Nasz Dom przez ostatni okres zamienił się w jeden, wielki katalog….wypełniały go zdjęcia, albumy i różnorodne wycinki z gazet wnętrzarskich. Im więcej szukałam, tym bardziej nic mi się nie podobało…do tego wszystkiego ponaglał mnie czas, gdyż mój Mąż wyczerpany remontami dał mi TYDZIEŃ na znalezienie wymarzonego łóżka do naszej sypialni. I kiedy już całkiem zrezygnowana, zapytałam Was o radę, napisała do mnie jedna z Czytelniczek podając adres do jednego ze sklepów internetowych…..

 

łóżko z zagłowkiem

 

Myślałam, że internet z zakresu dekoracji  wnętrz mam w jednym paluszku: droższe/tańsze, nowoczesne/klasyczne, styl glamour a może Hampton? Pytajcie w każdej chwili, od ręki polecę Wam po pięć pozycji….ale kiedy krok po kroku ze zdumieniem przeglądałam stronę Black Bear House to wierzcie mi, że było mi na przemian duszno i słabo jednocześnie!!! Z ekscytacji, że poznałam tak kompleksowe miejsce i z rozczarowania, że tak pozno…Dodatki, meble, oświetlenie i wreszcie wymarzone łóżko, zrekompensowały szybko nutkę goryczy. Każdemu życzę jak najczęściej tego uczucia w którym spełniają się marzenia…Jednym z moich, idąc tropem Kelly Hoppen było zasypianie i budzenie się w sypialni, która jest odzwierciedleniem osobowości i charakteru.

łóżko z zagłówkiem

 

łóżko z zagłówkiem

 

Jak wybrać odpowiednie łóżko?

–   Łóżka mają to co siebie, że dzielą się na ładne lub wygodne. Nie umniejszaj wartości jednej cechy na poczet tej drugiej. Komfort snu zależy zarówno od solidnego materaca jak i oprawy, która jest zgodna z naszym stylem.

–   Zastanów się czego naprawdę szukasz? Rodzaj, faktura, materiał – to wszystko należy przemyśleć zanim ruszymy w poszukiwaniu tego jedynego. Szukając łóżka docelowego, warto zainwestować w łóżka drewniane. Wykonane z litego drewna są nie tylko najlepsze dla naszego zdrowia ale również trwałe i odporne na działanie czynników mechanicznych np. ścieranie.

–  Wiele osób urządzając sypialnię, popełnia zasadniczy błąd. Wychodzą z założenia, że jest to pomieszczenie “ukryte” i niedostępne dla gości urządzają je w ostatniej kolejności i resztkami funduszy. Dobre łóżka kosztują, w tym przypadku płacimy jednak za jakość snu, wypoczynku i komfortu miejsca w którym spędzamy 1/3 naszej doby.

–   Nie posilę się w tym przypadku na rady dotyczące wyboru materaca. Jest to bardzo indywidualna sprawa i warto “wypróbować” takie łóżko przed zakupem. Zanim dokonasz wyboru, zwróć uwagę na stelaż. Materac położony na stelażu ze sprężynami będzie twardszy niż materac położony na drewnianych deszczułkach.

–   Uniwersalną radą przy wyborze łóżka jest zdecydowanie się  na zagłówek. Zagłówek to doskonałe wykończenie mebla, a zarazem punkt centralny sypialni, który nada jej charakter i przyciągnie wzrok. Ponadto łóżko z zagłówkiem jest zdecydowanie bardziej komfortowe niż bez niego.

 

łóżko z zagłówkiem

 

Cudowne mamy sny w nowej sypialni… Nasz francuski mebel idealnie wkomponował się w cały klimat domu.

Jeśli szukalibyście czegoś w podobnym stylu to myślę, że tak niepowtarzalne łóżko jak nasze, świetnie przełamałoby również surowe, nowoczesne wnętrze.

Kocham meble z duszą!