Czy Wasze Dzieci również z utęsknieniem czekają na Św. Mikołaja? Moi Chłopcy pytają o święta co najmniej kilkanaście razy w ciągu dnia! Postanowiłam umilić i przyspieszyć Im nieco, ten niezwykle emocjonujący czas…

 

swiateczne zabawy

Wszystko zaczęło się od listu, który Chłopcy napisali zaraz po Mikołajkach. Spisali w nim swoje życzenia świąteczne (nie jest ich dużo), tysiąckroć zarzekając się, że odtąd “będą grzeczni”. Posłuszni są z zasady, Ich temperament to już inna sprawa….To energia nie pozwala Im usiedzieć w miejscu, a ciekawość świata wciąż dotykać bombek….Jakież było zdziwienie Chłopców, kiedy Listonosz poprosił Ich do siebie. Wręczył pierwszy list zaadresowany imiennie do Braciszków i to od samego Św. Mikołaja!!!!Postanowiłam ujawnić tą imponującą korespondencję. Mam nadzieję, że posłuży Wam jako inspiracja do spędzenia najbliższych dni z Dziećmi.

Oto treść:

“Kochany Wiktorku, Kochany Borysku!!!

Dziękuję Wam za miły list. Zabawki o które prosicie wymagają ode mnie sporego wysiłku…Postanowiłem jednak spróbować sprostać Waszym oczekiwaniom. W tym roku napisało do mnie rekordowo dużo Dzieci. Dlatego muszę poprosić Was o pomoc! Wiem, że jesteście zaradnymi Chłopcami i dacie sobie radę! Oto lista zadań na każdy dzień aż do Wigilii:

1) Posprzątajcie swój pokój. Zastanówcie się jakimi zabawkami nie będziecie się już bawić a które wymagają naprawy.

2) Wiem jak lubicie tworzyć, malować i rysować. Przygotujcie proszę kilka dekoracji do Waszego pokoju.

3) Wasz pokój teraz wygląda wspaniale! Brakuje w nim już jedynie choinki. Zapalcie na niej lampeczki abym pozną nocą w dniu Bożego Narodzenia trafił do Was bez problemu!

4) Wasz list był pięknie ozdobiony. Nie zapomnijcie przygotować kartek świątecznych dla swoich najbliższych. Z pewnością sprawicie Im ogromną radość.

5) Jest kilka domów do których nie zdążę dotrzeć w jedną noc. Proszę Was abyście z Rodzicami zatroszczyli się o Rodzinę, którą poznaliście w ubiegłą Gwiazdkę.

7) Czy już wybraliście kolędę, którą zaśpiewacie w trakcie świąt? Będę czekał na ten moment z utęsknieniem!

ps. PIERNIKI wg. Waszego przepisu wyszły znakomicie!!! 

 

Do zobaczenia niebawem!

Wasz Św. Mikołaj!!!!”

zabawy swiateczne

swiateczne zabawy

swiateczne zabawy

dekoracje swiateczne

dekoracje swiateczne

zabawy swiateczne

 

List od Mikołaja zaangażował nas wszystkich do wspólnych działań przed-świątecznych. Tata pomagał Chłopcom przy tworzeniu dekoracji (patrz. szkic Mikołaja) a dzisiaj Chłopcy z moją pomocą wykonali stos kartek z życzeniami.

Nic nie jest w stanie zastąpić takich chwil jak te ostatnie…