Stół to kluczowy element Świąt Bożego Narodzenia. To na nim znajduję się tradycja Wigilii, to przy nim dzielimy się opłatkiem, On wreszcie stanowi przedsmak świątecznej magii. Aby stół Bożonarodzeniowy był kompletny, musi posiadać 3 elementy: miejsce dla niespodziewanego Gościa, sianko pod obrusem oraz odpowiednią DEKORACJĘ. 

Dekoracja wigilijnego stołu to nieodłączny element przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Gustownie ozdobiony, nadaje wnętrzu uroczystego, świątecznego klimatu. Na dekorację stołu bożonarodzeniowego składać powinna się zarówno zastawa stołowa, jak i różnego rodzaju ozdoby na stół świąteczny. Jak udekorować stół wigilijny? Dzisiaj wraz z Bricomarche, przedstawię Wam sposoób na naturalną, ekologiczną i bardzo efektowną dekorację świątecznego stołu w postaci girlandy. Jak ją wykonać? Zapraszam do oglądania:

Do wykonania świątecznej girlandy potrzebne są:

  • świeże gałązki jodły
  • lampki ledowe na baterie
  • sznurek
  • suszone owoce
  • drucik i szczypce florystyczne
  • klej na gorąco

Sposób wykonania girlandy:

Wytnij sznurek na pożądaną długość. Następnie obetnij gałązki na odpowiednią wielkość i stwórz z nich bukiety, które po związaniu drucikiem florystycznym, przywiązujemy jeden pod drugim do sznurka. Na koniec z pomocą kleju na gorąco mocujemy suszone plastry owoców. Ostatnim etapem jest rozświetlenie powstałej girlandy drucikiem ledowym na baterie.

Mam nadzieję, że mój szybki pomysł na udekorowanie stołu – przypadnie Wam do gustu. Girlandę analogicznie możecie wykonać również na portal kominkowy lub poręcze schodów.

Powodzenia!