Ten wpis jak i cały nadchodzący cykl planowany był od dawna, jako zbiór pomysłów na sprawdzone petenty domowe, które wykorzystuję u siebie w życiu codziennym i które sprawdziły się u mnie w domu. Chciałam żeby ten zbiór inspiracji – stanowił swego rodzaju kompendium wiedzy. Jego powstanie wymagało ogromnego zaangażowania, na które wciąż brakowało mi czasu. Ale w międzyczasie sytuacja z koronawirusem zaogniła się na tyle, że wszyscy musieliśmy w trybie natychmiastowym przeorganizować nasze życie. Stąd szybko podjęłam decyzję o dostosowaniu tematyki bloga do aktualnych potrzeb.

Przed nami kilka kolejnych bardzo nietypowych miesięcy. I choć sytuacja zmienia się z dnia na dzień, to jestem pewna, że za kilka tygodni mimo iż wszystko się ustabilizuje, to będziemy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która zdecydowanie będzie o wiele bardziej domowa niż dotychczas. A skoro już tyle czasu spędzimy w naszych domach, to warto o te domy dogłębnie zadbać. Stąd na blogu znajdziecie odtąd jeszcze więcej inspiracji związanych stricte z tematyką domową. Zdradzę Wam swoje patenty takie jak: przechowywanie, aranżowanie, układanie, jak zwykle będzie też o sprzęcie AGD, ale tylko takim, który realnie ułatwia nam codzienność.

A skoro już o sprzęcie AGD, to dzisiejszy punkt programu znajduje się na przygotowanym video. I jest nim GENERATOR PARY Tefal Pro-Express Ultimate [+]. Ten generator pary, prezentowałam Wam już kilkakrotnie przy okazji tematów związanych z ubraniami. Ale mam nadzieję, że poprzez video – przekonacie się dlaczego jest to absolutny niezbędnik w każdym domu, a także zobaczycie, że generator wcale nie służy wyłącznie do prasowania.

Generator pary, czy tradycyjne żelazko?

Prasowanie należy do tych czynności domowych, które często wzbudzają skrajne emocje. Zagorzali przeciwnicy podkreślają ilość czasu, który trzeba poświęcić na niepotrzebną ich zdaniem czynność, natomiast zwolennicy wskazują na estetykę gładkich ubrań, walkę z bakteriami i przyjemność płynącą z samej czynności prasowania. Dla mnie zasady, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze akcesoriów do prasowania są dwie:

  1. Kupując urządzenie służące do prasowania, wybierzmy jak najlepszy model. Im bardziej nie lubimy prasowania, tym lepsze powinno być nasze urządzenie. Ta zasada odnosi się również do zakupu deski do prasowania.
  2. Wybieramy sprzęt wielofunkcyjny, czyli taki który niesie za sobą coś więcej niż tylko niwelowanie zagnieceń, jak: wyrzut pary, możliwość prasowania w pionie, dezynfekcja itp.

Jak wybrać dobry generator pary?

W sklepach ze sprzętem gospodarstwa domowego jest dostępnych wiele modeli generatorów pary. Ich ostateczna cena zależy od parametrów, jakimi dysponują, marki producenta oraz funkcji dodatkowych. Które spośród parametrów powinny szczególnie zwrócić naszą uwagę?

  • moc urządzenia – im wyższa, tym więcej i szybciej wytwarza się pary;
  • ciśnienie pod którego wpływem tworzy się para – jest ono mierzone w barach (Ba) i oscyluje między 3 a 8. Jeśli jest wysokie, więcej gramów pary zostanie wytworzone podczas prasowania. Niektóre żelazka z generatorem mają funkcję dodatkowego wyrzutu.
  • materiał z którego wykonana jest stopa grzewcza – od niego zależy, jak długo żelazko będzie nam służyło, dlatego warto wybrać droższy, ale jednocześnie trwalszy model. Najpopularniejsze żelazka to te ze stopą turmalinową lub ceramiczną, choć można kupić także stalowe, teflonowe, a nawet szklane;
  • funkcjom dodatkowym – np. boost – program do tkanin z najcięższymi zagnieceniami, czy smart steam – automatyczny program z wyrzutem pary.
  • długości kabla doprowadzającego – im dłuższy, tym sprawniejsze prasowanie, ponieważ nie zawsze mamy możliwość postawienia deski blisko gniazdka.

