Tworząc nasz dom nad jeziorem, zależało mi aby wnętrza były spójne, eleganckie i aby stanowiły dla Was źródło patentów i wnętrzarskich inspiracji. Na przełomie lat, kilkukrotnie zarzucano mi, że prezentuję w większości obszerne pomieszczenia, które ciężko jest odzwierciedlić w małych mieszkaniach w bloku…

Oto zaskoczenie! Tym razem przedstawię Wam patent na małą łazienkę, której wielkość jest mikroskopijna. A sama metamorfoza – stanowi mój dowód na tezę, że styl można przenieść nawet w najmniejsze przestrzenie. Zapraszam do oglądania:

JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ ŁAZIENKĘ?

FUNKCJONALNOŚĆ W MAŁEJ ŁAZIENCE: prezentowana toaleta jest przeznaczona dla gości, stąd sama w sobie powinna być wizytówką całego domu. Elegancja nie jest jednak równoznaczna z brakiem funkcjonalności! Dobrym rozwiązaniem w niewielkich przestrzeniach są choćby szafki pod zabudowę. Ich szerokość nie przekracza dziesięciu centymetrów, a same w sobie spełniają aż trzy funkcje:

  • szafki stanowią doskonały sposób na ukrycie zaworów od umywalki
  • są świetnych schowkiem na drobne bibeloty łazienkowe (dodatkowo zaprojektowałam w nich także półki, więc każdy centymetr został optymalnie wykorzystany)
  • pełnią funkcję estetyczną. Jak zapewne pamiętacie z materiału prezentującego dużą łazienkę na piętrze, tak i w tym przypadku szafki zostały zaprojektowane przeze mnie i wykonane pod wymiar przez stolarz. Ich inspiracją kolorystyczną była dla mnie paleta FARB MAGNAT. Szafki zostały wybarwione przez lakiernika Farbą Magnat Ceramic w kolorze C34 “Różowy Kwarc”.

PŁYTY WIELKOFORMATOWE – PATENT NA NIEWIELKIE PRZESTRZENIE: Szafki do niejedyne podobieństwo z dużą łazienką na piętrze. W małej toalecie również zastosowałam płytki wielkoformatowe: Marmo d’Oro od Tubądzin, które w przypadku naszej mikroskopijnej toalety, najlepiej pokazują jak płyty wielkoformatowe niesamowicie potrafią “oszukać oko” poprzez wizualne powiększenie wnętrza.

LUSTRA W MAŁEJ ŁAZIENCE: Płyty wielkoformatowe to niejedyny patent zastosowany w małej łazience w celu optycznego powiększenia przestrzeni! Zdecydowałam się tutaj także na umieszczenie tafli luster, bo nie jest to jedno lustro – tylko aż cztery oddzielne lustra, które można umieszczać w różnej konfiguracji. Całościowo lustra tworzą ciekawą kompozycję, która tworzy pewną trójwymiarowość wnętrza.

ARMATURA ŁAZIENKOWA DO MAŁEJ ŁAZIENKI: Ostatnim ale jakże ważnym elementem jest sama armatura łazienkowa. W przypadku WC, wybrałam model od Geberit. Stelaż podtynkowy został zabudowany ścianą, a sama miska jest na tyle subtelna, że umożliwia swobodne poruszanie się po pomieszczeniu.

Obie łazienki w naszym domu nad jeziorem zostały wykonane na bazie tych samych materiałów. Jeśli wszystkie pokoje: salon, sypialnie, kuchnia utrzymane są w podobnej stylistyce, to tak powinno być także z łazienkami. Powinny być utrzymane w podobnej kolorystyce i stylu. Całość będzie wówczas harmonijna i spójna. Zerknijcie proszę do dużej łazienki na piętrze i sprawdźcie czy udało się zachować konsekwencję aranżacyjną obu wnętrz <KLIK>

 

 

Do zobaczenia w kolejnej wnętrzarskiej przygodzie!