Ten materiał powstał niejako na Waszą prośbę. Wielokrotnie po prezentacji poszczególnych modeli robotów sprzątających zgłaszaliście, że sprzęt jest poza Waszym zasięgiem cenowym albo, że przykładowo nie dysponujecie na tyle dużym metrażem żeby wydawać na sprzęt sprzątający fortuny. Stąd wzięłam pod lupę sześć flagowych marek sprzedających roboty sprzątające – moim kluczem wyboru była cena i jakość, szukałam optymalnego i naprawdę dobrego robota w okolicach 1 500 tys złotych.

Robot, który samodzielnie posprząta za domowników mieszkanie, jeszcze niedawno był wyłącznie marzeniem futurystów. Sama pamiętam dzień, w którym po raz pierwszy dowiedziałam się o pierwszym robocie sprzątającym dostępnym na rynku polskim – kosztował krocie. I wydawał się stanowić na długo opcję sprzątania poza moim zasięgiem. Takie urządzenia zaczęły jednak powstawać “jak grzyby po deszczu” i z biegiem lat na zakup takiego sprzętu może pozwolić sobie coraz więcej osób. Dzisiaj przedstawiam moją  propozycję samo-sprzątającego robota, który kosztuje 1500 zł.

Jak działa samosprzątający robot?

Sam mechanizm sprzątania we wszystkich modelach robotów sprzątających jest bardzo podobny. Urządzenia tego typu mają zwykle okrągłą, płaską obudowę z wbudowanym akumulatorem. W zestawie są też stacje dokujące, które dostarczają do ogniwa zasilającego prąd po zakończeniu sprzątania. W urządzeniu znajduje się również komputer ze specjalnym oprogramowaniem, które pomaga mu w orientowaniu się w przestrzeni. Im lepszy robot, tym więcej funkcji obsługuje. W centralnej części robota pod spodem obudowy znajduje się otwór ze ssawką, do którego zasysany jest brud. Oprogramowanie steruje nim tak, by robot jeździł z miejsca na miejsce. Za planowanie trasy i wykrywanie przeszkód odpowiadają algorytmy analizujące dane z licznych czujników.

Harmonogram pracy robota samo-sprzątającego

Dobre roboty potrafią dokładnie posprzątać nie tylko podłogę w centralnej części, ale też przestrzeń pod stołem lub pod szafką o odpowiednio wysokich nóżkach. W usuwaniu zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc pomagają dodatkowe szczotki w obudowie, które transportują brud w stronę komory zasysającej. Dobrym pomysłem jest wybranie takiego przedziału czasowego dla aktywności robota, gdy nikogo nie ma w domu, by codziennie wracać z pracy do świeżo wysprzątanego mieszkania. Ale który model robota wybrać?

Dobry samo-sprzątający robot w cenie poniżej 1500 złotych!

Kwota 1500 zł, która w przypadku tradycyjnych odkurzaczy wystarczy, by sięgnąć po sprzęt najwyższej klasy, w przypadku robotów sprzątających zapewni nam dostęp do średniej półki urządzeń. Mimo to wśród dostępnych na rynku robotów znajdziemy spory wybór  interesujących modeli. Roboty w tej kwocie różnią się między sobą i to znacznie! Głównie skutecznością, choć także możliwościami. Przetestowałam dla Was sześć flagowych marek oferujących samo-sprzątające roboty i wybrałam jeden, który postanowiłam Wam przedstawić, bo uważam, że jest naprawdę wart Waszej uwagi. Dlaczego? O tym poniżej…

Tefal Explorer S60 – najlepszy robot samo-sprzatający w cenie poniżej 1500 zł. z dostępnych na rynku!

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że model Tefal Explorer S60 jest to absolutnie najniższy model wśród robotów mopujących dostępnych na rynku. Jego wysokość sięga zaledwie 6 centymetrów a to oznacza, że robot bez problemów mieści się pod wszystkimi meblami. We wnętrzu prezentuje się nadzwyczaj subtelnie. Dodatkowo posiada funkcję zamiatania, centralnego zbierania zabrudzeń, odkurzania i mopowania 4w1!

