Na chwilę przed prezentacją kolejnego remontu w Siedlisku LadyoftheHouse – przygotowałam dla Was zbiór inspiracji i zasad, którymi kierowałam się w trakcie metamorfozy wnętrza łazienki. To pomieszczenie starałam się urządzić w duchu rustykalnego klimatu, który w przypadku łazienek – stosowany jest nawet w domach stricte nowoczesnych. 

Jednocześnie w Siedlisku trwa metamorfoza dwóch pomieszczeń: małej toalety oraz łazienki. I tak jak w przypadku pierwszym, jestem dosyć zachowawcza – tak już w trakcie urządzania łazienki postanowiłam trochę zaszaleć z inwencją twórczą. Mam nadzieję, że efekt, który zaprezentuję niebawem – przypadnie Wam do gustu! Bo nie ukrywam, że projektując to wnętrze miałam nie lada dylemat (o tym niebawem). To co charakterystyczne dla łazienek w stylu rustykalnym, tzw. wiejskich, to z całą pewnością nawiązanie do natury, które przejawia się dwojako: poprzez naturalne akcenty jak: materiały z drewna, czy dodatki z wikliny a także wyraźnie zaakcentowany motyw roślinny. Szukając najlepszych źródeł inspiracji dla mojej wiejskiej łazienki – rozglądałam się przede wszystkim we wspomnieniach z wakacji spędzonych pod gruszą, w domkach letniskowych, czy górskich chatach…

lazienka-styl-wiejski

Jak urządzić małą łazienkę w stylu wiejskim?

Urządzając łazienkę w stylu wiejskim należy kierować się chęcią uzyskania przestronnego pomieszczenia i uczucia z jednej strony przytulności, a z drugiej świeżości. W łazience siedliskowej niestety nie ma okien, dlatego ten efekt starałam się wydobyć wykorzystanymi materiałami jak: obszerne płytki podłogowe, które optycznie powiększają wnętrze, czy umiejętne rozmieszczenie mebli łazienkowych, które również stworzą wrażenie przestrzeni. Dzięki użyciu jasnych płytek ceramicznych lub kamienia o jasnych, pastelowych odcieniach, które odbijają światło, nasza łazienka będzie wyglądała na znacznie jaśniejszą. Dobrałam również kilka elementów meblowych typu vintage, takie jak delikatnie pomalowane drewniane szafeczki lub lakierowane, drewniane regały i szafki pod umywalkę, które będą wyglądać w pełni harmonijnie z subtelnym wnętrzem zaaranżowanym na styl wiejski. Aranżując łazienkę w stylu rustykalnym, wcale nie musimy rezygnować ze wszystkich dobrodziejstw technologicznych – kierując się jakością, całą armaturę zakupiłam od marki Geberit.

lazienka-siedlisko

Kolorystyka i niezbędne elementy łazienki rustykalnej

W łazienkach w stylu wiejskim najlepiej sprawdzają się jasne kolory takie jak czysto biały i wszelkie odcienie pasteli. Moim punktem wyjścia do całej aranżacji łazienki stały się płytki Tubądzin z kolekcji Pearl Parrots, które na ścianie tworzą piękny, wyjątkowy obraz. Na bazie kolorystyki płytek – starałam się dobrać pasujący kolor farby i tutaj z ratunkiem przyszła totalna nowość od Farb Magnat – seria Magnat Passion dostępna wyłącznie w Leroy Merlin. Zerknijcie koniecznie na paletę barw z tej serii – kolory nawiązują do różnych pasji jakie możemy przenieść do naszych wnętrz. Jest to bardzo inspirujący motyw! Mając ustaloną bazę kolorystyczną mogłam zacząć wybierać dodatki do łazienki rustykalnej i oświetlenie. Nie zabraknie w niej z pewnością  wikliny, świec i światła w ciepłych, nastrojowych barwach.

magnat-passion-farby

Poprawna definicja “doskonałej łazienki w stylu wiejskim” zależy od indywidualnych potrzeb i wyobrażeń każdego z nas. Niemniej jednak, we wszystkich łazienkach w stylu wiejskim znajdziemy wiele cech wspólnych, które tworzą podstawy tego stylu. Wszystkie łazienki w stylu wiejskim są przestronne i harmonijne. Emanują one głębokim ciepłem i poczuciem wspólnoty, którą zresztą za chwilę odczujemy w każdym pomieszczeniu w Siedlisku.

Trzymajcie kciuki!

Tutaj przypomnienie Siedlisko LadyoftheHouse:

Pierwszy Remont Kuchni w Siedlisku LadyoftheHouse <kliknij TUTAJ>