Mozaika – jedna z najstarszych technik zdobienia, stosowana już w starożytnej Mezopotamii, dziś przeżywa istny renesans. Monochromatyczna lub wzorzysta, może stanowić całościową kompozycję lub pojedynczy element dekoracyjny. Osobiście przekonała mnie swoimi walorami użytkowania – nie wymaga dużych nakładów pieniężnych, jest trwała i odporna na wilgoć.

Dzisiaj obalę kolejny mit związany z budową domu i urządzaniem wnętrz. Popularne stwierdzenie i rada, którą słyszeliśmy niejednokrotnie w trakcie wykańczania naszego gniazdka brzmiała: „Lepiej zrobić wszystko na początku, gdyż później przestaniesz dostrzegać wszelkie braki i tak już zostanie…”. Nic bardziej mylnego! Wszystkie decyzje, do których nie byliśmy przekonani, zostawiliśmy na odpowiedni moment…taki, w którym oboje zgodnie z Piotrem poczuliśmy dany projekt i polubiliśmy daną fakturę. Tym sposobem po 2 latach poszukiwań mebli, urządziłam wymarzony gabinet i analogicznie całkiem niedawno śledząc najnowsze trendy – znalazłam idealne rozwiązanie na okładzinę ścienną do toalety. Mój wybór padł na MOZAIKĘ dostępną na www.mozaikowe.pl, która nadaje się doskonale zarówno do kuchni, salonu jak i stylowej łazienki. Nasza toaleta stylu nabrała dopiero dzięki płytkom.

Sklep internetowy, zachwycił mnie szerokim wyborem zarówno pod względem kolorystyki jak i formy. Okazuje się, że mozaika ma zastosowanie uniwersalne i sprawdza się doskonale zarówno w klasycznym jak i nowoczesnym wystroju.

Zobaczcie jak z nudnych ścian niewykończonej toalety uzyskać eleganckie i praktyczne wnętrze:

mozaika

EFEKT „przed” i „po”:

mozaika

mozaika

mozaika

mozaika

mozaika

Układanie mozaiki wbrew pozorom okazało się prostsze niż zakładaliśmy. Otóż dostępne kilkucentymetrowe mozaiki ułożone są na większym formacie w postaci siatki, dzięki czemu unikamy mozolnej pracy układania „kwadracik po kwadraciku”.  Metamorfoza toalety to kolejny projekt remontu, który możecie przeprowadzić w swoich wnętrzach w zaledwie jeden weekend.

Zapraszam do obejrzenia FILMU z realizacji:

 

Gdybyście byli ciekawi co zainspirowało mnie do własnie takiej metamorfozy ścian, odsyłam Was na stronę MOZAIKOWE – znajdziecie tutaj kilkanaście rodzajów mozaiki polskiej marki Raw Decor oraz wszelkie niezbędne informacje potrzebne do jej montażu.

 

ps. Nie używajcie zwrotu “remont” przy swoich Mężach… Zastąpcie go wyrażeniem: “metamorfoza” lub “odświeżenie”…one zdecydowanie brzmią mniej inwazyjnie;)