Przychodzę do Was z rozwiązaniem, które pozwoli Wam zaoszczędzić czas spędzany na gotowaniu w kuchni, jest niewyczerpanym źródłem pomysłów na obiady, a do tego pozwoli Wam na gotowanie w duchu zero waste i zaoszczędzenie niemałych pieniędzy w skali miesiąca. Brzmi ciekawie, prawda? Przez najbliższy tydzień będę Wam opowiadała o przepisach na dania jednogarnkowe – moim wybawieniu ostatnich miesięcy.

Jak doskonale wiecie z moich social mediów, wiele się u mnie dzieje. Urządzam kolejny dom: “Warmia Family House”, trwają nieustanne prace w Siedlisku, realizuję kilka blogowych projektów jednocześnie, a do tego stale rozwijam swój sklep. Jednocześnie toczy się życie rodzinne: szkoła, lekcje, dowożenie obiadów przed treningami, zawożenie na zajęcia poza szkolne itd. Mówiąc krótko: nadszedł kres długich, zimowych wieczorów i niespiesznego czasu na gotowanie. Szukając rozwiązań na pożywne, zdrowe i domowe obiady – przy niewielkiej ilości czasu na spędzonego na gotowaniu, znalazłam rozwiązanie w postaci dań jednogarnkowych. Dania jednogarnkowe tak bardzo przypadły nam do gustu, że postanowiłam podzielić się tym rozwiązaniem również z Wami. Raz, że wierzę, że pomogą Wam usprawnić codzienne gotowanie, a dwa że stworzyłam w swojej kuchni kilka naprawdę wyśmienitych przepisów na dania jednogarnkowe, którymi chciałabym Was zainspirować.

Dlaczego warto gotować w jednym garnku?

Poznaj zelety dań jednogarnkowych!

Dania jednogarnkowe to potrawy przygotowywane w jednym garnku, który zastępuje cały obiad lub kolację. Ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu i opiera się na głównym składniku, którym może być konkretny rodzaj mięsa lub ryż, kasza, warzywa czy makaron. Potrawa najczęściej przybiera formę potrawki, gulaszu, leczo lub zupy. Danie jest podawane samodzielnie i chętnie serwowane w postaci dania jednogarnkowego na obiadach, przyjęciach lub kolacjach.

 1. Główną zaletą dań jednogarnkowych jest oszczędność czasu. Dania jednogarnkowe to prawdziwe wybawienie dla osób nie mających czasu na codzienne smażenie i zapiekanie.
 2. Walorem dań jednogarnkowych jest znaczne ograniczenie marnotrawstwa żywności. Wystarczy sprawdzić co aktualnie mamy w swojej spiżarni i lodówce – a pomysł na danie przychodzi sam!
 3. Ograniczenie marnotrawstwa żywności to nie jedyna oszczędność! Dania jednogarnkowe to także duże ograniczenie zużycia energii (używamy tylko 1 palnik) oraz wody (1 garnek to także zdecydowanie mniej zmywania)
 4. Dania jednogarnkowe to niewyczerpane źródło pomysłów na tanie obiady. Możemy je przyrządzić z tego co właśnie posiadamy w swoich zapasach.
 5. Dania przygotowywane w jednym garnku – to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowego odżywiania dla całej, zabieganej rodziny.
 6. Dania jednogarnkowe można także łatwo przechowywać w lodówce

Czym mogą zaskoczyć garnki?

Cykl dotyczący przepisów na dania jednogarnkowe to także doskonała okazja do polecenia Wam zestawu garnków, w który wyposażyłam wszystkie kuchnie! I jest absolutnie fenomenalny! Otóż urządzając “Lady Lake House” oraz “Warmia Family House” jednym z najbardziej absorbujących wnętrz jak zwykle okazała się kuchnia. Musiałam ją wyposażyć w ceramikę, sztućce, sprzęty, a także… garnki. Wybór był jasny! Szukałam wśród oferty marki Tefal, bo sama od lat używam garnków Tefal Duetto i jestem z nich jak najbardziej zadowolona. Przeglądając jednak regały w sklepie – ekspedientka poleciła mi zestaw garnków Tefal Ingenio, który okazał się genialny! Czym mogą zaskoczyć garnki? Pewnie zastanawia się wielu z Was…i ja również miałabym trudności z odpowiedzią na to pytanie. Ale jeżeli otrzymujemy garnki, które: mają odczepianą rączkę, mogą być na przemian patelnią lub rondlem, są wyposażone dodatkowo w silikonowe pokrywki, dzięki czemu garnki mogą służyć za…pojemniki do przechowywania żywności, a także posiadają pokrywki tradycyjne, które możemy ułożyć na płasko w szafce – dzięki czemu utrzymujemy ład i porządek i do tego same garnki zajmują minimum miejsca w szafkach – to chyba nie jest to po prostu zwyczajny zestaw….

Garnki Tefal Ingenio – zestaw idealny!

 1. Garnki Tefal Ingenio zajmują w kuchni minimum miejsca. Garnki/patelnie z serii Tefal Ingenio możemy układać jedno w drugie – wszystko dzięki braku stałych rączek.
 2. Garnki zostały wyposażone w szklane pokrywki, które umożliwiają doglądanie potraw bez konieczności uchylania, Dodatkowym atutem pokrywek są nienagrzewające się uchwyty, które możemy rozłożyć na płasko, dzięki czemu pokrywki można ułożyć w szafce: jedna na drugiej.
 3. Uniwersalne zastosowanie garnków. Garnki zostały wyposażone w dodatkowe szczelne silikonowe pokrywki, które pozwalają na schowanie garnków z pożywieniem w lodówce.
 4. Garnki w formie pojemników do przechowywania żywności, to nie jedyna cecha uniwersalnego zastosowania garnków Tefal Ingenio. Garnki służą do pieczenia, gotowania, a także zapiekaniu w piekarniku! ze względu na estetykę i możliwośc odczepiania rączki – można w nich także z powodzeniem serwować danie na stole.
 5. Garnki i patelnie Tefal Ingenio zostały wyposażone w wytrzymałą, nieprzywierającą powłokę, która pozwala na smażenie bez tłuszczu lub z jego minimalną ilością.
 6. Garnki i patelnie Tefal Ingenio to idealny zestaw do kuchenek gazowych, elekrycznychi indukcyjnych.
 7. System doczepianej rączki umożliwia błyskawiczną zamianę garnka w patelnię i patelni w garnek. Rączka utrzyma ciężar nawet do 10 kg.!
 8. Zestaw garnków jest doskonałym rozwiązaniem zarówno do małych kuchni, w których liczy się każdy centymetr powierzchni. Garnki sprawdzą się także w dużych przestrzeniach kuchennych. A dzięki praktycznemu przechowywaniu – gwarantują porządek w szafkach.

tefal-ingenio-garnki

 

Zapraszam Was do śledzenia nowego cyklu z przepisami na dania jednogarnkowe. I chyba nikt nie zaprzeczy, że kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej i przyjemniej, to gotowanie bez konieczności pochłaniającego dużo czasu sprzątania i zmywania jest naprawdę miłą perspektywą….