Tefal Pro Express Ultimate [+] – najlepszy generator pary w stosunku parametrów do ceny.

Być może jesteście właśnie przeddzień zakupu sprzętu do prasowania i mój materiał mam nadzieję pomoże rozwiać Wasze wątpliwości. Polecam Wam wyłącznie sprzęty, które wyprzedzają nieco przyszłość, są innowacyjne, realnie ułatwiają nam codzienność, a także przede wszystkim takie, które są dogłębnie przeze mnie przetestowane i poddane długofalowej ocenie, a nie podjętej jedynie pod wpływem chwilowego zachwytu nad produktem. Poniżej przedstawiam Wam takie 4 punkty, które uważam za najbardziej przemawiające za wyborem generatora pary marki Tefal Pro-Express Ultimate.

Tefal Pro Express Ultimate [+]: ODŚWIEŻANIE GARDEROBY

Pewnie właśnie jesteście na etapie porządków w garderobie i wymiany ubrań zimowych na letnie. Zanim posiadałam generator pary, wiązało się to z koniecznością ponownego prania ubrań, a następnie prasowania. Tymczasem generator pary, radzi sobie doskonale z odświeżaniem. Para pozbawia tkanin nie tylko zagnieceń, nie tylko je dezynfekuje, ale także pozbawia ubrań nieprzyjemnych zapachów! Zobaczcie jak sprawnie mi to wychodzi i to bez używania deski do prasowania. W analogiczny sposób prasuję również zasłony i firanki:

Tefal Pro Express Ultimate [+]: DEZYNFEKCJA

Po drugie, generatory pary marki Tefal posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, która potwierdziła, że kombinacja temperatury i wyrzuty pary Tefal eliminuje do 99,9% bakterii, które mogą rozwijać się w tkaninach, a także drobnoustrojów czy alergenów znajdujących się w kurzu domowym. Dla mnie oznacza to mniej więcej tyle, że jestem spokojna prasując ubrania dziecięce i polecając ten generator pary mamom, a także generator pary służy mi do dezynfekcji materacy łóżkowych oraz tapicerki narażonej codziennie na kurz i bakterie.

Tefal Pro Express Ultimate [+]: PRASOWANIE TRUDNYCH TKANIN

Czy widzicie ten wyrzut pary? Jest to mój ulubiony program BOOST , który radzi sobie w “oka mgnieniu” z najcięższymi zagnieceniami. Super rozwiązanie w przypadku tkanin pościelowych, czy obrusów. Program, którego używam jednak najczęściej to SMART STEAM – jest to program, w którym generator uruchamia automatycznie wyrzut pary dzięki detekcji ruchu żelazka. Innymi słowy, generator w tym przypadku myśli za nas i sam decyduje jaki wyrzut pary będzie niezbędny w przypadku prasowania danej tkaniny.

Tefal Pro Express Ultimate [+]: SKRÓCONY CZAS PRACY

Posiadając taki generator pary, prasowanie odbywa się znacznie szybciej i co tu dużo mówić znacznie przyjemniej niż gdybyśmy mieli to robić zwykłym żelazkiem. Oszczędzamy nie tylko swój kręgosłup, ale także zyskujemy naprawdę sporo czasu w skali na przykład 1 tygodnia.

 

Więcej o produkcie – przeczytacie TUTAJ. Teraz z kodem Wiosna30 możecie zakupić wszystkie generatory pary Tefal z 30% rabatem do 26.04.2020 w sklepie online marki Tefal!!!

Temat prasowania i doboru odpowiedniego sprzętu – mamy za sobą! Piszcze w komentarzach na FB, jeśli macie jakieś pytania i koniecznie dajcie znać jaką tematykę związane z domem chcielibyście abym poruszyła w kolejnym materiale.

Trzymajcie się ciepło!