Prosiliście, pytaliście więc jest! Na dzień przed świętami Wielkanocnymi przygotowałam dla Was 3 pomysły na proste i szybkie dekoracje wielkanocne, które wprowadzą świąteczno-wiosenny klimat do Waszych wnętrz a także mogą stanowić pomysł na podarunek – jeśli ten czas zamierzacie spędzić poza domem. 

Starałam się dobrać projekty, które po pierwsze są estetyczne i uniwersalne (tak aby pasowały do każdego wnętrza), po drugie: naturalne (zależało mi aby oprócz świątecznego klimatu, wprowadziły również wiosenny akcent), a po trzecie aby w połączeniu – stanowiły ciekawą kompozycję. Wspólnie z BRICOMARCHE zapraszam do oglądania:

Pomysł I – WIANEK WIELKANOCNY

Do wykonania wianka Wielkanocnego wykorzystałam: pistolet z klejem na gorąco, bazę, jajka przepiórcze, piórka, mech florystyczny. Wianek wykonuje się błyskawicznie poprzez przyklejanie ozdób do bazy klejem na gorąco. Zdecydowałam się na 3 odcienie mchu, dzięki czemu wianek nie jest jednolity. Wianek możemy powiesić na drzwiach wejściowych, na ścianie lub na oknie.

Pomysł II – KOMPOZYCJA Z HIACYNTÓW

Do wykonania kompozycji kwiatowej wykorzystałam: hiacynty, szklany słój, drobny żwirek, mech i sznurek. Hiacynty to niezwykle wdzięczne kwiaty, jak żadne inne zwiastują Wiosnę! Dodatkowo nie potrzebują ziemi do rozkwitu. Zobacz jak pięknie cebulki prezentują się w szklanym słoju – wypełnionym drobnymi kamykami.

Pomysł III – JAJKO WIELKANOCNE

Do wykonania jajka wykorzystałam: styropianowe jajko, pistolet z klejem na gorąco, sznurek i mech. Wykonanie jajka wielkanocnego zajmie nam nie więcej niż 5 minut. Jest to pomysł na dekorację tak prosty, że z powodzeniem zrobi go każde dziecko. Wystarczy okleić jajko styropianowe mchem z pomocą kleju na gorąco.

Przygotowane projekty wymagają posiadania jedynie 3-4 akcesoriów do dekorowana, 

zajmą nam minimum czas,

a do tego wykonamy je przy minimalnym budżecie.

Mam nadzieję, że moje nocne DIY (wykonane jedynie na Wasze prośby)

przypadną Wam do gustu!