Teraz będzie numer z mojej strony! Otóż zawsze polecam Wam produkty, które realnie ułatwiają nam codzienność, są innowacyjne, wybiegają dużo przed szereg wśród swoich konkurentów i na długo zostawiają ich w tyle. Dzisiaj będzie UWAGA! O odkurzaczu tradycyjnym…

Zastanawiacie się pewnie – dlaczego?! Przecież to ja mówiłam głośno o tym, że odkurzacze tradycyjne to już przeżytek, że oto nadeszła era odkurzaczy automatycznych i robotów, opcjonalnie z odkurzaczami pionowymi/bezkablowymi. Ale! Nie przewidziałam jednego…Są wnętrza/domy w których odkurzacze samo-sprzątające lub pionowe – nie do końca się sprawdzą w charakterze odkurzaczy docelowych. Taka sytuacja ma chociażby miejsce w moim siedlisku. O czym przekonałam się dopiero w trakcie sprzątania i urządzania domu. Otóż ten ponad 100 – letni dom raz, że metrażowo przekracza sporo ponad 200 – metrów kwadratowych, a dwa, że ze względu na stare budownictwo, mamy w nim do czynienia z różnymi poziomami podłóg, w tym także schodkami z jednego pomieszczenia do drugiego oraz wysokimi progami. To wszystko oczywiście w trakcie remontu staramy się “zgubić” równając poziomy, jednak dla odkurzaczy automatycznych są to granice nie do przejścia. Podobna sytuacja jest z odkurzaczami pionowymi. Nawet modele o najwyższej wytrzymałości baterii, w tak olbrzymim budynku, pełnym zakamarków – nie wytrzymają w  dokładnym, generalnym sprzątaniu na jednym naładowaniu. Przyszedł więc moment, w którym musiałam rozejrzeć się za odkurzaczem tradycyjnym, który w przypadku Siedliska LadyoftheHouse – wydaje się rozwiązaniem idealnym! Wiecie doskonale, że dla mnie wybór urządzeń AGD nigdy nie jest przypadkowy! Sprawdzam w nim wszystko: od parametrów, po długość kabla, czy załączone akcesoria. Testuję po minimum klika modeli, zanim podejmę decyzję. Po upływie ponad 5 lat – nie trzymania w rękach odkurzacza tradycyjnego, w trakcie testów – przeszłam przez niejeden zachwyt i jeszcze więcej porażek…

odkurzacz-tradycyjny-jaki wybrac

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza tradycyjnego?

Poniżej wypisałam Wam wszystkie istotne kwestie, którymi powinniście się kierować przy wyborze odkurzacza tradycyjnego. Do Siedliska LadyoftheHouse zdecydowałam się na zakup modelu Electrolux Pure D8.2 Silence (krewnego odkurzacza pionowego Electrolux Pure Q9, który polecałam Wam w ubiegłym roku). I to na przykładzie tego modelu opiszę najistotniejsze cechy dobrego odkurzacza kablowego. Zatem jeśli staniecie przed szerokim wyborem modelu odkurzacza tradycyjnego, przypomnijcie sobie o punktach poniżej i zweryfikujcie raz jeszcze swoją decyzję. Zwróćcie uwagę na następujące cechy:

  • głośność: najcichsze obecnie odkurzacze charakteryzują się głośnością poniżej 65dB. Dla porównania jest to szum, przy którym można normalnie rozmawiać. Odkurzacz Electrolux Pure D8.2 Silence jest najcichszym odkurzaczem tradycyjnym wśród aktualnie dostępnych na rynku. Bardzo cicha praca – zaledwie 57 dB, pozwala na odkurzanie w nocy, spokój pracy w ciągu dnia i przede wszystkim odkurzanie w domu z małymi dziećmi. Odkurzacz jest UWAGA! Na tyle cichy, że gdy przygotowywałam dla Was materiał zdjęciowy – mój fotograf nie zauważył, że urządzenie jest włączone!
  • moc: ile mocy powinien mieć dobry odkurzacz? Oto jest pytanie! Od lat rozpowszechniony jest błędny pogląd, że wysoka moc urządzenia wyrażona w watach gwarantuje wydajne urządzenie. Jest wręcz przeciwnie: nierzadko najlepsze modele mają niższą moc. Powód: niska moc oznacza niższe zużycie energii, ale niekoniecznie niższą wydajność. Model Electrolux Pure D8.2 Silence doskonale radzi sobie z dywanami, podłogami drewnianymi i kanapami. Co więcej! Moc ssania możemy regulować w zależności od potrzeb w rączce – bez konieczności schylania i poprzez technologię SmartMode dostosowywana jest automatycznie do rodzaju podłogi.
  • płynność manewrowania: decydując się na odkurzacz tradycyjny jedną z najbardziej istotnych cech jest dla mnie jego łatwość prowadzenia. Znalezienie odkurzacza z dobrymi parametrami a do tego lekkiego i zajmującego niewiele miejsca nie było łatwym zadaniem! Płynność manewrowania i zwrotność były dla mnie kluczowym elementem wyboru odkurzacza Electrolux Pure D8.2 Silence. Nie wyobrażam sobie dźwigania, czy poobijanych ścian w wyremontowanym siedlisku.
  • odkurzacz workowy czy bezworkowy? Czy zdecydujemy się na odkurzacz z workiem czy bez worka, to kwestia gustu. Faktem jest jednak, że odkurzacz bezworkowy wymaga częstszego opróżniania, przy dużym mieszkaniu być może nawet po każdym użyciu. Do tego w przypadku odkurzaczy bezworkowych jest trochę tak, że wciąż obcujemy bezpośrednio z kurzem. Dla mnie opcja bezworkowa ze względu na alergię nie wchodzi w grę.
  • wyposażenie zestawu: zawsze należy sprawdzić co zawiera zestaw z odkurzaczem. Wiele modeli wymaga dodatkowych zakupów np. zestawu szczotek co znacznie przewyższa cenę pierwotną. Odkurzacz Electrolux Pure D8.2 Silence został wyposażony w pełen zestaw szczotek w zestawie. Moim faworytem jest jednak ssawka OneGo Power Clean do różnych powierzchni, z opcją zmiany ustawień, która doskonale zbiera wszystkie cząsteczki, niezależnie od rodzaju podłogi. Doskonale odkurza się nią zarówno powierzchnie miękkie jak i twarde, a ona płynnie dostosowuje się do powierzchni.
  • coś dla eko-wielbicieli: odkurzacz w 55% został wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, bez uszczerbku dla jakości sprzętu.

 

Każdy marzy o odkurzaczu, który jest lekki, poręczny, cichy, a przy tym ma wbudowanych wiele przydatnych funkcji. Tradycyjne odkurzacze domowe posiadają pewne udogodnienia, które ułatwiają użytkowanie, takie jak zwijanie kabla na wewnętrzny bęben czy schowki na dodatkowe końcówki. Jednak warto rozejrzeć się za nowszymi modelami, które zostały wyposażone w o wiele więcej interesujących usprawnień.

Na stronie producenta przeczytałam, że aktualnie Electrolux – do wybranych modeli zakupionych odkurzaczy dołącza w gratisie myjkę do okien. Nie zdążyłam się jeszcze zarejestrować na stronie ale jeśli tylko do mnie dojdzie, z pewnością dam Wam znać! 

Szczegóły tutaj: <KLIK>

Mam nadzieję, że moja rekomendacja – ułatwi Wam wybór!