Robot Tefal Explorer S60 – poznaj jego główne zalety:

 • Sprząta i mopuje jednocześnie Tefal Explorer Seria 60 to robot odkurzający, który sprawnie usuwa brud i kurz ze wszystkich podłóg (przetestowany przeze mnie na kamieniu, drewnie i panelach). Dzięki dodatkowej funkcji mopa, urządzenie jest w stanie jednocześnie odkurzać i umyć podłogi, usuwając nawet najdrobniejsze zabrudzenia i UWAGA poprzez funkcję jednoczesnego mycia i odkurzania podłóg – robot nie rysuje podłogi w przypadku napotkania na zabrudzenie, gdyż brud jest od razu zasysany do pojemnika.
 • Dociera w zakamarki Explorer Serie 60 jest wyjątkowo niski. Wysokość zaledwie 6 cm sprawia, że odkurzacz z łatwością zmieści się wszędzie i posprząta pod meblami. Do tego jak podaje producent wysokowydajny filtr EPA zatrzymuje aż 99,9% zebranego kurzu.
 •   Sterowany telefonem Z pomocą aplikacji “Tefal Robots” na telefonie można sterować pracą odkurzacza z dowolnego miejsca np. będąc poza domem możemy włączyć odkurzacz, aby po naszym powrocie w domu było czysto. Możemy także zaplanować sesję sprzątania w wybrane dni tygodnia i o wybranej godzinie – nie musimy więc pamiętać, żeby włączyć robota – uruchomi się automatycznie i posprząta za nas. Aplikacja pozwala także nadać imię naszemu robotowi, przez co dosyć szybko się zaprzyjaźniliśmy;) Możemy także monitorować pracę robota i w razie potrzeby sprawdzić szczegółowe informacje techniczne np. dotyczące wymiany akcesoriów.

 

 • Dopasowany do potrzeb powierzchni 3 poziomy mocy pracy odkurzacza pozwalają dopasować odkurzanie do rodzaju powierzchni i ilości zabrudzeń. Funkcja wykrywania dywanów dla większej skuteczności sprawia, że odkurzacz sam zwiększa moc gdy znajdzie się na dywanie.
 • Precyzyjna praca Idealny w każdej sytuacji tryb sprzątania, dzięki którym szybko dostosujesz pracę urządzenia do swoich potrzeb:
  • Metodyczny – dzięki zastosowaniu żyroskopu zapewnia dokładne i metodyczne odkurzanie całego pomieszczenia, bez pominięcia żadnego zakamarka. W praktyce wygląda to tak, że w czasie kiedy w przypadku 95% testowanych robotów samo-sprzątających, roboty meble na nóżkach uznawały za przeszkodę i je pomijały…robot tefal explorer s60 wjeżdzał pod dany mebel i precyzyjnie sprzątał zastaną powierzchnię.
  • Miejscowy – spiralny ruch wokół miejsca startu gwarantuje intensywne i dokładne odkurzanie wybranej powierzchni.
  • Wzdłuż ścian – gdy niezbędne jest precyzyjne sprzątanie wzdłuż ścian i listew przypodłogowych.
 • Skuteczna turboszczotka Dzięki skutecznej turboszczotce z włosem robot bez problemu zbiera wszystkie zabrudzenia, które napotka na swojej drodze.

Czy wiecie jak brzmi hasło ustroju zapewniającego powszechny dobrobyt dzięki rozwojowi technologi tzw. paradyzmu? Brzmi ono: “Wolność dla ludzi, praca dla maszyn”. W kwestii porządku domu, to hasło chyba jeszcze nigdy nie było tak bliskie urzeczywistnieniu. Możecie się o tym przekonać, wybierając Tefal Explorer S60 w cenie 1500 zł.

Jestem pod wrażeniem doskonałości tego urządzenia i jego niskiej cenie. Genialny robot – ma moją 100% rekomendację.