Mam taką małą manię, że wraz ze zmianami pór roku – zmieniam wystrój wszystkich pomieszczeń w domu…Chowam grube, futrzane tkaniny na rzecz tych jaśniejszych i lżejszych , wprowadzam zieleń i dużo koloru…Wiosna wymaga specjalnej oprawy. Zobaczcie jak w kilku prostych krokach przywitać słoneczne dni w naszych domach.

Nasza sypialnia ubiegłej wiosny zyskała nową garderobę oraz piękne, stylizowane łóżko, które nadało charakter całemu pomieszczeniu. Meble to jednak nie wszystko! Znam wiele mieszkań z ogromnym potencjałem w których dodatki zepsuły cały efekt końcowy. Dzisiaj przedstawię Wam jak za sprawą konsekwencji i odrobinie dobrego smaku można w prosty sposób ożywić szarą sypialnię w istną wiosenną oazę spokoju.

1. Nakrycie łóżka

Koniec sezonu grzewczego to odpowiedni moment na zmianę rodzaju pościeli i nakrycia łóżka. Rezygnujemy z ciepłych kocy i futrzanych narzut na rzecz lekkiego lnu lub jedwabnego aksamitu. Nie musimy wydawać fortuny na nowe komplety. Wymiana kilku poduszek, w moim przypadku okazała się strzałem w dziesiątkę.

sypialnia

sypialnia

2.  Tkaniny

Wiosna i lato kojarzą mi się z lekkością i świeżością. Warto zrezygnować z ciężkich zasłon lub wybrać te zwiewne i lekkie, które z powodzeniem wpuszczą promienie słoneczne do całego pomieszczenia. W końcu dni są na tyle długie, że nie musimy chronić się przed całym światem, a wręcz przeciwnie – właśnie teraz powinniśmy zacząć ładować swoje akumulatory naturalnym światłem.

sypialnia

sypialnia

3. Kolor

Okres wiosenno-letni to czas nie tylko na światło ale także na kolor. Kiedy jak nie teraz możemy poszaleć z pastelami? Jak ognia unikam w tym czasie ponurych barw. Zwróćcie uwagę ile przestrzeni zyskałam zmieniając kolor zasłon z ciemnych na pół-przezroczyste. Pokój wydaje się być o wiele przestronniejszy i przepełniony pozytywną energią.

sypialnia

sypialnia

4. Kwiaty 

Do żywych kwiatów przekonałam się stosunkowo niedawno i teraz nie wyobrażam sobie bez nich swojego domu. Mimo, że wymagają codziennej pielęgnacji WARTO w nie zainwestować. Kwiaty jak nic innego ożywią nasze wnętrze, są dużo bardziej efektowne niż niejedna stylowa dekoracja. Wiosną nie może ich zabraknąć jeżeli zależy nam na świeżości i dopełnieniu słonecznej aranżacji.

sypialnia

sypialnia

 

Zmiany w domu są pozytywne i potrzebne…Nie musicie od razu remontować wszystkich pomieszczeń, wystarczą małe akcenty a z pewnością poczujecie się dużo lepiej w nowym-starym otoczeniu. Wiosna to idealny moment na metamorfozy…ja już planuję kolejne ale o tym niebawem;)

 

 

Łóżko  –  Meble Black Bear House

Dodatki  –  Zara Home