Na blogu niejednokrotnie przedstawiałam Wam propozycje makijażu “krok po kroku”, wspominałam także o trendach obowiązujących w danym sezonie. Za każdym razem, byłyście pod wrażeniem jak odpowiednio dobrany makijaż potrafi odmienić nasz wygląd. Po tym szkoleniu w Mekeupowni zrozumiałam, że z kształtem twarzy możemy zrobić absolutnie wszystko! A moja technika codziennego makijażu już nigdy nie będzie wyglądała tak jak wcześniej….

Patrząc na siebie w lustrze zawsze dopatrujemy się w sobie jakiś niedoskonałości. A to za duży nos, za wysokie czoło, zbyt wystająca broda, brak kości policzkowych. Patrzymy na zdjęcia gwiazd w kolorowych magazynach i zazdrościmy im pięknych kości policzkowych, niskiego czoła i wąskiego nosa. Nie zawsze jest to zasługa matki natury,czy chirurga plastycznego,a tak naprawdę dobrego makijażu, a dokładniej konturowania twarzy.

Czym jest konturowanie twarzy?

To bardzo modne w ostatnim czasie pojęcie. Konturowanie to inaczej modelowanie twarzy za pomocą odpowiednich kosmetyków, takich jak podkład, korektor, rozświetlacz czy bronzer. Pozwala uzyskać efekt wyszczuplenia twarzy, uwypuklenia, nadania jej idealnego kształtu. Wyostrza lub łagodzi rysy twarzy.

Przed przystąpieniem do konturowania warto określić: swój kształt twarzy, ewentualne mankamenty, które chcemy ukryć, a także co chciałybyśmy uwypuklić. Najważniejszą zasadą, którą należy kierować się przy modelowaniu twarzy jest świadomość, że  jasny kolor służy do uwypuklania, a ciemny do ukrywania.

Konturowanie możemy robić „na mokro” lub „na sucho”. Konturowanie na mokro jest zdecydowanie bardziej wymagające i pracochłonne. Wiąże się z używaniem kosmetyków płynnych jak: podkład czy cienie. Dla początkujących zaleca się konturowanie “na sucho”, które zajmuje nam mniej czasu i daje bardziej naturalny efekt.

Konturowanie “na sucho” wykonamy za pomocą bronzera w kamieniu, możemy też użyć specjalnego zestawu przeznaczonego do konturowania, składającego się z bronzera, różu i rozświetlacza.

Pamiętajmy,że konturowanie twarzy jest niesamowicie przydatne, ale większość czynności wymaga wprawy. Jeśli nasza cera jest jasna, to nie przesadzajmy z ilością nakładanego produktu, ponieważ uzyskamy sztuczny efekt na twarzy. Pędzel, którego używamy do konturowania powinien mieć zbita fakturę, dzięki temu unikniemy plam na twarzy.

O tym jak dobrać sposób konturowania do kształtu twarzy oraz jak wykonać konturowanie “krok po kroku”, dowiecie się w kolejnym wpisie.

wszystko-o-konturowaniu

konturowanie-twarzy

kosmetyki-do-konturowania

konturowanie-twarzy

 

makijaż: Marzena Tarasiewicz

zdjęcia: Piotr Ratuszyński