Strona główna Patenty na Dom Czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?
2

Czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Jak doskonale wiecie – uwielbiam urządzenia, które realnie zmieniają jakość naszego życia. Takie, które z jednej strony oszczędzają nasz czas, a z drugiej ułatwiają codzienność. W moim cyklu na blogu polecałam Wam niejednokrotnie nowości na rynku, jak i sprawdzone, tradycyjne sprzęty. Nie wiem, dlaczego do tej pory w moim rankingu – nie pojawił się dotąd odkurzacz bezprzewodowy. W końcu jest to urządzenie, które pomaga mi nawet kilka razy w ciągu dnia. 

Czym jest odkurzacz bezprzewodowy?

Mamy coraz mniej czasu na sprzątanie – to fakt i problem z którym boryka się większość z nas. Pracujemy, uprawiamy sporty, mamy swoje pasje, żyjemy w ciągłym biegu, a kiedy wreszcie spotykamy się w domu – sprzątanie wydaje się najmniej ulubioną formą spędzania czasu…Szczęśliwie producenci urządzeń AGD stale badają nasze potrzeby i prześcigają się w pomysłach, jak ułatwić nam żmudne codzienne obowiązki domowe. Jednym z takich odkryć jest odkurzacz bezprzewodowy (osobiście wolę nazwę “bezkablowy”), który zapewnia nam dużą wygodę, sprawność działania i szybką reakcję. Czym zatem odkurzacz bezprzewodowy różni się od tradycyjnego odkurzania, które chcąc nie-chcąc odchodzi do lamusa? Dla mnie jak sama nazwa wskazuje jest to przede wszystkim brak kabla, a co za tym idzie konieczności ciągnięcia sprzętu po całym domu, ocierania ścian i co najgorsze dźwigania. Odkurzacze pionowe są lekkie, nie posiadają elastycznej rury, którą w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych – zastępuje sztywny element. Ze względu na swój rozmiar są łatwe w przechowywaniu, możemy je umieścić w dowolnym kąciku w domu lub nawet w szafie. W porównaniu do tradycyjnego odkurzacza ten pionowy nie wymaga schylania się w trakcie użytkowania. Co więcej odkurzacze bezkablowe nie posiada tradycyjnego worka na zanieczyszczenia. Odkurzacz pionowy bezworkowy jest wyposażony w pojemnik, który pochłania kurz i inne nieczystości. Zapełniony zbiornik należy regularnie czyścić a od czasu do czasu możemy go umyć. Wiąże się z tym kolejna zaleta – brak konieczności kupowania worków.

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych:
  • BRAK KABLA – brak plączącego się kabla pod nogami i brak konieczności przepinania kabla z gniazdka do gniazdka. Komfortowe poruszanie się po domu.
  • WIĘKSZA MOBILNOŚĆ – odkurzacz możemy zabrać ze sobą do samochodu, z większą łatwością odkurzymy także kanapę lub podobnie trudne dostępne miejsca.
  • BRAK WORKÓW – zamiast tego pojemniki, które można zdemontować, opróżnić, umyć i ponownie założyć. Rozwiązanie szczególnie polecane alergikom.
  • LEKKA KONSTRUKCJA – odkurzacze bezkablowe są lekkie i bardzo poręczne. Zdecydowanie łatwiej jest nimi operować i poruszać się po domu.
  • CICHA PRACA – odkurzacze bezprzewodowe wyróżnia także zdecydowanie cichsza praca w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami.
Wady odkurzaczy bezprzewodowych:
  • CZAS PRACY – jeśli zdecydujemy się na tańszy model, to wbudowany akumulator może pozwolić nam na zazwyczaj maksymalny czas pracy do kilku minut. Może to być niewystarczające na sprzątnięcie całego domu.
  • KONIECZNOŚĆ ŁADOWANIA – nie można zapominać także o regularnym ładowaniu akumulatora. Cały proces trwa zazwyczaj kilka godzin, więc najlepiej podłączać odkurzacz do ładowarki zaraz po posprzątaniu, aby mieć pewność, że następnym razem, gdy pojawi się taka potrzeba, będzie gotowy do pracy.
  • FILTRACJA -wiele modeli oferuje także gorszej jakości filtry, co może być szczególnie ważne dla osób z alergiami.
Jaki odkurzacz pionowy wybrać? 

