W kolejnej realizacji z cyklu: “Lato we wnętrzu” chciałabym podzielić się z Wami patentem na oryginalną półkę DIY, która stworzy doskonałą bazę do eksponowania pamiątek z wakacji a także może stanowić ciekawy element dekoracyjny pustej ściany.

Sprawdzonych sposobów na wiązanie liny żeglarskiej istnieje ponoć kilkanaście! Pierwsze próby spędzają sen z powiek każdemu nowicjuszowi. Szczęśliwie ta umiejętność nie będzie nam potrzebna przy wykonywaniu półki na nadmorskie zdobycze, której główny punkt stanowi właśnie lina marynarska. Zawieszona na linach drewniana półka okazała się nie tylko meblem ciekawym ale również łatwym do zrobienia. Zobaczcie sami:

Do wykonania półki wiązanej na linie potrzebne są:

Sposób wykonania:

Zdecydowałam się na deskę dosyć dużą, bo jej długość wynosi równo metr. Wy jednak spokojnie możecie wybrać mniejsze wymiary półki.

Deskę oczyszczamy i malujemy z każdej strony na wybrany kolor. Po wyschnięciu przewiercamy po dwa otwory na 2 brzegach deski o grubości, która pozwoli nam bez utrudnień przeciągnąć dosyć grubą linę żeglarską.

Linę odmierzamy w dwóch takich samych odcinkach i przeciągamy ją z dwóch stron, od spodu wiążąc supły na każdym zakończeniu osobno. Tak przygotowaną półkę wieszamy w wybranym miejscu.

wnetrze-w-stylu-marine-diy

polka-zrob-to-sam

jak-zrobić-półkę

styl-marynarski-we-wnetrzu-diy

W trakcie wykonywania realizacji pomyślałam, że doskonale mogłyby również wyglądać takie trzy półki w różnych rozmiarach zawieszone bezplanowo na jednej ścianie. W takiej wersji, mogłyby stanowić kompleksową bazę naszych wakacyjnych wspomnień.

Spróbujcie!