony dla wszystkich wielbicieli DIY, w którym do wygrania będą fantastyczne nagrody! Zachęcam do śledzenia bloga i dzielenia się wspaniałymi projektami, które wykonujecie u siebie w domach! Szczegóły niebawem;)

Jesteś kreatywny i oryginalny? Żyjesz zgodnie z zasadami ekologii? Lubisz znajdować nowe zastosowania dla starych rzeczy? A może po prostu nie masz pieniędzy na nowe łóżko? Od dzisiaj wiedz, że możesz zrobić je sam! Potrzebna Ci będzie jedynie moja instrukcja, palety i narzędzia Makita.

MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.