Kamień? Cegła? Galeria zdjęć? A może nietypowa dekoracja? Przekonajcie się na przykładzie naszego domu, że ściana naprawdę robi klimat! W dzisiejszej publikacji przedstawię Wam pomysły na aranżacje ścian, które z bezosobowych, zimnych pomieszczeń stworzyły ciepłe, stylowe i przytulne wnętrza.

 

ZDJĘCIA, FOTOGRAFIE, DOMOWE GALERIE…

Zacznę od zdjęć-bo tych jest w naszym domu najwięcej. Fotografie to jeden z najszybszych sposobów na aranżację ścian. Oprócz tego, że wywołują w nas miłe wspomnienia, możemy je zmieniać w dowolnej chwili bez większej ingerencji budowlanej. Osobiście zdjęcia w ramkach wymieniam minimum dwa razy w roku. Latem w celu przedłużenia upalnych dni, wybieram wspomnienia z nadmorskich wojaży, a zimą “przenoszę się” w śnieżno-świąteczną scenerię. Uwielbiam zdjęcia na płótnie ich koszt nie należy do dużych a możemy stworzyć z nich obrazy w dowolnych rozmiarach i charakterze. Całkiem ciekawie przedstawia się również “domowa galeria” czyli ściana przeznaczona w pełni na ramki z tematycznymi zdjęciami. U nas są to fotografie ze wszystkich przełomowych momentów w naszym rodzinnym życiu.

pomysl na sciany

pomysl na sciany

 

OKŁADZINY ŚCIENNE…

Ich w ostatnim czasie nieco u nas przybyło. Zdecydowaliśmy się na mozaikę, która odmieniła oblicze naszej smutnej toalety, a także imitację cegły która sprawiła, że w moim domowym gabinecie w końcu zachciało mi się pracować. Jednak okładzina, która naprawdę robi wrażenie jest w naszej dużej łazience w postaci wyjątkowego kamienia, który jako jedyny z istniejących – przepuszcza światło. ONYX – bo o nim mowa robi nam zarówno za oświetlenie jak i obraz. Lubię również granitowy łupek który ozdabia naszą “telewizyjną ścianę”. Walory tej formy garnitu dostrzegamy szczególnie wieczorami kiedy kamień mieni się na wszystkie strony dzięki oświetleniu telewizora.

pomysl na sciany

pomysl na sciany

pomysl na sciany

pomysl na sciany

 

SENTENCJE…

Jestem ogromną zwolenniczką miłych, dobrych, inspirujących słów, które napędzają nas do życia. Dlaczego by ich nie wprowadzić oprócz codziennego języka także do wnętrz? Pracuję własnie nad “ściną dobrych myśli”, która będzie niosła za sobą przesłanie dla Gości i domowników. Tymczasem zobaczcie gdzie “przemyciłam” swoje ulubione hasła:

pomysl na sciany

pomysl na sciany

pomysl na sciany

pomysl na sciany

 

DEKORACJE…

Za klimat poszczególnych pomieszczeń odpowiedzialne są w dużej mierze również dekoracje…Szczęśliwie w tej kwestii wybór mamy ogromny. Nie wyobrażam sobie salonu bez wielkiego zegara, luster a także ozdobnych ramek. Jedną z pierwszych dekoracji ściennych w naszym domu była imitacja głowy jelenia.

Zwróćcie uwagę na RAMKI W POSTACI OKIENNIC, które zdeterminowały charakter całego holu. Jedną z moich ulubionych dekoracji są absolutnie wyjątkowe DRZWI OZDOBNE, które w pierwszym momencie sprawiają wrażenie nietypowego przejścia. Cudowne jest też wszystko wykonane własnoręcznie, o tym jak wykonać nietypowe ramki na zdjęcia mogliście się przekonać całkiem niedawno w filmie “krok po kroku”.

pomysl na sciany

kare design

drzwi na scianie

drzwi na scianie

orginalna ramka

orginalna ramka

orginalny pomysl na

 

ORGANIZACJA…

Ściany dzięki pomysłowości ich twórców, mogą oprócz walorów estetycznych nieść za sobą również organizację. Warto pomyśleć o tej nietypowej funkcji ścian zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń. Czy pamiętacie mój pomysł na organizer ucznia? Świetnym rozwiązaniem jest również ściana tablicowo-magnetyczna, która sprawdza się doskonale zarówno w pokoju dziecięcym, kuchni jak i przedpokoju. Chcociaż w przypadku tego ostatniego zdecydowaliśmy się na korek, który jak się okazuje można malować dowolnie odpowiednią farbą.

pomysl na sciany

pomysl na sciany

pomysl na sciany

 

Mam nadzieję, że moje pomysły zachęcą Was do metamorfozy Waszych wnętrz. Nowa ściana jak się okazuje czyni cuda! Te idealnie gładkie i jasne szybko stają się zwyczajnie nudne!