Wianek na drzwiach, na ścianie, na komodzie… Wianek to nieodłączny element dekoracyjny zwłaszcza w okresie świąt Wielkanocy, kiedy zainspirowani kiełkującą przyrodą, jesteśmy pełni nowych pomysłów na zmiany w naszych wnętrzach.

Przedstawiam Wam dzisiaj wersję wianku dość nietypową. Do jego wykonania przekonała mnie stara ramka, na która od dłuższego czasu nie miałam pomysłu a także chęć posiadania dekoracji ściennej.

Wianek w ramce to moja kolejna inspiracja wielkanocna, której wykonie jest banalnie proste, szybkie i niezwykle efektowne.

POTRZEBNE NAM BĘDĄ:

wianek wielkanocny

 

–   ramka z możliwością zawieszenia

–   bukszpan

–   wianek wiklinowy

–   wydmuszki jajek (użyłam przepiórczych)

–   pistolet z klejem

–   wstążka bądz nici do zawieszenia

 

WYKONANIE krok po kroku:

wianek wielkanocny

 

Z ramki wyjmujemy “środek” czyli szkoło i tylny stelaż. Następnie na haczyku mocujemy nitkę bądz wstążkę na której zawisimy naszą ramkę. Wianek przystrajamy bukszpanem i przyklejamy go ciepłym klejem z obu stron ramki. Na koniec do ramki przyklejamy wydmuszki jajek.

 

wianek wielkanocny

 

Wiecie co jest najlepsze w tej ramce? Po odklejeniu wydmuszek dekoracja posłuży mi za wiosenną i tym samym będzie cieszyć nasze oko jeszcze przez długie miesiące.

Po raz kolejny zachęcam Was do dekorowania wnętrz ozdobami wykonanymi własnoręcznie. Nie dosyć, że są o niebo tańsze od tych dostępnych w sklepach, to dodatkowo możemy je zrobić w stylu pasującym do nas i naszego domu.

Do dzieła!