Planując tegoroczne święta, chciałam odpocząć od krzykliwych kolorów i przesłodzonych dekoracji. Coraz częściej stawiam na stonowane barwy, naturalne materiały i dekoracyjny umiar…Zachęcam również Was do pójścia moim tropem. Na święta zabawmy się w prawdziwych kreatorów i scenografów “ze smakiem”!

Okazuje się, że nie trzeba wiele! Trochę drewna, kilka butelek, odpowiednie narzędzia i kropla kreatywności! Z tej ciekawej mieszanki ma szansę powstać stół, który nie tylko zapachnie Wiosną ale przede wszystkim nie przyćmi tego co w święta najważniejsze – radości z rodzinnego spotkania!

MAKITA-DIY

zrob-to-sam-z-makita

Do wykonania dekoracji Wielkanocnego Stołu wykorzystałam:

Sposób wykonania:

Zaczynamy od podkładek pod naczynia – na które zamiast tradycyjnych tkanin stołowych, wybrałam plastry drewna. Zdobyłam je wczesną jesienią od zaprzyjaznionego stolarza. Moje plastry wymagały oczyszczenia i wygładzenia, do czego posłużyła mi niezawodna szlifierka mimośrodowa.  Gotowe plastry drewna znajdziecie również w ofercie wielu sklepów wnętrzarskich, ich cena zaczyna się niestety od 100 zł wzwyż za sztukę. Moje plastry kosztowały łącznie 20 zł.

Zamiast klasycznego bukietu, zdecydowałam się na podłużny kwietnik, który wykonałam własnoręcznie i oprócz tego, że jest idealnie dopasowany do rozmiarów mojego stołu, to na dodatek pochłania tylko niezbędną ilość miejsca. Stanowiąc jednocześnie bardzo efektowny akcent Wiosenno-Wielkanocnego stołu. Do jego wykonania potrzebne mi były czyste deski po euro-paletach, które wcześniej odpowiednio oszlifowałam i przycięłam (celowo nie podaję Wam rozmiarów gdyż powinny one zostać dopasowane do ilości butelek-flakoników na które się zdecydujecie i wielkości stołu).

W górnej desce wywiercam otwory o średnicy dopasowanej do górnej części butelki. Do tego celu wykorzystałam wiertarko-wkrętarkę oraz otwornice  (które okazały się moim wybawieniem i inspiracją do kolejnych ciekawych realizacji – zwróćcie uwagę jak równomierne są wywiercone otwory)

Wszystkie elementy kwietnika łączymy ze sobą, pozostawiając ostatnią deskę z otworami na koniec. Przed przywierceniem ostatniego elementu ustawiamy równolegle do siebie butelki-flakoniki i dopiero teraz po nałożeniu deski na górną część butelek, możemy przywiercić ją do całej konstrukcji. Na koniec pozostaje nam wlanie wody do flakoników oraz włożenie ulubionych kwiatów.

Tak to wyglądało w praktyce:

makita-tools-diy

makita-ladyofthehouse-diy-zrob-to-sam

zrob-to-sam-blog-inspiracje

makita-diy-zrob-to-sam

diy-makita-tools

Mam nadzieję, że moje realizacje stanowią dla Was wystarczającą inspirację i zachętę do podjęcia sztuki majsterkowania w warunkach domowych. Kreacja własnej przestrzeni jest niezwykle przyjemnym zajęciem a co najważniejsze daje nam nieograniczone możliwości projektowania. Spróbujcie sami! To uzależnia-gwarantuję;)

Moje projekty niezmiennie wspierają narzędzia MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

unnamed

wielkanocne-diy

Wesołych Wielkanocnych Świąt!