Nasuwa się zatem pytanie jaki wybrać odkurzacz pionowy? Mój ostateczny wybór zajął mi dobrych kilka dni. Szukałam rozwiązania, które przede wszystkim sprawdzi się na różnych powierzchniach – w domu mamy zarówno podłogę drewnianą, kamień jak i wykładziny. Po drugie poszukiwałam takiego odkurzacza, który odkurzy cały dom – bez konieczności ładowania w trakcie sprzątania. Po trzecie z możliwością odłączenia rączki – co jest bardzo przydatne w przypadku chęci odkurzania samochodu czy schodów. I po czwarte – chyba najważniejsze: liczyła się dla mnie wysoka moc ssąca, która determinuje efektywność takiego odkurzacza.

Mój wybór padł na odkurzacz Electrolux Pure Q9 i jeśli będziecie poszukiwać odkurzacza bezprzewodowego, to z całym przekonaniem polecam abyście zwrócili uwagę właśnie na ten model. Oprócz szeregu zalet wśród których nie ma sobie równych (porównywałam 7 flagowych modeli), dodatkowo charakteryzuje się takimi cechami jak:

PIĘKNY DESIGN I LEKKOŚĆ UŻYTKOWANIA – aluminiowa rama i skórzany uchwyt. Lekkość i wytrzymałość aluminium sprawdza się świetnie jako podstawa konstrukcji, zaś delikatność i trwałość skóry idealnie pasuje do wykończenia rączki odkurzacza. Model nie tylko jest niezwykle mobilny ale także naprawdę dobrze się prezentuje wizualnie. Co sprawia, że wcale nie chcę go chować w niewidocznym miejscu. Podoba mi się to, że jest stale “pod ręką”. Dodatkowo odkurzacz jest wyposażony w światło led, które włącza się w trakcie odkurzania. Dzięki czemu możemy odkurzać nawet w nocy i dokładnie widzimy jakie zanieczyszczenia znajdują się przed nami. Mam słabość do szwedzkiego designu – ten odkurzacz to prawdziwa wizytówka marki.

CICHA PRACA – odkurzacz został zaprojektowany z myślą o maksymalnej redukcji hałasu. Dzięki połączeniu płynnego przepływu powietrza i wyciszonego wydechu udało się stworzyć najcichszy bezprzewodowy odkurzacz marki Electrolux.

DŁUGIA CZAS PRACY – na jednym ładowaniu akumulatora posprzątać mieszkanie o powierzchni nawet 162 m2. Czas pracy urządzenia to nawet 55 minuty, w ciągu których damy radę posprzątać całkiem spore mieszkanie w całości. A co za tym idzie Electrolux Pure Q9 może z powodzeniem docelowo zastąpić tradycyjny odkurzacz.

AUTOMATYCZNE CZYSZCZENIE BRUSH ROLL CLEAN – Electrolux znalazł sposób na automatyczne czyszczenie elektroszczotki ze wszystkich włókien, sierści i włosów. Znacie ten problem? Zapchana szczotka i konieczność przecinania włókien nożyczkami a następnie wydłubywanie brudu ze szczotek? W przypadku tego odkurzacza wystarczy nacisnąć przycisk na elektroszczotce by wyczyścić ją ze wszystkich włókien i włosów, nawet wtedy, gdy odkurzacz jest wyłączony.

DOSKONAŁA FILTRACJA – Pisałam Wam w wadach odkurzaczy bezprzewodowych, że ich częstą wadą w słabszych modelach jest niesatysfakcjonująca filtracja. Jak podaje producent w przypadku odkurzacza – szczelny 5-stopniowy system filtracji wychwytuje 99,9% cząstek o rozmiarach 0,3-10 µm. Zapewnia także by powietrze wydostające się z odkurzacza było czyste i najwyższej jakości.

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie sprzętu – dajcie znać w komentarzu pod postem na FB,

z chęcią odpowiem na wszystkie Wasze zapytania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 KOMENTARZE

  1. Co zrobiłabym z wolnym czasem?? Nic, dosłownie nic i to jest najpiękniejsze. W końcu wchodząc do domu nie lapalabym odkurzacza zamiast filiżanki dobrej kawy ?. Mam dziwne przyzwyczajenie, że pierwsze co to muszę odkurzyc podłogi inaczej nie potrafię się zrelaksować, a dzięki Iroobotiwi w końcu ktoś robił by to za mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

INSTAGRAM@LADYOFTHEHOUSE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.