Wiem, że wśród Was są osoby, które do przygotowań świątecznych w połowie listopada podchodzą z pewnym dystansem. Są też i tacy, którzy na święta czekają niecierpliwie przez cały rok… Ja zdecydowanie należę do tej drugiej grupy i chociaż co roku obiecuję sobie, że tym razem zachowam zdrowy rozsądek, to jednak emocje, które wyzwalają we mnie pierwsze oznaki nadchodzącego czasu – zawsze biorą górę…

…i wiecie co? Ta reakcja ma swoje jedno, zasadnicze uzasadnienie! Okres świąteczny to taki niepowtarzalny moment w całym roku, kiedy przenosimy się do innego, lepszego świata. Świata beztroski, dziecięcej wyobraźni, marzeń i magii. Świata na który nie mamy czasu w codziennym pędzie. Za którym podświadomie tęsknimy wszyscy, bo wyzwala w nas tylko ciepłe wspomnienia, uwalniając spontaniczność dziecka, którego cząstka istnieje wewnątrz każdego z nas.

Z tego chociażby względu, warto przygotować się do tych wyjątkowych wydarzeń stosunkowo wcześniej. Dla mnie koniec listopada to czas organizacji, który pozwala na uniknięcie pózniejszego stresu i pośpiechu oraz poczucia, że z czymś nie zdążyłam.

Jednocześnie wszelkie przygotowania traktuję jako budowanie wspomnień Dzieci, tworzenie naszej rodzinnej tradycji i poczucia przynależności. Wspólna praca okazuje się świetną zabawą dla wszystkich Członków Rodziny, szczególnie dla Chłopców!

Jak zaangażować najmłodszych w przygotowania świąteczne?

–   Zacznijcie od planu. Napiszcie wspólnie jakie macie oczekiwania, jak chcielibyście spędzić okres świąteczny? Co należy kupić a co zrobić…Podzielcie obowiązki między sobą – tak aby każdy czuł się potrzebny i za coś odpowiadał.

–   Udekorujcie wspólnie dom. Postarajcie się aby każde pomieszczenie posiadało akcent świąteczny. Ze względu na Dzieci zupełnie nie sugeruję się aktualnymi trendami. I choć kusi mnie styl skandynawskich dekoracji, to staram się aby nasz dom był przede wszystkim pełen blasku i tradycji. Pełno w nim baśniowych akcentów i sentymentalnych ozdób. W tym roku, tworzymy naszą nową tradycję i zdecydujemy się na żywą choinkę, którą postawimy w domu dokładnie w dniu Wigilii. Będzie to część zadania Chłopców.

–   Wcześniejsze przygotowania, pozwalają na zabawę Dzieci w kuchni. Czy pamiętacie nasze ubiegłoroczne pieczenie pierniczków? Muszę Wam przyznać, że Dzieci tak miło zapamiętały ten dzień, że wspominali o nim kilkukrotnie w ciągu roku. O dziwo! Nie tylko Oni są chętni. Po publikacji filmu, w tym roku do wspólnego pieczenia zgłosiło się całkiem spore grono zainteresowanych!;)

–   Nie zapomnijcie o własnoręcznym stworzeniu kartek świątecznych! Po pierwsze jest to przecudna forma spędzania wspólnego czasu, rozmowach o bliskich, którzy mieszkają daleko. A po drugie gwarantuję, że każdy odbiorca życzeń, będzie mile zaskoczony formą i sercem włożonym w Waszą pracę.

–   Pamiętajcie także o kalendarzu adwentowym. Stwórzcie go wspólnie według własnej fantazji a potem odkrywając kolejne opakowanie ze smakołykiem, wspólnie odliczajcie dni do Gwiazdki.

–   I najważniejsze! List do Św. Mikołaja! To zadanie wzbudza zawsze największe emocje u Dzieci. Wybierają wymarzone upominki a potem wciąż podpytują czy Św. Mikołaj na pewno będzie wiedział o które chodzi? Czy nie zapomni? Czy zdąży? Czy spadnie śnieg? Jak On lata po tym niebie? I dlaczego my mamy zamykany kominek?

Jedno z marzeń Chłopców właśnie się spełniło. Niecierpliwy Św. Mikołaj z fabryki CHICCO, postanowił wcześniej obdarować małych Urwisów. Trafił w sedno! I to zanim jeszcze zdążyliśmy do Niego napisać. Obdarował, wymarzonym (nie tylko przez ich mamę) zdalnie sterowanym Fiatem 500. Samochód zrobił absolutną furrorę! Okazał się zabawką również dla nas – załączony pilot w postaci kierownicy zachowuje się dokładnie tak jak w prawdziwym samochodzie!

Drugi prezent, przeszedł nasze oczekiwania i muszę się Wam przyznać, że sama odkryłam jego możliwości dopiero po kilku dniach. Otóż klocki w postaci wyspy piratów same w sobie wydawały się fantastyczne. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że można je podłączyć pod bezpłatną aplikację, dzięki czemu klocki ożywają! Tym samym tworząc szersze możliwości zabawy i pobudzania wyobraźni.

Zabawę mamy przednią…tylko nie wiem do końca, kto większą: czy podekscytowane Dzieci? Czy też my patrząc na Ich radość?

chicco polska

swieta 2

swieta 14

x

swieta 3

swieta 15

swieta 12

swieta 5

swieta 4

swieta 6

swieta 7

swieta 8

swieta 10

CHICCO stworzyło wyjątkowy serwis prezentujący świąteczny klimat w domach kilku blogerek. Zerknijcie koniecznie po dawkę ispiracji: GWIAZDKA Z CHICCO