Naszym życiem kieruje jedna zasada: Jeżeli godzimy się na to co NAJWSPANIALSZE to zwyczajnie prędzej czy pózniej to dostajemy. Dzięki KONSEKWENCJI naszych MARZEŃ, sukces zawsze czeka gdzieś po drodze…Bo SUKCES to efekt uboczny naszych myśli i pragnień…

 

balon 11

 

Pamiętasz jeszcze to uczucie kiedy będąc dzieckiem myślałeś sobie, że wszystko jest możliwe a dorośli to nikt inny jak wszechmocni bohaterowie? Mama była dla Ciebie prawdziwą cudotwórczynią bo potrafiła ukoić najgorszy ból zbitej nogi i ugotować najsmaczniejszą pomidorówkę na świecie, a Tata to prawdziwy magik, który odratowywał zabawki nawet z najbardziej fatalnego stanu i zawsze potrafił wyczarować drobne na “donalda”. Z optymizmem budziłeś się rano i zasypiałeś wieczorem. Wszystko było możliwe! A świat cudowny! Ta radość była inspirująca i niesłychanie motywująca do działania. Tak bardzo chciałam zostać baletnicą, że pomimo odstającego brzuszka w wieku przedszkolnym potrafiłam zjeść całe, wielkie opakowanie żelków Haribo i zostawić ten jeden, ulubiony, czerwony: “aby zanadto nie przytyć”. Mój Brat natomiast tak bardzo wierzył w swoją siłę, że został cudem uratowany kiedy przywiązawszy sobie koc na ramiona, głęboko czuł, że potrafi latać…

Życie z czasem oduczyło nas patrzenia na świat przez różowe okulary. Szkoła, telewizja, rówieśnicy….często burzą dziecięcą prawdę i wiarę że świat jest DOBRY. Te pierwsze doświadczenia bywają bolesne i z pewnością każdy z nas nosi w sobie jakąś dramatyczną historię i smutek. To naturalne, że doświadczamy, czujemy i że czasami dotknęło…Pytanie jakie lekcje wyciągnęliśmy z naszych doświadczeń i jakimi Ludzmi jesteśmy teraz, często spędza sen z powiek.

Bo ja kiedyś byłam również w niewoli. Stojąc pomiędzy tym co wypada zrobić a tym co naprawdę czuję  zawsze wybierałam to pierwsze. Świadomość, że większość myśli inaczej, kazała mi się wycofać i stanąć z boku.

Prawdziwe życie zaczęło się w dniu, w którym ktoś być może zupełnie przypadkiem zapytał: “Czy życie rządzi mną, czy to ja rządzę życiem?”. W tym samym momencie zrozumiałam że wszystko w naszych rękach. Gotowość do podjęcia ryzyka, aby wreszcie wybierać to co czuję i myślę okazała się kluczowa. Zaczęłam znowu słuchać siebie i zrozumiałam, że SZCZĘŚCIE to nic innego jak piękny obraz który budujemy w naszych głowach.

 

” Uważaj na myśli – bo przerodzą się w słowa

Uważaj na słowa – bo przerodzą się w czyny.

Uważaj na czyny – bo zamienią się w nawyki.

Uważaj na nawyki – bo staną się charakterem

Jesteś tym, co myślisz”

                                                                               Margaret Thatcher

 

Twoje myśli to Ty. Nie przeciwności losu. Nie sytuacja na rynku ani też pogoda za oknem. Znamy dziesiątki biografii Ludzi, którym się udało dzięki wierze w celowość tego co robią pomimo wszelkich przeciwności losu i niepowodzeń, którymi niestety usłana jest droga do spełnienia marzeń.

Możesz być kimkolwiek zechceszto zdanie już teraz powtarzam swoim Dzieciom gdy pytają mnie o zawody dorosłych. Bo jeśli Oni uwierzą w siebie, to nic nie stanie Im na przeszkodzie.

Trzymam kciuki za wszystkich którzy postanowili zawalczyć o swoje przeznaczenie!

 

balon 1

 

balon 14

 

balon 15

 

balon 9